×

Registracija internetu

Bruksizmo gydymas

Kas tai?

Griežimas dantimis arba bruksizmas – tai stiprus dantų sukandimas arba nevalingas dantų paviršių kontaktavimas tarpusavyje.

Bruksizmas yra paplitusi problema, galinti pasireikšti bet kokio amžiaus asmenims, patiriantiems nuolatinį stresą. Griežiant dantimis žmonės tarsi atsikrato susikaupusios įtampos, tačiau šis procesas labai kenkia dantims.

Jeigu jaučiate šiuos simptomus:

1Nudilę, aptrupėję dantų paviršiai
2Dantų jautrumas šalčiui, karščiui, rūgštiems ir saldiems maisto produktams
3Pažeidimai dantų paviršiuje
4Pakitusi dantų spalva
5Galvos skausmai

Tikėtina, kad Jums reikia apsilankyti pas gydytoją!

 

Kuo ypatingas bruksizmo gydymas mūsų klinikoje?

Savo pacientams suteikiame individualizuotą gydymą. Gydydami bruksizmą, pasitelkiame kokybišką diagnostiką, skaitmenines technologijas ir aukštos kokybės gydymo medžiagas.

Klinikoje „32 Balti“ bruksizmą gydo įvairių sričių gydytojų komanda. Tokiu būdu užtikrinamas rūpestis nuo A iki Z: ne tik įveikiame bruksizmą, bet ir visapusiškai estetiškai atkuriame nusidėvėjusius dantis.

Bruksizmo gydymo galimybės

Sukandiminės kapos Ortodontinis gydymas Chirurginis gydymas Streso mažinimas
Efektyvi profilaktinė ir gydymo priemonė. Individualiai pagamintos kapos apsaugo dantis nuo kontaktavimo tarpusavyje. Skaityti plačiau apie bruksizmo kapas. Griežimą dantimis gali sukelti netaisyklingas sąkandis, susigrūdę dantys. Tokiu atveju padeda ortodontinis gydymas. Skaityti plačiau apie ortodontinį gydymą. Griežimas dantimis neretai sukelia žandikaulio sąnario sutrikimus. Gali prireikti chirurginio gydymo. Skaityti plačiau apie burnos chirurgiją. Pagrindinė bruksizmo priežastis yra stresas, todėl svarbu kiek įmanoma sumažinti įtampą, darbo krūvį.

Delsimo pasekmės

Griežiant dantimis, susiduriama su neigiamais estetiniais šypsenos, veido pokyčiais. Pacientai susiduria su žandikaulio sąnario skausmu, traškesiu kramtant, ribotu išsižiojimu ir kitais fiziniais sunkumais. Negydant, problema komplikuojasi, o gydymas brangsta: prireikia estetinio dantų atkūrimo ir kitų procedūrų. Niekaip negydant ir neatkuriant susidėvėjusių dantų, gresia kraštutinė bruksizmo pasekmė: dantų netekimas.

Turite klausimų? Atsakome!

Kodėl negalima tiesiog estetiškai atkurti nudilusių dantų? Taip pavyktų išvengti ilgo bruksizmo gydymo.
 
Kovojant su bruksizmu, labai svarbu esmingai spręsti dantų griežimo problemą, o ne tik šalinti pasekmes. Antraip pasikartos toks pats scenarijus ir dantis teks restauruoti iš naujo.
Ar tikrai griežiu dantimis, jeigu nieko nejaučiu?
 
Daugelis pacientų sužinoję, kad griežia dantimis, nustemba: jie mano, kad šį procesą tikrai pastebėtų. Tiesa ta, kad bruksizmo procesas dažniausiai vyksta naktį, pacientas dantimis griežia nevalingai, nieko nejausdamas.
Ar sukandiminės kapos netrukdys miegoti?
 
Sukandiminės kapos kiekvienu atveju pritaikomos individualiai, pagal individualią dantų anatomiją ir sąkandį, todėl nesukelia jokio diskomforto, netgi priešingai: kapos atpalaiduoja žandikaulio sąnarius, veido raumenis, apsaugo nuo dantų dėvėjimosi ir gerina miego kokybę.

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros