×

Registracija internetu

Dantų plombavimas

Kas tai?

Dantų plombavimas – terapinė odontologinė procedūra, kurios metu gydomi ėduonies pažeisti dantys.

Sveiki dantys be galo svarbūs sveikai burnos ertmei ir nepriekaištingai Jūsų savijautai. Tačiau problemų pavyks išvengti tik tada, jei pasirūpinsite terapiniu dantų gydymu. Jis apima profilaktinį patikrinimą, gydymą ir danties ertmės plombavimą.

Jeigu jaučiate šiuos simptomus:

1Danties skausmas
2Blogas burnos kvapas
3Pakitusi danties spalva
4Išaugęs dantų jautrumas šalčiui, karščiui, rūgštiems ir saldiems maisto produktams
5Pažeidimai danties paviršiuje

Tikėtina, kad Jums reikia apsilankyti pas gydytoją!

 

Kuo ypatingas dantų plombavimas mūsų klinikoje?

  • Turime modernią diagnostikos įrangą, todėl ėduonį gebame aptikti labai ankstyvoje stadijoje ir apsaugome dantis nuo tolesnių pažeidimų.
  • Dantų plombavimui naudojamos tik aukščiausios kokybės, Premium segmento medžiagos, todėl plombavimas atliekamas maksimaliai kokybiškai.
  • Rūpinamės ne tik suaugusiaisiais, bet ir mažaisiais pacientais: užtikriname odontologinį gydymą vaikams, be baimės ir skausmo.
  • Plombavimo procedūras atlieka itin patyrę gydytojai odontologai (Laura Pranskūnienė ir Dovydas Kubaitis), kurie pasirūpina ne tik dantų apsauga, bet ir estetika: dantų audiniai atkuriami ypač preciziškai tiksliai atkartojant natūralią tekstūrą.

Funkcinis ir estetinis dantų plombavimas

Plombavimas reikalingas ne tik gydant kariesą, bet ir dėl kosmetinių priežasčių: norint šypsenai suteikti dailesnę spalvą ar formą.

Rūpinamės visais pacientų poreikiais, todėl odontologijos klinikoje „32:Balti“ atliekamas ne tik funkcinis, bet ir estetinis plombavimas.

Tai procedūra, skirta koreguoti dantų formą, spalvą, tarpus tarp dantų ir kitus defektus. Estetinio plombavimo metu sluoksnis po sluoksnio atkuriami dantų audiniai. Šios restauracijos atrodo itin natūraliai, yra patvarios ir gana ilgaamžės.

Dantų plombavimo eiga

Pokalbis Pasiruošimas Gydymas Rezultatas
Viskas prasideda nuo konsultacijos. Susipažinus su gydytoju, pradedama apžiūra. Vyksta pasiruošimas gydymui. Taikome nejautrą. Jos dėka išvengsite nemalonių pojūčių. Suveikus nuskausminimui, kariozinė ertmė kruopščiai išvaloma. Ertmė sandariai užplombuojama. Gydymo rezultatas – sveikas dantis.

Gydymui naudojamos kokybiškos medžiagos

Atliekant dantų plombavimą, naudojamos specialios plombinės medžiagos, kurios yra hermetiškos, apsaugo dantį tuo mikroorganizmų patekimo ir kito neigiamo išorės poveikio.

Klinikoje naudojame sertifikuotas, saugias kompozitines plombines medžiagas. Jos yra itin estetiškos, spalviškai atkartoja natūralų danties audinį. Šios plombos pasižymi ilgaamžiškumu, yra atsparios kramtymo jėgai, dėvisi lėtai ir savo tvirtumu beveik nenusileidžia natūraliems dantims.

Delsimo pasekmės

Delsiant spręsti problemą, pažeidimai taps vis rimtesni, o gydymas – sudėtingesnis.

Negydomas uždegimas smelkiasi į giliuosius danties sluoksnius. Kyla grėsmė kaimyniniams sveikiesiems dantims. Pažeidžiami dantų šaknų kanalai: reikia sudėtingo endodontinio gydymo. Negydoma infekcija smelkiasi iki žandikaulio kaulo ir gali baigtis danties praradimu.

Kaip apsaugoti dantis nuo karieso?

Dantų plombavimas – svarbi ir naudinga paslauga, tačiau galite užbėgti problemoms už akių ir pasirūpinti savo dantų sveikata, kad išvengtumėte sudėtingo gydymo.

Pasinaudokite šiais gydytojų patarimais:

  • Po valgio ar gėrimo valykite dantis pasta su fluoru. Valykite dantis bent du kartus per dieną, o geriausia – po kiekvieno valgio (praėjus bent porai valandų po valgio), naudodami dantų pastą, kurioje yra fluoro. Norėdami valyti tarpdančius, naudokite siūlą arba tarpdančių šepetėlį, taip pat verta išmėginti ir burnos irigatorių.
  • Apsilankykite pas odontologą profilaktinei apžiūrai. Nelaukite pirmųjų ėduonies simptomų, verčiau apsilankykite pas gydytoją 1–2 kartus per metus. Tai padės išvengti problemų arba jas pastebėti ankstyvoje stadijoje. Priklausomai nuo situacijos, gydytojas odontologas gali rekomenduoti Jums tinkamų dantų priežiūros priemonių, kurios dar patikimiau apsaugos dantis ir burnos ertmę.
  • Reguliariai atlikite profesionalią burnos higieną. Tai procedūra, nepamainoma burnos sveikatai, ėduonies ir dantenų ligų prevencijai. Atliekant higieną, nuvalomi mineralizuoti dantų akmenys, pigmentinės dėmės ir kitos apnašos, kurių neįveikia dantų šepetėlis ir tarpdančių siūlas, todėl šios procedūros praleisti nevalia.
  • Venkite dažno užkandžiavimo. Kai daug kartų per dieną mėgaujatės saldumynais, kitais užkandžiais, geriate kavą, arbatą ar kitus gėrimus (išskyrus vandenį), burnoje susidaro palanki terpė ėduonį sukeliančioms bakterijoms veikti. Jos dauginasi ir gamina rūgštis, kurios pažeidžia dantų emalį. Todėl venkite dažnų užkandžių, o jei sunku susilaikyti, teikite prioritetą sveikiems produktams – vaisiams, daržovėms, vandeniui.
  • Ypatingą dėmesį skirkite vaikų dantims. Dantų valymą pradėti reikėtų jau dygstant pirmajam dantukui. Iki vaikui sukaks 7–8 metai, jo dantų valymu turėtų rūpintis tėvai.

Turite klausimų? Atsakome!

Kokia dantų plombavimo kaina?

 
Plombavimas / Funkcinis €60,00-200,00
Plombavimas / Estetinis €100,00-250,00
Plomba / Maža €70
Plomba / Vidutinė €100,00
Plomba / Didelė €140,00
Plomba / Pieninio danties nuo €50,00
Plomba / Stiklo jonomerinė €60,00
Plomba / Laikina €30,00
Plombos poliravimas €10,00
Plombavimo gidas €50,00
Silantai €20,00
Nervo gydymas / Pieninio danties €60,00
Pamušalinė medžiaga €10,00
Koferdamo sistema €10,00
Nuskausminimas €10,00

 

Dantų plombavimo kaina klinikoje „32:Balti“ išties draugiška kišenei!

Ar procedūra skausminga?

 
Gydymo metu taikome vietinę nejautrą, todėl skausmo tikrai nejausite. Toks metodas užtikrina ramybę ir komfortą net mažiesiems pacientams.

Kiek laiko tarnauja plombos?

 
Tai – ilgaamžis sprendimas. Klinikoje naudojame patvarias, aukštos kokybės kompozitines plombas, kurios leis mėgautis mėgstamu maistu, apsaugos dantis ir tarnaus ilgus metus!

Kuo estetinis plombavimas skiriasi nuo įprasto?

 
Nors abu šie metodai apsaugo dantis nuo pažeidimų, yra saugūs ir efektyvūs, estetinis plombavimas dažniausiai atliekamas dėl kosmetinių priežasčių: koreguojant dantų formą, spalvą ir pan. Lyginant su įprastu plombavimu, tai daugiau tikslumo reikalaujanti procedūra: emalis ir kiti audiniai atkuriami anatomiškai tiksliai, todėl šios restauracijos vizualiai niekuo nesiskiria nuo natūralių dantų.

Ar dantų plombavimas padeda visais atvejais?

 

Pasitaiko atvejų, kai vien tik plombavimo neužtenka. Jeigu pažeidimas yra labai pažengęs, didelės apimties arba prarasta daug danties masės (pavyzdžiui, po atlikto dantų šaknų kanalų (endodontinio gydymo), plombavimas negali atstatyti visų danties funkcijų.

 

Tokiu atveju rekomenduojamos kitos restauracijos: protezavimas tvirtinant vainikėlį arba užklotą.

Kaip jausiuosi po dantų plombavimo?

 
Po procedūros stipraus skausmo nejausite, galėsite nedelsiant grįžti į įprastą kasdienybę. Tiesa, nedidelė dalis pacientų po gydymo, praėjus nejautros poveikiui, patiria nestiprų dantų jautrumą, maudimą. Šis diskomfortas yra laikinas, dažniausiai išnyksta po kelių valandų.

Ar valgyti galima iš karto po plombavimo?

 
Rekomenduojame palaukti 1–2 valandas, kol praeis nejautros sukeltas veido tirpimas.

Ko tikėtis, jeigu plomba ims kelti nepatogumų kramtant?

 
Mūsų plombos gaminamos iš aukštos kokybės medžiagų, todėl diskomforto tikimybė labai maža, tačiau jeigu susidursite su nepatogumais, pasirūpinsime greita ir kokybiška plombos korekcija. Priimsime Jus nedelsiant!

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros