×

Registracija internetu

Dantų laminatės

Kas tai?

Dantų laminatės – estetinio protezavimo metodas. Tai 0,3–0,7 mm storio porceliano keramikos plokštelės, tvirtinamos ant dantų paviršiaus. Jos efektyviai paslepia dantų estetinius trūkumus ir sukuria visiškai naują, lygią ir švytinčią šypseną.

Jeigu susiduriate su šiais pojūčiais:

1Nudilę, nutrupėję dantys
2Nelygi dantų forma
3Pakitusi dantų spalva
4Pigmentinės dėmės
5Ėduonies pažeisti dantys

Tikėtina, kad Jums reikia apsilankyti pas gydytoją!

Dantų laminačių privalumai

Dantų laminatės yra bene pažangiausias estetinės odontologijos metodas. Jos pasižymi šiais privalumais:

 • Nepriekaištinga estetika: laminatės atrodo labai natūraliai, vizualiai jų nepavyks atskirti nuo natūralių dantų.
 • Tarnauja ilgai: tai pati ilgaamžiškiausia estetinė restauracija. Tinkamai prižiūrint laminates, jos tarnauja apie 15-20 metų ir ilgiau.
 • Patvarus sprendimas: laminatė atkuria natūralaus danties stiprumą. Galite mėgautis įprastu maistu be baimės, kad laminatė bus pažeista ar nuskils.
 • Minimali priežiūra: dantų laminates prižiūrėkite taip pat, kaip savo natūralius dantis. Užtenka reguliariai valyti dantis šepetėliu ir tarpdančių siūlu. Nereikia jokių specialių dantų priežiūros priemonių ir procedūrų, išskyrus įprastą profesionalią burnos higieną gydytojo kabinete.
 • Greiti rezultatai: laminatės padeda koreguoti ne tik dantų spalvą, bet ir formą, tarpus tarp dantų, todėl kartais yra gera alternatyva kitiems gydymo metodams (pavyzdžiui, dantų breketams), kuriuos pasitelkus rezultatus pastebėsite tik po kelių mėnesių ar net metų. Estetinis protezavimas yra gana greitas sprendimas, kurio dėka įvyksta išties ryški šypsenos transformacija. Po vos kelių apsilankymų pas odontologą galėsite džiaugtis maksimaliais pokyčiais!
 • Sustiprinami dantys: iš presuotos keramikos pagamintos dantų laminatės gali suteikti papildomo tvirtumo ir atsparumo. Tai ypač svarbu, jeigu natūralūs dantys yra susilpnėję.
 • Saugomi danties audiniai: skirtingai nuo kai kurių kitų odontologinių procedūrų, laminatės yra minimaliai invazyvios, pasitelkus šį metodą pavyksta tausoti natūralius danties audinius. Ruošiant dantis estetiniam protezavimui, jų paviršius tik minimaliai šlifuojamas, pašalinant tik nedidelę dalį emalio audinio. Taip išsaugomas dantų vientisumas, jie netampa jautresni.
 • Universaliai pritaikomos restauracijos: dantų laminatės gaminamos individualiai, pagal unikalią dantų anatomiją, todėl galutinis rezultatas atrodo natūraliai. Pacientai kartu su savo odontologu gali pasirinkti laminačių dydį, formą ir spalvą.
 • Daugiau pasitikėjimo savimi: graži šypsena suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Daugelis pacientų pastebi, kad jų bendravimas tapo gerokai laisvesnis. Tai suteikia pranašumų asmeniniame ir profesiniame gyvenime.

Kuo ypatingos laminatės mūsų klinikoje?

 • Jūsų šypsena rūpinasi patyrusi komanda: estetinį atkūrimą laminatėmis mūsų klinikoje atlieka gydytojai – Laura Pranskūnienė, Jurgita Gaubaitė ir Dovydas Kubaitis. Mūsų gydytojai nuolat tobulina žinias kursuose ir seminaruose, mokėsi Lietuvos ir užsienyje (gyd. D. Kubaitis – yra prestižinės JAV funkcinės ir estetinės odontologijos akademijos „The Dawson Academy“ absolventas), todėl pacientams gali pasiūlyti aukščiausios kokybės gydymą, atitinkantį tarptautinius standartus.
 • Dvejopa gamybos technologija: mūsų pacientai gali rinktis laminates, gaminamas dviem skirtingais metodais: rankiniu būdu, kai stiklo keramikos laminates gamina patyręs dantų technikas. Taip pat siūlome ir kitą kelią: laminačių gamybą skaitmeniniu (CAD/CAM) būdu, kai laminatės išfrezuojamos specialių staklių pagalba. Dantų techniko prisilietimas yra minimalus: jis apima tik apdirbimą ir dažymą. Abu variantus galėsite palyginti ir nutarti, kurį rinktis.
 • Būsimą rezultatą galite pamatyti iš anksto: dantų technikų laboratorijoje galime sukurti būsimos šypsenos šabloną, kad pacientas pamatytų kelis skirtingus restauracijų variantus. Konsultacijos metu taip pat parodome laminates, pagamintas skirtingais būdais (rankiniu bei skaitmenininiu), kad iš anksto įvertintumėte rezultatą ir nuspręstumėte, ar tai Jums tinka!
 • Prieinama kaina: nepriekaištingos išvaizdos, harmoninga šypsena pas mus gali kiekvienas: klinikoje „32:Balti” už estetinį protezavimą laminatėmis galima atsiskaityti išsimokėtinai.
 • Ypatingas kruopštumas: dantų laminatės reikalauja kone juvelyrinio kruopštumo: jos turi tobulai derėti prie Jūsų veido, atkartoti natūralių dantų formą ir tekstūrą. Esame viena iš nedaugelio klinikų, siūlančių skaitmeninį šypsenos dizainą. Tai modernus metodas, leidžiantis kompiuterio ekrane sumodeliuoti būsimą Jūsų šypseną, taigi būsimą rezultatą galėsite matyti ir koreguoti iš anksto!
 • Išskirtinis dėmesys pasiruošimo procesui: visas laminates gaminame iš aukštos kokybės medžiagų. Ne mažiau dėmesio skiriame ir pasiruošimui: ypač tiksliai nuimame dantų atspaudus ir pasirūpiname, kad laminatės idealiai tiktų būtent Jums. Klinikos „32 Balti“ profesionalai pasirūpins, kad Jūsų kelionė dailios šypsenos link būtų komfortiška, o rezultatais džiaugtumėtės ilgus metus!

Estetinio protezavimo laminatėmis eiga

Konsultacija Gydymo planas Dantų paruošimas Galutinis rezultatas
Viskas prasideda nuo konsultacijos. Susipažinus su gydytoju, vyksta paciento apžiūra, nuimami dantų atspaudai, surenkama visa reikalinga informacija. Pagal surinktą informaciją sudaromas gydymo planas. Jis pristatomas pacientui. Pagal pagamintą šabloną, vyksta būsimos šypsenos vaizdo pasimatavimas. Taikoma nejautra. Jos dėka išvengsite nemalonių pojūčių. Dantys šlifuojami 0,3-0,5 mm. Ši procedūra – švelni ir mažai invazyvi, išsaugomas maksimalus danties audinio kiekis. Laminatės specialiu cementu klijuojamos prie dantų paviršiaus. Rezultatas – natūrali ir estetiška šypsena!

Dantų laminačių gamyba

Dantų laminates gaminame pasitelkiant naujausias skaitmenines technologijas: kompiuterines programas ir skaitmeninius dantų atspaudus. Šias restauracijas galime gaminti dviem būdais:

Rankinė gamyba

Šis metodas reikalauja dantų techniko meistriškumo ir įgūdžių: pagal suplanuotas dantų formas, specialistas restauracijas gamina ranka. Tokiu atveju norint gauti gera rezultata reikalingas labai geras dantu technikas, todėl laminačių kaina ženkliai išauga.

Tačiau gautas rezultatas yra individualus bei natūralus: dantų technikas, gamindamas stiklo keramikos laminates, gali sukurti įvairius spalvinius efektus laminatės viduje ir atkartoti natūralių dantų tekstūrą bei struktūrą.

Skaitmeninė gamyba

Dantų laminatės yra gaminamos skaitmeniniu būdu: iš stiklo keramikos blokelio specialios staklės išfrezuoja busimas laminates. Jų forma sumodeliuota kompiuterinėje programoje, o dantų technikas tik apdirba ir nudažo. Šiuo metodo privalumai yra žemesnė kaina, greitesnė gamyba, tiksli forma.

Tačiau yra ir minusų: negalima sukurti individualių vidinių laminatės spalvinių efektų, todėl neįmanoma pagaminti restauracijos tik pavieniam priekiniam dančiui.

Siekiant maksimalaus natūralumo ir individualumo, laminatė, pagaminta rankiniu būdu (sluoksniuojant keramiką) yra geresnis pasirinkimas.

Delsimo pasekmės

Ligų rizika Prasta estetika Psichologinės problemos
Nesuteikus dantims tinkamos priežiūros, didėja dantų ir burnos ertmės ligų rizika. Nusidėvėję, nudilę, nutrupėję dantys atrodo labai neestetiškai. Pacientai vengia bendravimo, slepia šypseną, nukenčia asmeninis ir profesinis gyvenimas.

Dantų laminačių kaina

Pirminė dokumentacija / KT, foto dokumentacija, dantų skenavimas €150,00
Šypsenos vizualizacija ir gydymo plano pristatymas €250,00
Laminačių gamyba skaitmeniniu būdu €500,00
Bemetalės keramikos laminatė / Premium €800,00 - €1000

 

Stengiamės, kad estetinės odontologijos paslaugos būtų plačiai prieinamos, todėl odontologijos klinikoje „32:Balti” taikomi lankstūs atsiskaitymo metodai. Garantuojame: pas mus dantų laminatės kaina ir kokybe džiugina pacientus!

Turite klausimų? Atsakome!

1. Kada naudojamos dantų laminatės?

 
Laminatės rekomenduojamos norint koreguoti dantų estetinį vaizdą: nesunkius arba vidutinio sunkumo dantų defektus, keičiant dantų formą, koreguojant tarpus tarp dantų.

2. Kodėl verta rinktis laminates?

 

3. Kas iš tiesų geriau – dantų laminatės ar estetinis plombavimas?

 
Dantų laminatės yra laikomos pažangesniu dantų restauracijos metodu, nes pasiekti rezultatai atrodo ypač natūraliai, jos, lyginant su plombomis, yra tvirtesnės ir gerokai ilgaamžiškesnės. Be to, pasirinkus laminates, jų nereikės reguliariai poliruoti gydytojo kabinete: užteks prižiūrėti jas kaip natūralius dantis.

4. Kodėl laminatės geriau nei estetinis plombavimas?

 

Laminatės už plombavimą pranašesnės dėl kelių aspektų. Pirmiausia, jos tvirtesnės už plombines restauracijas, todėl pacientui nereikia jaudintis dėl mitybos ir kitų veiksnių, kurie gali pažeisti plombas.

 

Plombinės restauracijos gana greitai praranda pirminį savo blizgesį, jas reikia nupoliruoti gydytojo kabinete (kas 6-12 mėnesį). Laminatės nekeičia savo estinės išvaizdos ir visada atrodo nepriekaištingai.

 

Taip pat laminatės tarnauja gerokai ilgiau: estetinis plombavimas puikiai atrodo apie 5-7 metus, o laminatės džiugina net 15-20 metų.

5. Esu labai jautrus skausmui. Ar ši procedūra bus nemaloni?

 
Estetinio protezavimo laminatėmis procedūra yra saugi ir be diskomforto. Visiems pacientams taikome veiksmingą vietinę nejautrą, todėl galite būti ramūs: skausmo patirti Jums neteks.

6. Ar estetinis protezavimas laminatėmis nekenkia dantims?

 

Dantų laminavimas tausoja natūralų danties audinį, nepadidina jautrumo ir nesumažina atsparumo prieš bakterijas ir mikroorganizmus.

 

Vis dėlto, nors atkurimas dantis laminatėmis yra saugus ir veiksmingas sprendimas, tai vis tiek yra minimaliai invazyvi procedūra. Jos metu atliekamas dantų preparavimas, šlifuojamas plonas viršutinis emalio sluoksnis.

 

Todėl labai svarbu pasirūpinti, kad dantų restauravimas laminatėmis būtų atliktas profesionalių odontologų, naudojančių aukščiausios kokybės medžiagas ir gerai išmanančių estetinės odontologijos subtilybes.

 

7. Ar prie laminačių bus sunku priprasti?

 
Atlikus estetinį protezavimą laminatėmis, gali prireikti šiek tiek laiko, kol priprasite prie laminačių. Dažniausiai po 1–2 savaičių naujų restauracijų nebejausite kaip svetimkūnio, laminačių pojūtis burnoje bus visiškai natūralus.

8. Kada po procedūros bus galima valgyti?

 
Mėgautis maistu galima praktiškai iš karto užbaigus procedūrą. Vis dėlto, atliekant estetinį protezavimą, dažniausiai taikoma vietinė nejautra, kuri sukelia veido tirpimą, todėl valgyti rekomenduojama tik praėjus šiam pojūčiui – priešingu atveju galite netyčia susižeisti.

9. Kiek laiko tarnaus dantų laminatės?

 
Tai saugus ir ilgalaikis sprendimas. Užtikrinant dantų laminatėms tinkamą priežiūrą, jomis galėsite džiaugtis net 20 metų!

10. Kaip prižiūrėti dantų laminatėmis padengtus dantis?

 
Laminatėmis padengti dantys nereikalauja ypatingos priežiūros. Rūpinkitės jais kaip ir likusiais dantimis: valykitės dantis bent du kartus per dieną, naudokite skalavimo skystį ir tarpdančių siūlą. Taip pat – reguliariai lankykitės pas gydytoją odontologą.

11. Ar turint laminates, galėsiu nevaržomai mėgautis įprastu maistu?

 
Dalis pacientų mano, kad atlikus estetinį protezavimą, reikės pakeisti savo mitybos įpročius. Tai netiesa. Porceliano keramikos laminatės yra labai patvarios, nebijo spalvotų maisto produktų poveikio, todėl galėsite nevaržomai mėgautis Jums įprastu maistu ir gėrimais.
Vienintelis patarimas – laminatėmis rūpinkitės kaip savo natūraliais dantimis ir nekramtykite ypač kietų produktų (pavyzdžiui, ledo kubelių).

12. Kaip vyksta dantų atkūrimas laminatėmis?

 

13. Ar už gydymą galima atsiskaityti išsimokėtinai?

 
Dantų restauracija laminatėmis gali būti svarbi ne tik siekiant sukurti dailią šypseną, bet ir siekiant atstatyti karieso, traumų ar kitų bėdų pažeistus dantis. Todėl mūsų misija – kad procedūros klinikoje būtų prieinamos visiems pacientams. Jeigu svajojate apie laminates, tačiau vis atidėliojate vizitą pas gydytoją dėl finansinių priežasčių, galite pasinaudoti atidėto mokėjimo paslauga be jokio pabrangimo.

14. Kokio rezultato galima tikėtis?

 
Estetinio protezavimo rezultatas – nepriekaištingos išvaizdos, natūraliai atrodantys dantys, apsaugoti nuo pažeidimų. Laminačių suteiktu estetiniu ir funkciniu rezultatu galima džiaugtis net apie 15-20 metų.

15. Ar laminatės yra saugios danties audiniams?

 
Tikrai taip. Atkuriant dantis laminatėmis, tausojamas dantų emalis, nes laminatė labai plona, o danties paviršius šlifuojamas tik minimaliai.

15. Ar dantų laminatės bus labai pastebimos?

 
Laminatės atrodo itin natūraliai. Jų atspalvis, forma ir dydis kiekvienam pacientui kuriami individualiai, todėl restauracijos praktiškai niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų.

16. Ar laminatės reikalauja specialios priežiūros?

 
Ne, laminatės nereikalauja jokios papildomos, ypatingos priežiūros, išskyrus įprastą burnos higieną, (pavyzdžiui, dantų valymą šepetėliu, tarpdančių siūlu ir įprastą dantų patikrą). Vis dėlto, tiek turint laminates, tiek puoselėjant natūralių dantų sveikatą, būtina vengti įpročių, kurie kenkia dantims, pavyzdžiui, kramtyti kietus produktus, dantimis gliaudyti riešutus, atidaryti alaus butelius ir pan.

17. Ar dantų laminatės tinka visiems žmonėms?

 
Nors estetinis protezavimas yra labai universali procedūra, todėl įvertinti, ar laminatės tinka konkrečiu atveju, būtina individuali konsultacija su odontologu. Laminatės gali būti pritaikomos žmonėms, kurių burnos sveikata gera, dantų emalio kiekis pakankamas, o lūkesčiai dėl būsimų rezultatų – realistiški.

18. Ar laminatės nepakeis pirminės savo spalvos?

 
Porcelianinės laminatės yra labai atsparios pigmentinėms dėmėms, kurias sukelia spalvoti maisto produktai ir gėrimai (kava, raudonas vynas, arbata). Vis dėlto, norint išsaugoti puikią laminačių išvaizdą, svarbu palaikyti gerą burnos higieną bei laikytis gydytojo odontologo rekomendacijų.

 

Jeigu Jums rūpi patikimas, saugus estetinis protezavimas (dantų laminavimas) Vilniuje, kreipkitės į odontologijos kliniką „32:Balti“. Čia kiekvieno paciento laukia profesionalų pagalba, draugiškas aptarnavimas ir patrauklios kainos!

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros