×

Registracija internetu

Dantų breketai

Kas tai?

Dantų tiesinimas, pasitelkus breketus – vienas populiariausių ortodontinio gydymo būdų, plačiai naudojamas visame pasaulyje. Jis puikiai tinka tiesinant kreivus dantis ar įvairias sąkandžio anomalijas.

Breketų sistemą sudaro du svarbiausi elementai: mažos „sagutės”, kurios klijuojamos ant kiekvieno danties paviršiaus. Jos turi ploną griovelį per vidurį, į kurį kišamas antrasis breketų komponentas: vielos lankas. Jis jungia visą breketų sistemą ir gydymo eigoje yra nuolat paveržiamas. Tokiu principu vyksta dantų tiesinimas.

Jeigu susiduriate su šiais pojūčiais:

1Netaisyklingas sąkandis,
2Kreivi, dantų lanke susigrūdę dantys,
3Tarpai tarp dantų,
4Kompleksuojate dėl neestetiškos šypsenos,
5Dėl netinkamos dantų padėties patiriate sunkumų valgant ar kalbant.

Jums gali būti reikalingas dantų tiesinimas breketais!

Kokius breketus rinktis: metalinius ar keramikinius?

Odontologijos klinikoje „32:Balti” siūlomas gydymas naudojant dviejų tipų breketų sistemas: metalinius ir keramikinius breketus.

  • Metaliniai breketai yra klasikinė sistema, kuri suteikia užtikrintą rezultatą. Tai ekonomiškiausias gydymo būdas, kuris tinka įvairaus sudėtingumo atvejams. Tiesa, šis metodas yra mažiausiai estetiškas, todėl, jeigu ieškote mažiau pastebimo metodo, verta pagalvoti apie keramikinius breketus. Plačiau apie metalius breketus.
  • Keramikiniai breketai – puiki alternatyva metaliniams breketams: atkartoja natūralią dantų spalvą, todėl yra estetiškesni. Ši breketų sistema suteikia ne mažiau efektyvų gydymą ir tinka praktiškai visiems ortodontiniams atvejams.  Plačiau apie keramikinius breketus.

Dantų breketai: privalumai ir trūkumai

Nors šis ortodontinio gydymo metodas yra patogus ir veiksmingas, prieš apsisprendžiant dėl breketų būtina įvertinti jų privalumus ir trūkumus:

Breketų pliusai Breketų minusai
+ Tai saugus ir efektyvus dantų tiesinimo metodas; - Mažiau estetiška gydymo priemonė: net keramikiniai breketai yra gana pastebimi (lyginant su nematomomis dantų tiesinimo kapomis);
+ Tinka tiek lengviems, tiek sudėtingiems atvejams; - Nešiojant breketus, teks atsisakyti kai kurių maisto produktų;
+ Breketus galima pritaikyti įvairaus amžiaus pacientams; - Ši gydymo priemonė reikalauja specialių dantų priežiūros priemonių ir itin kruopščios burnos higienos;
+ Tai vienas ekonomiškiausių ortodontinio gydymo būdų; - Nešiojant breketus, būtini reguliarūs vizitai pas gydytoją ortodontą (maždaug kas 7 – 9 savaites);
+ Pasirinkus kokybiškus breketus, jie bus itin patvarūs; - Užfiksavus breketus, jų nebus galima nuimti viso gydymo metu (apie 1,5 – 2 metus ar ilgiau).
+ Laiku pritaikytas dantų tiesinimas breketais leis išvengti sudėtingesnių ir brangesnių gydymo procedūrų.  

Dantų tiesinimo breketais eiga

Pokalbis Gydymo plano sudarymas Gydymas Rezultatas ir palaikymas
Gydymas prasideda nuo vizito ir pokalbio: ortodontas įvertina paciento sąkandį, dantų būklę, išklauso paciento nusiskundimų ir informuoja apie gydymo galimybes. Efektyviam gydymui svarbu tiksliai įvertinti žandikaulio ir dantų padėtį, todėl atliekamos panoraminės nuotraukos. Įvertinęs jas, gydytojas sudaro gydymo planą ir pateikia jį pacientui. Pradedamas dantų tiesinimas pasirinkta breketų sistema. Gydymo eigoje pacientas reguliariai (kas 7 – 9 savaites) lankosi klinikoje, o breketai nuolat paveržiami. Pabaigus aktyvų dantų tiesinimą, svarbu išsaugoti pasiektą rezultatą. Reikalingi retenciniai aparatai (dantų lankelis, pritvirtintas vidinėje pusėje, plokštelė ar kapa, nešiojamos naktimis).

Delsimo pasekmės

Sąkandžio komplikacija Ėduonies ir kitų ligų rizika Prasta estetika
Vengiant pradėti ortodontinį gydymą, gresia tolesnė dantų padėties/sąkandžio komplikacija, todėl ateityje gydymas gali būti brangesnis ir sudėtingesnis. Dėl netinkamos dantų ir sąkandžio padėties, burnos ertmės priežiūra tampa sudėtingesnė. Nepavyksta kokybiškai išvalyti visų dantų paviršių, todėl kyla ėduonies ir kitų ligų rizika. Kreivi, susigrūdę dantys, netaisyklingas sąkandis atrodo neestetiškai. Tai lemia kompleksus dėl šypsenos, pacientas neretai jaučia diskomfortą asmeniniame ir socialiniame gyvenime.

Breketų kaina

Ortodonto konsultacija

€49

Gydymo plano sudarymas, trumpa apžiūra

€25-35

Vieno žandikaulio metalinių breketų fiksacija

€720

Vieno žandikaulio keramikinių breketų fiksacija

€1100

Kombinuoti (keramikiniai 3-3) breketai

€950

Vieno breketo fiksacija

€50-90

Ortodontinės sagutės fiksacija

€30-50

Retencinio lankelio pataisa (1 danties nesudėtinga)

€35

Breketų lanko keitimas/aktyvacija (1 žandikaulis)

€30-150

Retencinė kapa

€120

Retencinė plokštelė

€200

Fiksuotas reteineris

€50-80

 

Metalinių ir keramikinių breketų kaina odontologijos klinikoje „32:Balti“ – draugiška kišenei, o galutiniai gydymo rezultatai visada džiugina. Kokybiški breketai Vilniuje gali būti prieinami kiekvienam!

Čia rasite daugiau informacijos apie kitas ortodontinio gydymo galimybes.

 

Turite klausimų? Atsakome!

Ar breketams yra alternatyvų?

 
Tikrai taip: odontologijos klinikoje „32:Balti” atliekamas dantų tiesinimas naudojant nematomas ortodontines kapas. Tai unikali gydymo priemonė, kuri leidžia pasiekti tokius pat gerus rezultatus.
Kviečiame apsilankyti mūsų klinikoje: patyręs gydytojas ortodotontas įvertins Jūsų situaciją ir parinks geriausiai tinkančią gydymo priemonę.

Kiek laiko reikės nešioti retencinius aparatus?

 
Kiekvienu atveju trukmė individuali, tačiau dažniausiai retencinius aparatus reikia nešioti pora metų po gydymo pabaigos.

Ką svarbu žinoti apie mitybą nešiojant breketus?

 
Nors šie aparatai yra tvirti, tačiau valgant lipnius, tąsius ar labai kietus produktus, gali būti pažeisti, nulūžti. Todėl vykstant gydymui, rekomenduojame nevartoti tokių produktų, kaip kramtomoji guma, riešutai, kieti saldainiai. Valgant vaisius, daržoves, patariama juos susmulkinti.

Kokius atsiskaitymo būdus siūlote klinikoje?

 
Siekiame, kad ortodontinis gydymas būtų plačiai prieinamas, todėl klinikoje „32:Balti“ pacientai gali rinktis lankstų atsiskaitymo būdą ir pasinaudoti atidėto mokėjimo paslauga be pabrangimo.

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros