×

Registracija internetu

Dantų balinimas

Kas tai?

Profesionalus dantų balinimas – procedūra, kurios metu specialiomis medžiagomis veikiamas dantų emalis, taip dantims suteikiant norimą spalvą.

Jeigu natūrali dantų spalva netenkina, rekomenduojama atlikti profesionalų dantų balinimą. Klinikoje „32:Balti“ naudojamos nekenksmingos balinimo medžiagos, dantenų apsaugos, atsakingai parenkama tinkama balinimo gelio koncentracija.

Jeigu susiduriate su šiais pojūčiais:

1Pigmentinės dėmės ant dantų
2Pakitusi dantų spalva
3Dėl prastos dantų estetikos nepasitikite savimi

Tikėtina, kad Jums reikalingas dantų balinimas!

Kuo ypatingas profesionalus dantų balinimas mūsų klinikoje?

Klinikoje „32:Balti“ pacientams suteikiama aukščiausios kokybės priežiūra, esame verti Jūsų pasitikėjimo. Štai kodėl verta balinimą patikėti mums:

 • Platus pasirinkimas: savo pacientams galime pasiūlyti naujausias dantų balinimo technologijas, kiekvienas gali rinktis jiems patogiausią balinimo sprendimą: atliekame ne tik balinimą Enlighten lempa arba kapomis, bet ir inovatyvų lazerinį dantų balinimą, kuris grąžina dantims puikią išvaizdą jau per pirmą apsilankymą!
 • Kruopščiai atrinkti produktai: balinimo produktams skiriame ypatingą dėmesį. Mūsų naudojamos medžiagos maksimaliai apsaugo dantis ir užtikrina ilgalaikį baltumą.  Pacientams siūlome balinimo gelį, kurio sudėtyje yra vandenilio arba karbamido peroksidas. Ši medžiaga, aktyvuota LED šviesos spindulio arba lazerio, nedelsiant įsiskverbia į danties audinius ir saugiai bei greitai sukuria išsvajotą baltumą. Pasirinkus kabinetinį balinimą, puikus efektas suteikiamas per vieną vizitą.
 • Lankstus atsiskaitymas: dantų balinimas mūsų klinikoje prieinamas kiekvienam: suteikiame lanksčias mokėjimo galimybes, pavyzdžiui atsiskaitymą išsimokėtinai be pabrangimo!
 • Patyrusi komanda: dantų balinimą klinikoje atlieka tik profesionalūs, solidžią patirtį sukaupę specialistai (Milda Misiūnaitė, Austėja Gečaitė), todėl Jūsų laukia nuoširdus rūpestis, profesionali pagalba, saugios priemonės ir maksimalūs rezultatai.

Dantų balinimo galimybės

 Kapos Lempa Lazeris
Kapos – individualios dantų formelės, užpildomos specialia balinamąja medžiaga ir dedamos ant dantų nurodytam laikui. Tai idealus sprendimas norintiems dantis balinti namuose! Plačiau apie dantų balinimą kapomis. Balinamoji medžiaga tepama ant dantų ir veikiama specialia šviesa. Tolygiai apšviečiamas dantų paviršius ir suteikiama balta spalva. Balinimas trunka apie valandą laiko, o rezultatai pastebimi iš karto. Plačiau apie dantų balinimą lempa. Tai – inovatyviausias balinimo metodas: lazerio spindulys aktyvuoja balinimo gelį, neveikiant danties audinių. Rezultatus matysite labai greitai: baltesnė šypsena po pirmos procedūros.

Kaip pasiruošti procedūrai?

Dantų balinimo procedūra yra saugi, nesudėtinga ir nereikalauja komplikuoto išankstinio pasiruošimo. Vis dėlto, planuojant vizitą, atsižvelkite į šias gydytojų rekomendacijas:

 1. Apsilankykite pas gydytoją odontologą - dantų balinimas turi būti atliekamas tik sveikiems dantims, todėl ruošiantis procedūrai, apsilankykite apžiūrai pas gydytoją odontologą. Jis įvertins dantų ir dantenų būklę ir, esant būtinybei, atliks gydymą.
 2. Plombų keitimą atidėkite ateičiai -turite senų plombų ir norite jas keisti naujomis? Neskubėkite. Balinamosios medžiagos ir technologijos plombų spalvos neveikia, todėl po procedūros jas reikės atnaujinti.
 3. Kruopščiai valykitės dantis - artėjant procedūrai, rūpestingai prižiūrėkite dantis, burnos ertmę namuose. Žinoma, ši taisyklė galioja visada, tačiau ne visi pacientai jos laikosi pareigingai. Dantis valykite šepetėliu minkštais šereliais 2–3 kartus per dieną. Taip pat naudokite tarpdančių siūlą arba tarpdančių šepetėlį, vieno danties šepetėlį, liežuvio valiklį, burnos skalavimo skystį.
 4. Atlikite profesionalią burnos higieną - nepriklausomai nuo pasirinkto dantų balinimo metodo, būtina pasirūpinti, kad procedūros metu dantys būtų maksimaliai švarūs. Tai apima ne tik nešvarumus, lengvai pašalinamus įprastu dantų šepetėliu bei siūlu, bet ir mineralizuotas apnašas (dantų akmenis), pigmentines dėmes.

Kodėl dantų balinimui būtina burnos higiena?

Švarūs dantys užtikrina geresnius rezultatus: dantys išbalinami tolygiai ir veiksmingai. Tuo tarpu, jeigu ant dantų yra likę apnašų, akmenų, kitų nešvarumų, naudojamos balinimo priemonės pasiskirstys nevienodai.

Siekiant išvengti nemalonumų, svarbu atlikti profesionalią burnos higieną. Šios procedūros metu valomos kietos ir pigmentinės apnašos. Ši procedūra aktuali ne tik estetikai: burnos higiena padeda palaikyti gerą dantų ir dantenų būklę.

Klinikoje „32:Balti“ šią procedūrą atliekame ypač kruopščiai: naudojame aukščiausios kokybės medžiagas ir technologijas: ultragarsinį skalerį bei pažangią Air-Flow sistemą. Šios inovatyvios priemonės leidžia kruopščiai pašalinti visas dantų apnašas be jokio skausmo ir diskomforto.       

Dantų priežiūra po balinimo

Po dantų balinimo rekomenduojama naudoti neabrazyvią, jautrumą mažinančią, remineralizuojančią dantų pastą. Remineralizuojančios priemonės labai svarbios dantims po balinimo: jos padeda atstatyti drėgmę, palaiko gerą emalio būklę, pagerina balinančių medžiagų poveikį ir patikimai apsaugo dantis nuo ėduonį ir kitas ligas sukeliančių mikroorganizmų.

Dantų balinimas gali sukelti nedidelį jautrumą, tačiau jei šie tapo labai jautrūs, verta išbandyti dantų jautrumą mažinantį gelį.

Dar vienas svarbus faktorius, kalbant apie rezultatų ilgaamžiškumą – mityba ir įpročiai. Jeigu dažnai geriate kavą, stiprią arbatą, saldintus gazuotus gėrimus, raudoną vyną ar rūkote, dantys baltumą praras greičiau.

Kaip išsaugoti dantų baltumą?

Per pirmąsias kelias paras po balinimo proceso, labai svarbu vengti minėtų gėrimų ir kitų dažančių maisto produktų, tokių kaip mėlynės, pomidorai, burokėliai, raudonos uogos, sojų padažas. Dantų emalis per pirmąsias 48 valandas labai lengvai pasisavina maiste ir gėrimuose esančius natūralius ar dirbtinius pigmentus, todėl yra rizika, kad dantys nusidažys ir patamsės.

Siekiant kuo ilgiau išsaugoti maksimalų dantų baltumą ir blizgesį, naudokite gydytojo rekomenduotas priemones. Kruopščiai prižiūrėkite dantis ir dantenas, reguliariai (maždaug kas 6 mėnesius) atlikite profesionalią burnos higieną. Taip pat galite atlikti palaikomąjį dantų balinimą 1 – 2 kartus per metus. Baltumui išsaugoti dažniausiai užtenka vos vienos procedūros!

Saugus dantų balinimas

Daugelis pacientų prieš procedūrą teiraujasi, ar balinimas – iš tiesų saugi procedūra?

Į šį klausimą atsakome: TAIP, jeigu balinimas atliekamas odontologijos klinikoje, naudojant gydytojų paskirtas, saugias, sertifikuotas priemones.

Visų mūsų klinikoje naudojamų dantų balinimo produktų sudėtis yra saugi, nepažeidžia dantų emalio, nesukelia ilgalaikio dantų jautrumo, nepažeidžia dantenų, todėl galite drąsiai balinti dantis!

Dantų balinimo kontraindikacijos

Nors balinimas yra saugi ir efektyvi procedūra, tam tikrais atvejais jos atlikti negalima/nerekomenduojama. Aptarkime dažniausius iš jų:

 • Vaikams ir paaugliams – dantų balinimas atliekamas pilnamečiams pacientams, kurių emalis yra susiformavęs.
 • Nėštumas ir žindymas – nors nėra moksliškai patvirtintų duomenų apie balinimo žalą mamai ar kūdikiui, nėra ir patvirtinimo, kad tai 100 proc. saugu. Negana to, dėl hormonų pokyčių, dantys gali pabalti netolygiai.
 • Dantų ir dantenų ligos – procedūra atliekama pacientams, kurie neserga dantų, dantenų, kitų burnos audinių ligomis.
 • Alergijos – jeigu pacientas alergiškas vandenilio peroksidui ar kitoms balinimo metu naudojamoms medžiagoms, procedūros atlikti negalima.
 • Didelis dantų jautrumas – balinimas nerekomenduojamas žmonėms, kurių dantys itin jautrūs karščiui, šalčiui.

 

Dantų balinimo kainos

Dantų balinimas klinikoje / „Blancone“ sistema €180,00-200,00
Balinimas Enlighten / (EVO Night arba EVO Home) sistema €400,00
Dantų balinimo kapa / Vieno žandikaulio €80,00
Medžiaga dantų balinimui / Kapomis €30,00
Vidinis balinimas / Vieno danties €90,00
Vidinis balinimas / Vieno danties (pakartotinis vizitas) €45,00

 

Dantų balinimo kaina odontologijos klinikoje „32:Balti“ – išties prieinama, o kokybė pranoksta lūkesčius!

6 dantų balinimo mitai

Nors dantų balinimas Vilniuje, odontologijos klinikoje „32:Balti“ yra efektyvus, dalį žmonių atbaido su šia procedūra susiję mitai. Pats metas juos paneigti:

Mitas nr. 1: balinimo metu bus pažeistas dantų emalis

Nors profesionalaus balinimo metu naudojamos rūgštinio ph medžiagos, kurių neįsigysite parduotuvėje, kai procedūrą atlieka šios srities specialistas, dantų emalis tikrai nenukenčia. Balinamųjų medžiagų intensyvumą parenkame individualiai, pagal paciento poreikius bei norimą gauti rezultatą, tausojame dantų emalį ir dantenas.

Mitas nr. 2: balinimas sukelia didelį dantų jautrumą

Nors po profesionalaus balinimo kai kurie pacientai iš tiesų gali jausti nedidelį dantų jautrumą, paprastai šis pojūtis yra trumpalaikis. Praėjus keletui parų, jautrumas išnyksta. Mūsų klinikoje taip pat galėsite įsigyti dantų jautrumą mažinančių priemonių, kad diskomfortas po balinimo būtų kuo mažesnis.

Mitas nr. 3: dantų balinimas kenkia plomboms, protezams ir kitoms dantų restauracijoms

Profesionalus balinimas nepažeidžia minėtų restauracijų, todėl Jūsų plombos, vainikėliai, karūnėlės tikrai nenukentės. Vis dėlto, balinamosios medžiagos veikia tik natūralius danties audinius, todėl plombų ir protezų spalva po procedūros nepašviesės. Norint užtikrinti harmoningą, tolygų rezultatą, šias restauracijas po balinimo gali tekti pakeisti.

Mitas: nr. 4: balinimas teikia tik kosmetinę naudą

Nors profesionalus dantų balinimas iš tiesų ženkliai pagerina dantų išvaizdą, tačiau ši procedūra taip pat gali lemti geresnius dantų priežiūros įgūdžius. Negana to, ruošiantis balinimui atliekama nuodugni dantų patikra, profesionali burnos higiena. Laiku pastebėjus ėduonį ar kitus pažeidimus, pacientui suteikiamas terapinis gydymas.

Mitas nr. 5: dantų balinimo rezultatai bus negrįžtami

Nors kokybiškas dantų balinimas suteikia ilgalaikius rezultatus, jie nėra amžini. Tinkamai prižiūrint dantis, rezultatai ilgiausiai išlieka 1,5 – 2 metus. Dėl spalvotų maisto produktų bei gėrimų, gyvenimo būdo įpročių ir kitų veiksnių, dantys ilgainiui vėl patamsėja.

Dantų baltumą ilgiau išsaugosite rūpindamiesi burnos higiena, vengiant tabako, pigmentuotų produktų.

Mitas nr. 6: negyvi dantys negali būti balinami

Modernus dantų balinimas Vilniuje gali būti atliekamas ir negyviems dantims! Tam skirta vidinio balinimo paslauga: į negyvo danties ertmę dedama balinamoji medžiaga. Ji laikoma pora dienų, kol dantis pašviesėja.

Turite klausimų? Atsakome!

Ar dantų balinimas – skausmingas?

 
Kokybiškai atliktas dantų balinimas yra beskausmis, be jokių ilgalaikių nemalonių pasekmių. Tiesa, po procedūros galite jausti nedidelį dantų jautrumą, kuris praeis po kelių dienų.

Ar ši procedūra nekenkia dantims?

 
Tai – visiškai saugi procedūra. Vis dėlto, kad dantų balinimo procedūra pagražintų dantis jiems nepakenkiant, svarbu, kad ją atliktų patyręs specialistas, atsakingas už visus balinimo etapus. Tai užtikrina sklandžią procedūros eigą ir užtikrina, kad balinamoji medžiaga nepasiektų dantų vagelių, dentino, tokiu būdu apsaugant dantis nuo jautrumo.

Ar valgyti galima iš karto po procedūros?

 
Maistu mėgautis galima netrukus po dantų balinimo, tačiau parą po šios procedūros būtina susilaikyti nuo dažančių maisto produktų bei gėrimų (pvz., dažančių daržovių, uogų, juodos arbatos, kavos, raudono vyno ir pan.), taip pat – ir nuo rūkymo.

Kaip dažnai galima balinti dantis?

 
Vieningos nuomonės dėl dantų balinimo dažnumo nėra, nors specialistai pastebi, kad per dažnas balinimas gali kenkti dantims ir net virškinimo sistemai. Laimei, pasirinkus mus, dantų balinti kas mėnesį tikrai neprireiks: profesionaliai atlikus procedūrą, baltumas gali laikytis net 2-3 metus!

Kiek laiko išliks dantų baltumas?

 

Tai priklauso nuo balinimo technikos, naudotų priemonių ir paciento įpročių: mitybos, dantų priežiūros, profesionalios burnos higienos reguliarumo.

 

Kruopščiai prižiūrint dantis, nepiktnaudžiaujant vynu, kava, burokėliais ir kitais pigmentuotais maisto produktais bei gėrimais, dantų balinimo rezultatas vidutiniškai išlieka iki 1,5 – 2 metų, o kartais ir ilgiau.

Koks bus rezultatas?

 
Dantų balinimo rezultatas kiekvienam pacientui yra individualus, jis priklauso nuo pasirinkto balinimo būdo, medžiagos ir jos stiprumo, paciento higienos įpročių bei emalio ypatybių (storio, atspalvio, amžiaus). Labai sunku tiksliai nurodyti, kiek pabals dantys, tačiau dažniausiai jie pašviesėja 1 – 2 tonais pagal atspalvių paletę.

Kodėl dantys bėgant laikui pagelsta?

 

Dantų spalvos pokyčius veikia daugybė faktorių: mityba, žalingi įpročiai, kariesas, traumos, tam tikrų medikamentų vartojimas, dantų ir burnos priežiūros įgūdžiai bei genetiniai veiksniai. Ypač tamsėti linkę negyvi dantys: taip yra dėl nutrūkusios kraujotakos, danties audinių aprūpinimo maistinėmis medžiagomis.

 

Dar viena pageltusių dantų priežastis – bėgant metams, danties emalis natūraliai dyla ir dėvisi. Vis labiau pastebimas tampa po emaliu glūdintis sluoksnis – dentinas, kuris yra gelsvos spalvos. Tai natūralus procesas, tačiau gali sukelti estetinį diskomfortą, todėl profesionalus balinimas yra puiki išeitis.

Ar gerus balinimo rezultatus gali suteikti pigesnės, naminės priemonės?

 

Dalis žmonių mano, kad dantis efektyviai gali išbalinti pasitelkę namines priemones: anglies tabletes, druską, sodą, citrinos sultis, vandenilio peroksidą ir pan. Vis dėlto, šios priemonės yra griežtai nerekomenduojamos. Jos ne tik nesuteiks norimų rezultatų, bet gali pakenkti Jūsų sveikatai: alergizuoti burnos audinius, pažeisti dantenas, dantų emalį, sukelti ilgalaikį dantų jautrumą.

 

Toks metodas ilgalaikėje perspektyvoje gali kainuoti brangiau nei profesionalus balinimas gydytojo kabinete: pasireiškus rimtiems pažeidimams, gali prireikti dantų gydymo/atkūrimo procedūrų.

Ar profesionalus dantų balinimas visada veiksmingas?

 

Nė viena medicininė ar kosmetinė procedūra neturi 100 proc. sėkmės garantijos. Retais atvejais, tačiau pasitaiko, kad prireikia daugiau laiko rezultatams pasiekti arba jie būna mažiau intensyvūs nei tikėtasi.

 

Tačiau net ir tokiais atvejais pacientams galime pasiūlyti alternatyvų, kurie šypsenai suteiks pageidaujamą baltumą.

Turiu daug plombų. Ar man gali būti atliekamas dantų balinimas?

 
Dantų balinimo priemonės neveikia plombų (taip pat dantų karūnėlių, užklotų ir kitų restauracijų), tačiau balinimo procedūrą atlikti tikrai galima. Turėkite omenyje, kad po jos senas plombas reikės pakeisti naujomis.

Ar įmanoma išbalinti ir negyvus dantis?

 
Tokius dantis balinti galima, tačiau tam pasitelkiamos specialios priemonės, atliekamas vidinis danties balinimas. Jo metu, paruoštos balinamosios medžiagos dedamos į danties vidų, kur iš lėto šviesina negyvus danties audinius.

Ar dantis balinti galima ir vaikams/paaugliams?

 

Nors griežtos amžiaus ribos nėra, dauguma gydytojų odontologų sutinka, kad vaikams, turintiems pieninius dantis, balinimo procedūra negali būti atliekama. Nors tikimybė gana maža, balinamosios priemonės gali paveikti jautrų vaiko organizmą, alergizuoti dantenas, sukelti kitų nepageidaujamų reakcijų.

 

Rūpinantis pacientų sveikata ir savijauta, ši procedūra rekomenduojama ne jaunesniems nei 16–18 metų amžiaus asmenims, jau turintiems nuolatinius dantis.

Kiek truks dantų balinimo procedūra?

 
Dantų balinimo trukmė priklauso nuo pasirinkto metodo. Balinant dantis lazeriu ar lempa, dažniausiai užtenka kelių vizitų gydytojo kabinete. Jeigu dantys balinami naudojant kapas, tai gali užtrukti 10–12 parų ar ilgiau, priklauso nuo pasirinkto balinimo gelio intensyvumo ir paciento situacijos.

 

Jeigu domina saugus, efektyvus ir ilgalaikis dantų balinimas Vilniuje, kviečiame pasinaudoti mūsų paslaugomis. Lauksime Jūsų odontologijos klinikoje „32:Balti“: čia dirba patyrę profesionalai, kurie suteiks daugiau estetikos Jūsų šypsenai!

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros