Dantų balinimas – ar yra ko baimintis?
Spindinti, balta šypsena asocijuojasi su gera sveikata, pasitikėjimu savimi, laime ir net sėkme. Todėl nieko keisto, kad daug žmonių renkasi dantų balinimą, norėdami pagerinti savo dantų išvaizdą. Balinimas yra viena iš pigiausių kosmetinių procedūrų, jį galima atlikti namuose arba odontologo kabinete, naudojant įvairius produktus ir metodus. Jei svarstote apie dantų balinimą namuose, pravartu pasitikrinti dantis, kad įsitikintumėte, jog spalvos pakitimas nėra dėl būklės, kurią pirmiausia reikėtų išgydyti. Taip pat priekiniuose dantyse esant plombų, laminačių, vainikėlių ar pavienių implantų, prieš tai reikėtų pasikonsultuoti su savo odontologu: jis gali padėti pasirinkti efektyviausią balinimo būdą, įvertinus jūsų dantų klinikinę situaciją.
Kaip vyksta dantų balinimas?
Profesionalaus balinimo metu naudojamas gelis, kurio veikliosios medžiagos yra karbamido peroksidas arba vandenilio peroksidas. Balinimo gelio veiklioji medžiaga paveikia spalvos turinčias organines molekules, kurios yra tarp danties emalio kristalų arba dentine (danties audiniuose, esančiuose po emaliu). Šios molekulės ir sukelia dantų spalvos pokyčius. Balinant emalio ribose esančius dantų spalvos pokyčius, balinimo medžiaga paliekama ant dantų iki 30 minučių, priklausomai nuo balinimo metodo. Po dantų šaknų kanalų gydymo dantis gali patamsėti, įgauti pilką ar net rudą atspalvį. Tokiu atveju atliekamas vidinis danties balinimas. Vidinio danties balinimo gelio sudėtyje naudojamas kelis kartus didesnės koncentracijos vandenilio peroksidas. Šio gelio jokiu būdu negalima naudoti ant išorinių danties paviršių. Į dantyje paruoštą ertmę, įvestas balinimo gelis paliekamas iki 7 dienų. Jeigu spalvos pokytis netenkina, procedūra kartojama tol, kol išgaunamas norimas rezultatas.
Ar balinimas saugus mano dantims?
Balinimas yra saugi estetinė procedūra. Svarbiausia prieš procedūrą su burnos priežiūros specialistu aptarti jūsų burnos būklę, lūkesčius ir parinkti tinkamiausią balinimo metodą. Veikliosios medžiagos naudojamos balinimo metu neturi jokios įtakos danties kietiesiems audiniams. Šios medžiagos veikia tik emalyje esančias, spalvą turinčias organines molekules. Moksliniai tyrimais įrodytas balinimo procedūros saugumas. Tačiau reikėtų turėti omenyje, jog galimi šie šalutiniai poveikiai: momentinis dilgčiojimas, paūmėjusi reakcija į šaltus ir karštus maisto produktus. Kabinetinio balinimo metu dantenos, jautrūs kakleliai ir apsinuoginę šaknų paviršiai padengiami medžiaga, kuri apsaugo jautrias vietas. Kabinete naudojamų balinimo gelių sudėtyje dažniausiai naudojamas vandenilio peroksidas.
Kas sukelia dantų spalvos pasikeitimą?
Yra dviejų tipų dantų spalvos pakitimai: paviršinis (esantis emalyje) ir vidinis (esantis danties viduje). Išorinį spalvos pokytį sukelia medžiagos, kurios turi tiesioginį kontaktą su išoriniais danties audiniais. Didžiausi kaltininkai yra rūkomas arba kramtomas tabakas ir maistas, kuriame yra taninų, pavyzdžiui, raudonasis vynas, kava, arbata, kai kurie prieskoniai. Vidinis dantų spalvos pakitimas gali atsirasti dėl su amžiumi susijusių pakitimų, nes emalis praranda skaidrumą ir tampa mažiau porėtas, kaip ir po dantų šaknų kanalų gydymo. Dėl to vidinis sluoksnis – dentinas tampa geriau matomas, nes laikui bėgant jis sustorėja ir įgauna geltonesnę spalvą. Vidinį spalvos pakitimą taip pat sukelia per didelis fluoro arba antibiotiko tetraciklino poveikis danties formavimosi metu, įgimti danties vystymosi sutrikimai ir gelta, persirgta vaikystėje. Pagrindinės jau išdygusių dantų spalvos pakitimų priežastys yra dantų ėduonis, restauracijos, šaknų kanalų problemos ir dantų traumos. Vienu metu gali vykti tiek išoriniai, tiek vidiniai spalvų pokyčiai.
Kokie yra dantų balinimo metodai?
Balinimo metodus apima tiek stiprios koncentracijos geliai, kuriuos gali naudoti tik burnos priežiūros profesionalas, tiek mažesnės koncentracijos produktai, kuriuos galima naudoti patiems namuose. Profesionalus balinimas duos greitesnių rezultatų, bet jis taip pat bus brangesnis ir gali sukelti didesnį dantų jautrumą iškart po procedūros.
Kokia yra dantų balinimo rizika?
Pagrindinė rizika yra padidėjęs dantų jautrumas po balinimo, kuris skiriasi priklausomai nuo individualių dantų savybių, produkto koncentracijos ir laiko, kuriam jis buvo paliktas ant dantų. Jei atsiranda jautrumas, jis įprastai trunka ne ilgiau kaip 1 – 4 dienas, tačiau tai gali trukti ir iki kelių savaičių. Dantenos taip pat gali sudirgti dėl sąlyčio su balinimo tirpalais arba dėl netinkamai priglundančios balinimo kapos. Svarbu informuoti odontologą apie bet kokias balinimo metu kilusias problemas. Nesvarbu kokį balinimo būdą pasirinksite, pastebėsite, kad laikui bėgant pasiekti rezultatai išnyko. Įprastai balinimo efektas išlieka nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Rezultatą išlaikysite ilgiau, jei vengsite pirmiau minėtų maisto produktų ir įpročių, kurie sukelia dantų dėmių atsiradimą.
Reikia papildomos informacijos? Skambinkite +37066728833 arba palikite savo telefono numerį: