×

Registracija internetu

Dantų Valymas. Ar Gerai Išsivaliau Dantis?

Norint suprasti, ar tikrai gerai išsivalėte dantis, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių, tiesiogiai padedančių įvertinti burnos priežiūros efektyvumą:

Švarūs ir lygūs dantų paviršiai: Po valymo liežuviu perbraukite liežuvio galiuku per dantis, ypač ten, kur dantenos liečiasi su dantimis, vidinėje burnos pusėje (toje, kur liežuvis). Jei paviršiai slidūs ir lygūs, be jokių pastebimų apnašų ar nelygumų, tai geras ženklas, kad darbą atlikote puikiai!

Gaivus burnos kvapas: Tinkamas dantų, liežuvio ir tarpdančių valymas padeda pašalinti bakterijas ir maisto likučius, kas gali sukelti blogą burnos kvapą. Jei po vios burnos priežiūros ritualo burna jaučiasi gaivi ir bekvapė, tai rodo, kad veiksmingai išvalėte burnos ertmę.

Sveikos dantenos: Nepamirškite ir dantenų – valydami dantis švelniai valykite dantenas palei dantenų liniją (vienas iš valymo ciklų – pusė dantų šepetėlio dedama ant danties, pusė: ant dantenos). Sveikos dantenos turėtų būti šviesiai rausvos ir tvirtos, be jokių paraudimo, patinimo ar kraujavimo požymių. Jei dantenos sveikos ir po dantų valymo nekraujuoja, tai reiškia, kad tinkamai išvalėte dantenų liniją. (Atkreipkite dėmesį: dantenų kraujavimas gali būti normalus reiškinys, jeigu Jums buvo atlikta profesionali burnos higiena ne ilgiau nei prieš 10 dienų, jeigu buvo atliktas kokio nors tipo periodontologinis gydymas. Šiais atvejais: kraujavimas – normali trumpalaikė būsena, kuri privalo išnykti gyjant dantenoms, ir tuo pačiu atliekant Jums pritaikytas asmenines burnos higienos rutinas).

Nuoseklus dantų valymas: Reguliarus ir nuoseklus dantų valymas yra labai svarbus norint palaikyti gerą burnos sveikatą. Valydami dantis bent du kartus per dieną, kiekvieną kartą ne trumpiau kaip 2-3 minutes, užtikrinsite švarą. Gyvenimiškai žiūrint: jeigu vieną kartą bevalydami nepalietėte apnašomis dengtų paviršių, šansas, jog tai padarysite valydami antrą kartą!

Nepamirškite, kad prie efektyvaus dantų valymo prisideda ir tinkamų burnos higienos priemonių naudojimas.

Įsitikinkite, kad naudojate dantų šepetėlį minkštais ar vidut. minkštumo šereliais, švelniais sukamaisiais judesiais arba rekomenduojama dantų valymo technika (pvz., modifikuota Basso technika) ir nuvalote visus dantų paviršius (išorinį – besiribojantį su skruostais, vidinį – besiribojantį su gomuriu ar liežuviu ir kramtomąjį).

Taip pat svarbu reguliariai lankytis pas burnos priežiūros specialistą, kad jis atliktų profesionalią apžiūrą ir dantų valymą, įvertintų bendrą dantų ir dantenų būklę ir pateikti rekomendacijas dėl tinkamos burnos higienos praktikos, pritaikytos konkretiems jūsų poreikiams.