×

Registracija internetu

Dantų protezavimas

Kas tai?

Dantų protezavimas – tai itin plati odontologinių restauracijų sritis. Protezų dėka atkuriami ne tik prarasti, bet ir pažeisti, nudilę, išvaizdą ir funkcijas praradę dantys.

Jeigu susiduriate su šiais pojūčiais:

1Nudilę, aptrupėję dantų paviršiai
2Dantis nuskilo ar buvo kitaip stipriai pažeistas
3Prarasta didelė dalis danties audinio
4Neestetiškai atrodantys dantys
5Netekote vieno dar daugiau dantų

Tikėtina, kad Jums reikia apsilankyti pas gydytoją!

Kuo ypatingas dantų protezavimas mūsų klinikoje?

  • Būsimus rezultatus galime planuoti skaitmeniniu būdu, todėl iš anksto matysite laukiančius pokyčius.
  • Esant pageidavimui, dantų technikų laboratorijoje sukuriamas būsimų dantų restauracijų šablonas: Jums patikusią „šypseną” galite pasimatuoti ir įvertinti, ar tai Jums tikrai tinka!
  • Tikime, kad svarbiausia – gydytojo ir paciento bendradarbiavimas. Būtent todėl klinikoje visi gydymo planai sudaromi individualiai ir iš anksto suderinami su pacientu.
  • Gydymas prieinamas kiekvienam, nes mūsų klinikoje už paslaugas galite atsiskaityti išsimokėtinai.

Kokią protezų medžiagą pasirinkti?

Modernūs dantų protezai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų. Verta apžvelgti jų privalumus ir trūkumus:

Metalo keramika – metalas yra tvirta, puikiai tarnaujanti medžiaga. Tai yra bene ekonomiškiausias protezavimo būdas. Didžiausias trūkumas – nepakankama estetika. Prie dantų kaklelio pastebimas papilkėjimas ar melsvumas, todėl dantys neatrodo natūraliai. Negana to, daliai žmonių gali pasireikšti alergija metalui. Dėl šių priežasčių siūlome rinktis saugesnes ir ilgaamžiškesnes protezavimo alternatyvas.
Bemetalė keramika – šviesai pralaidi e-max, stiklo keramika. Tokie protezai dažnai naudojami dantų laminatėms gaminti. Tai patvarios, patikimos ir estetiškos restauracijos. Pasižymi puikiais estetiniais rezultatais ir geru biologiniu suderinamumu.
Cirkonis – tvirtumu nenusileidžia metalui, yra atsparus kramtymo spaudimui. Jis tinkamas į alergijas linkusiems pacientams. Lyginant su metalo keramika, kainuoja daugiau..

Dantų laminatės (estetinis protezavimas)

Dar viena svarbi protezavimo paslauga – estetinis dantų protezavimas laminatėmis. Tai inovatyvus, saugus metodas, rekomenduojamas siekiantiems ilgalaikių rezultatų, kurie atrodys itin natūraliai. Laminatės leidžia tiksliai atkurti natūralią dantų struktūrą, tekstūrą. Jos padeda koreguoti dantų formą, spalvą, jos uždengia įvairius estetinius defektus.

Laminatės – tai labai plonos porceliano keramikos plokštelės. Jų gamybos procesas vyksta kiekvienam pacientui individualiai: pagal nuimtus dantų atspaudus laminatės kuriamos modernioje dantų technikų laboratorijoje.

Laminatės yra puiki alternatyva estetiniam plombavimui. Lyginant su minėta paslauga, laminatės pasižymi aukštesne kaina, tačiau tai yra investicija, kuri tikrai pasiteisina. Laminatės yra tvirtos, todėl galėsite be baimės mėgautis bet kokiu maistu. Kitaip nei plombų, dantų laminačių nereikia dažnai atnaujinti, poliruoti ir kitaip koreguoti, jos tarnauja keliolika metų ar net ilgiau, laikui bėgant nekeičia pirminės savo išvaizdos, nepraranda tvirtumo.

Dantų protezavimo eiga

Pokalbis Nuskausminimas Protezavimas Rezultatas
Viskas prasideda nuo konsultacijos. Susipažinus su gydytoju, vyksta paciento apžiūra, atliekama rentgeno nuotrauka. Vyksta pasiruošimas dantų protezavimui. Taikoma nejautrą. Jos dėka išvengsite nemalonių pojūčių. Dantis parengiamas protezui: jo paviršius gali būti švelniai šlifuojamas, poliruojamas, gali būti dedamas šaknį sustiprinantis kaištis. Ant danties ar implanto uždedamas reikiamas protezas: laminatė, danties vainikėlis ar kita restauracija.

Kodėl būtina įsitikinti, kad dantų protezai yra kokybiški?

Patirtis rodo, kad nekokybiškas gydymas gali atnešti daugybę kitų problemų. Dantų protezavimas turi tiesioginę įtaka smilkininio apatinio žandikaulio sąnariui (SAŽS). Apie SAŽS svarbą sveikatai ir savijautai susimąsto nedaugelis, todėl svarbu šia tema pakalbėti plačiau.

Iš tiesų SAŽS yra du smilkininio apatinio žandikaulio sąnariai, išsidėstę tarp skruostų ir ausų. Tinkamai funkcionuojantys, geros būklės sąnariai padeda palaikyti tinkamą kramtymo, fonetikos ir net kvėpavimo funkciją.

Deja, netinkamai atliktas protezavimas gali pabloginti šių sąnarių būklę. Tai sukelia žandikaulio raumenų skausmus, sąnarių įtampą, gali būti patiriamas visiškas žandikaulio „surakinimas“. Dėl raumenų įtampos, neretai pasireiškia bruksizmas, arba griežimas dantimis: dantys ir jų restauracijos nevalingai kontaktuoja, todėl greičiau dėvisi, gali pasireikšti dantų traumos, giluminiai pažeidimai.

Pasireiškus SAŽS sutrikimams, patiriamas nuolatinis fizinis diskomfortas, todėl ilgalaikėje perspektyvoje gali prireikti ne tik pakartotinai atlikti dantų protezavimą, bet ir suteikti žandikaulio sąnario gydymą. Šis procesas užtruks, pareikalaus nemažai išlaidų, todėl verta užbėgti problemai už akių ir dantų protezavimą patikėti tik šios srities specialistams.

Delsimo pasekmės

Dėl dantų būklės sunku atsikąsti ir susmulkinti maistą. Blogai sukramtytas maistas sukelia virškinamojo trakto ligas. Burnos priežiūros sunkumai: maisto likučiai užsilieka prarastų dantų ertmėse, juos sunku išvalyti, todėl kyla burnos, dantų ligų rizika. Nusidėvėję ar prarasti dantys atrodo neestetiškai. Netekus vieno ar daugiau dantų, dėl žandikaulio kaulo tirpimo, keičiasi net veido bruožai! Psichologiniai kompleksai: pacientas ima vengti bendravimo su aplinkiniais, nukenčia asmeninis ir profesinis gyvenimas.

Rezultatai

Kokia dantų protezavimo kaina?

Dantų protezavimo kainas rasite čia.

Geriausiems rezultatams rinkitės tik profesionalią pagalbą. Jeigu Jums rūpi patikimas, saugus dantų protezavimas Vilniuje, pagalbą suteiks odontologijos klinika „32:Balti“ ir patyrusių specialistų komanda. Čia Jūsų laukia nedidelė dantų protezavimo kaina, aukštos kokybės paslaugos ir draugiškas aptarnavimas. Susisiekite ir pasiūlysime gydymo sprendimą!

Turite klausimų? Atsakome!

Ar dantų protezavimas – skausminga procedūra?

 

Tai saugi ir beskausmė procedūra: jos metu taikome vietinę nejautrą, todėl išvengsite visų nemalonių pojūčių!

Kaip prižiūrėti protezuotus dantis?

 

Protezuotiems dantims reikalinga ne mažiau atidi priežiūra, kaip ir sveikiesiems. Užtikrinkite kasdienę burnos ertmės ir dantų higieną, naudokite tarpdančių siūlą ir reguliariai lankykitės pas gydytoją odontologą.

Mano organizmas – itin jautrus. Ar dantų protezai tikrai nealergizuos?

 

Protezai – restauracija, kuri turės nuolatinį kontaktą su sveikaisiais dantimis ir visa burnos ertme, todėl labai svarbu pasirinkti Jūsų sveikatai tinkamą protezavimo medžiagą. Metalo protezai gali alergizuoti jautrius pacientus, todėl verčiau rinkitės cirkonio oksido ar bemetalės keramikos dantų protezus.

Kaip jausiuosi po protezavimo?

 

Iš karto po procedūros galite jausti nedidelį diskomfortą: kol priprasite prie restauracijų, gali praeiti nuo kelių dienų iki savaitės. Jeigu procedūra atlikta tinkamai, ilgainiui protezai nesukels jokių nemalonių pojūčių ir niekuo nesiskirs nuo natūralių dantų.

Kokią protezų medžiagą rinktis?

 

Geriausių rezultatų pavyks pasiekti pasirinktus cirkonio arba stiklo keramikos protezus. Abi šios medžiagos yra tvirtos, pralaidžios šviesai, todėl restauracijos atrodo labai natūraliai. Tiek cirkonis, tiek stiklo keramika yra maksimaliai saugios medžiagos: jos nealergizuoja organizmo.

Kas geriau – fiksuoti ar išimami dantų protezai?

 

Išimami dantų protezai yra pigesnis variantas, tačiau ties tuo jų privalumai ir baigiasi. Šie protezai dažnai kelia diskomfortą, prastai fiksuojasi, dirgina dantenas, atrodo nenatūraliai, greitai dėvisi ir nestabdo žandikaulio kaulo tirpimo.

 

Fiksuoti dantų protezai gali būti tvirtinami ant išlikusių danties audinių (pavyzdžiui, danties vainikėlis ar užklotas), taip pat – kaip nuolatinės restauracijos ant implantų. Fiksuojami protezai nesukelia nemalonių pojūčių burnoje, tarnauja ir atrodo kaip natūralūs dantys: padeda susigrąžinti kramtymo funkciją, fonetiką ir kt. Jie gaminami iš patvarių, kokybiškų medžiagų, todėl gerokai lėčiau dėvisi. Taigi, praktiškai visais atvejais fiksuoti dantų protezai yra geresnis pasirinkimas nei išimami.

Ar protezavimo procedūrą ateityje reikės kartoti?

 

Net ir geriausios restauracijos bėgant laikui dėvisi: ateityje dantų protezavimas gali būti atliktas pakartotinai, pakeičiant pažeistą ar nusidėvėjusią restauraciją nauja.

 

Net jei neturite nusiskundimų, svarbu reguliariai stebėti dantų būklę, pas gydytoją odontologą lankytis 1–2 kartus per metus. Profilaktinės apžiūros metu gydytojas pastebės net menkus pažeidimus ir suteiks pagalbą.

Ar atliekant protezavimą laminatėmis, nebus kenkiama dantims?

 

Estetinis dantų protezavimas yra saugi procedūra, kuriai reikalingas minimalus pasiruošimas: dantys švelniai šlifuojami, kad būtų vietos laminatėms tvirtinti. Tai nėra pavojinga dantų emaliui, išsaugomas danties tvirtumas ir atsparumas. Tad nesijaudinkite: kokybiškos laminatės tikrai nekenkia dantims ir padeda išsaugoti daugiau natūralių danties audinių.

 

Svarbu paminėti, kad tobulėjant odontologijos technologijoms, dantų šlifavimas reikalingas ne visais atvejais.

Ar dantų protezai pensininkams gali būti su nuolaida?

 

Esame sudarę sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK), todėl dantų protezavimas pensininkams senjorams mūsų klinikoje yra nemokamas!

Kokius atsiskaitymo būdus siūlote klinikoje?

 

Mūsų tikslas – kad dantų protezavimas Vilniuje, „32:Balti“ odontologijos klinikoje būtų prieinamas daugeliui. Jeigu atidėliojate būtiną gydymą, nes negalite skirti visos pinigų sumos vienu metu, kviečiame pasinaudoti atidėto mokėjimo paslauga be jokio pabrangimo.

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros