×

Registracija internetu

Dantų protezavimas

Kas tai?

Dantų protezavimas – tai itin plati odontologinių restauracijų sritis. Protezų dėka atkuriami ne tik prarasti, bet ir pažeisti, nudilę, išvaizdą ir funkcijas praradę dantys.

Jeigu susiduriate su šiais pojūčiais:

1Nudilę, aptrupėję dantų paviršiai
2Dantis nuskilo ar buvo kitaip stipriai pažeistas
3Prarasta didelė dalis danties audinio
4Neestetiškai atrodantys dantys
5Netekote vieno dar daugiau dantų

Tikėtina, kad Jums reikia apsilankyti pas gydytoją!

Kuo ypatingas dantų protezavimas mūsų klinikoje?

  • Būsimus rezultatus galime planuoti skaitmeniniu būdu, todėl iš anksto matysite laukiančius pokyčius.
  • Esant pageidavimui, dantų technikų laboratorijoje sukuriamas būsimų dantų restauracijų šablonas: Jums patikusią „šypseną” galite pasimatuoti ir įvertinti, ar tai Jums tikrai tinka!
  • Tikime, kad svarbiausia – gydytojo ir paciento bendradarbiavimas. Būtent todėl klinikoje visi gydymo planai sudaromi individualiai ir iš anksto suderinami su pacientu.
  • Gydymas prieinamas kiekvienam, nes mūsų klinikoje už paslaugas galite atsiskaityti išsimokėtinai.

Dantų protezų rūšys

Dantų protezai yra įvairių tipų. Jie skirstomi į išimamus ir fiksuotus (neišimamus). Ši protezų kategorija yra gerokai komfortiškesnė, efektyvesnė ir pranašesnė. Fiksuojami protezai suteikia natūralų estetinį vaizdą, užkerta kelią tolesniam žandikaulio kaulo tirpimui, tvirtai fiksuojasi, nesukelia diskomforto, dantenų dirginimo, puikiai atkuria kramtymo, fonetikos ir kitas dantų funkcijas. Esant galimybei, visada rekomenduojame rinktis būtent fiksuojamus dantų protezus.

Protezai kiekvieno paciento poreikiams

Išimami protezai yra ekonomiškesnis variantas, tačiau, lyginant su moderniais fiksuojamais protezais, negali suteikti tokio komforto ir patogumo. Jie nestabdo žandikaulio kaulo tirpimo, prasčiau fiksuojasi, gali erzinti burnos gleivinę, mažiau efektyviai atstato kramtymo ir fonetikos funkcijas.

Nepaisant to, didžiuojamės, kad odontologijos klinikoje „32:Balti“ pacientams galime pasiūlyti itin kokybiškus išimamus ir fiksuojamus protezus. Aptarkime juos kiek išsamiau.

Išimami protezai

Dalinės plastmasinės plokštelėsDalinės plastmasinės plokštelės – naudojamos, kai netenkama dalies vieno žandikaulio dantų. Plokštelė tvirtinama kabliukais prie sveikųjų dantų. Šie protezai yra mažiau estetiški, nėra stabilūs burnoje, gana greitai dėvisi.
Pilnos išimamos plastmasinės plokštelėsPilnos išimamos plastmasinės plokštelės – naudojamos, kai netenkama visų vieno žandikaulio dantų. Ši restauracija fiksuojama prie gomurio, naudojant specialius protezų klijus. Pilnos plastmasinės plokštelės pasižymi tokiais pačiais trūkumais, kaip ir dalinės plokštelės.
lanko-atraminiai-protezaiLanko atraminiai protezai – paprastai naudojami tada, kai pacientas netenka vieno, dviejų ar kelių dantų. Lyginant su standartinėmis išimamomis plokštelėmis, lanko atraminiai protezai yra patogesni, paprasčiau fiksuojasi (yra tvirtinami specialiais kabliukais arba užraktais prie kaimyninių dantų). Tai estetiškesnės, patogesnės ir stabilesnės restauracijos.
Išimami termoplastinio nailono protezaiIšimami termoplastinio nailono protezai – tai minkšti, plastiškesni protezai, su kuriais kramtymas yra komfortiškesnis. Jie švelniai priglunda be papildomų kabliukų ir užraktų, todėl mažiau dirgina burnos gleivinę. Nepaisant šių privalumų, vis tiek neatkuria tokios kramtymo kokybės ir estetikos, kurią suteikia fiksuojami protezai.
isimami-protezai-ant-implantuIšimama plokštelė, tvirtinama ant implantų – optimalus variantas, jeigu ieškote ekonomiško dantų atkūrimo varianto ir ilgalaikių rezultatų. Įsriegti implantai atlieka dantų šaknų funkciją, apsaugo nuo žandikaulio kaulo tirpimo, o ant jų tvirtinamas plokštelinis protezas geriau fiksuojasi, nedirgina burnos gleivinės, atstato kramtymo funkciją.

Fiksuojami protezai

Dantų vainikėliaiDantų vainikėliai – gali būti daliniai ir pilni, naudojami atstatant stipriai pažeistą dantį, kai dėl atlikto gydymo, patirtos traumos ar kitų priežasčių jis netenka didžiosios dalies savo audinių. Vainikėliai yra fiksuojami ant likusių danties audinių. Daugiau informacijos apie dantų vainikėlius.
Keramikinis įklotasUžklotas arba įklotas – padeda atkurti kietuosius danties audinius ir gali būti naudojamas kaip didelė plomba. Ši restauracija suteikia dančiui didesnę atramą, geriau apsaugo nuo pažeidimų ir padeda išsaugoti visas danties funkcijas.
tiltiniai-protezaiTiltiniai protezai – netekus didesnio kiekio dantų, jie gali būti atstatomi fiksuojamais tiltiniais protezais. Pacientui šlifuojami atraminiai dantys, ant kurių bus tvirtinama tiltinių protezų restauracija. Svarbu pažymėti, kad pasirinkus šį metodą, šlifuojami sveikų kaimyninių dantų audiniai, todėl tiltiniai protezai yra mažiau populiarūs.
laminatesLaminatės – tai plonos porceliano keramikos plokštelės, naudojamos atliekant estetinį dantų atkūrimą: koreguojant jų formą, spalvą, tekstūrą. Prieš tvirtinant laminates, priekinis dantų audinys minimaliai šlifuojamas ir preparuojamas. Tuomet laminatės specialiu cementu tvirtinamos ant priekinių dantų paviršių.
Fiksuoti laikini dantų protezaiFiksuoti laikini dantų protezai – dažniausiai tai dantų vainikėliai, tačiau gali būti ir kitos restauracijos. Jų paskirtis – laikinai atkurti kramtymo, kandimo, fonetikos funkcijas, kol vyksta gijimo procesas (pvz. po dantų implantacijos, kaulo augmentacijos ir kitų procedūrų) ir gaminamos nuolatinės restauracijos.

Fiksuoti protezai yra gaminami dantų technikų laboratorijoje, iš cirkonio, bemetalės ir metalo keramikos. Kiekvieną pacientą apžiūrime individualiai ir parenkame jam tinkamiausią dantų restauraciją.

Protezai ant implantų

išimama-plokstele-ant-implantuIšimama plokštelė, tvirtinama ant implantų  – pagal situaciją, tai gali būti išimamas plokštelinis protezas, prie implantų fiksuojamas specialiais lokatoriais. Taip pat išimami protezai, tvirtinami ant implantų, sujungtų su sija.
pavieniai-dantu-vainikeliaiPavieniai dantų vainikėliai – naudojami atkuriant vieną, kelis ar dalį prarastų žandikaulio dantų.
dantu-vainikeliu-tiltaiDantų vainikėlių tiltai – tiltinės konstrukcijos ant implantų naudojamos tada, kai prarandama didesnė dalis gretimų vieno žandikaulio dantų. Daugiau informacijos apie dantų tiltus.
pilni-protezu-lankaiPilni protezų lankai – taikomi tokiais atvejais, kai atliekamas viso žandikaulio dantų atkūrimas.

Kokią protezų medžiagą pasirinkti?

Modernūs dantų protezai gali būti gaminami iš įvairių medžiagų. Verta apžvelgti jų privalumus ir trūkumus:

Metalo keramika – metalas yra tvirta, puikiai tarnaujanti medžiaga. Tai yra bene ekonomiškiausias protezavimo būdas. Didžiausias trūkumas – nepakankama estetika. Prie dantų kaklelio pastebimas papilkėjimas ar melsvumas, todėl dantys neatrodo natūraliai. Negana to, daliai žmonių gali pasireikšti alergija metalui. Dėl šių priežasčių siūlome rinktis saugesnes ir ilgaamžiškesnes protezavimo alternatyvas.
Bemetalė keramika – šviesai pralaidi e-max, stiklo keramika. Tokie protezai dažnai naudojami dantų laminatėms gaminti. Tai patvarios, patikimos ir estetiškos restauracijos. Pasižymi puikiais estetiniais rezultatais ir geru biologiniu suderinamumu.
Cirkonis – tvirtumu nenusileidžia metalui, yra atsparus kramtymo spaudimui. Jis tinkamas į alergijas linkusiems pacientams. Lyginant su metalo keramika, kainuoja daugiau.
Plastmasiniai-isimami-protezaiPlastmasė – naudojama gaminant išimamus ir laikinus fiksuojamus protezus. Lyginant su kitomis protezavimo medžiagomis (bemetale keramika, metalo keramika, cirkoniu), plastmasės restauracijos yra silpnesnės, greičiau pažeidžiamos, sparčiau susidėvi ar lūžta ir praranda funkcines bei estetines savybes (tvirtumą, blizgesį, pirminę spalvą). Nors plastmasiniai protezai nėra brangūs, juos teks dažniau keisti, todėl ilgalaikėje perspektyvoje šios mažiau kokybiškos restauracijos gali kainuoti išties nemažai.
termoplastinio-nailono-protezaiTermoplastinis nailonas – kaip ir plastmasė, termoplastinis nailonas naudojamas išimamiems protezams. Tai lanksti medžiaga, kuri suteikia natūralesnį pojūtį, geriau priglunda prie likusių dantų arba dantenų. Ši medžiaga atrodo natūraliau, restauracijos mažiau krinta į akis, ilgiau išsaugo blizgesį ir spalvą, nealergizuoja, geriau paskirsto kramtymo metu atsirandantį spaudimą. Termoplastinio nailono protezai praktiškai nelūžta, tad yra tvirtesni ir patikimesni už plastmasę.

Dantų laminatės (estetinis protezavimas)

Dar viena svarbi protezavimo paslauga – estetinis dantų protezavimas laminatėmis. Tai inovatyvus, saugus metodas, rekomenduojamas siekiantiems ilgalaikių rezultatų, kurie atrodys itin natūraliai. Laminatės leidžia tiksliai atkurti natūralią dantų struktūrą, tekstūrą. Jos padeda koreguoti dantų formą, spalvą, jos uždengia įvairius estetinius defektus.

Laminatės – tai labai plonos porceliano keramikos plokštelės. Jų gamybos procesas vyksta kiekvienam pacientui individualiai: pagal nuimtus dantų atspaudus laminatės kuriamos modernioje dantų technikų laboratorijoje.

Ar galima laminates rinktis vietoje plombavimo?

Laminatės yra puiki alternatyva estetiniam plombavimui. Lyginant su minėta paslauga, laminatės pasižymi aukštesne kaina, tačiau tai yra investicija, kuri tikrai pasiteisina. Laminatės yra tvirtos, todėl galėsite be baimės mėgautis bet kokiu maistu. Kitaip nei plombų, dantų laminačių nereikia dažnai atnaujinti, poliruoti ir kitaip koreguoti, jos tarnauja keliolika metų ar net ilgiau, laikui bėgant nekeičia pirminės savo išvaizdos, nepraranda tvirtumo.

Dantų protezavimo eiga

Pokalbis Nuskausminimas Protezavimas Rezultatas
Viskas prasideda nuo konsultacijos. Susipažinus su gydytoju, vyksta paciento apžiūra, atliekama rentgeno nuotrauka. Vyksta pasiruošimas dantų protezavimui. Taikoma nejautrą. Jos dėka išvengsite nemalonių pojūčių. Dantis parengiamas protezui: jo paviršius gali būti švelniai šlifuojamas, poliruojamas, gali būti dedamas šaknį sustiprinantis kaištis. Ant danties ar implanto uždedamas reikiamas protezas: laminatė, danties vainikėlis ar kita restauracija.

Protezavimui pasitelkiamos modernios technologijos

Mūsų tikslas – 100 proc. komfortiškos, funkcionalios ir estetiškos dantų restauracijos. Klinikoje naudojame skaitmeninį skanerį atspaudams, veido lankus ir headline sistemą (ji skirta siekiant užtikrinti kuo didesnį dantų atspaudų tikslumą ir nustatyti tikslią žandikaulių padėtį). Taip pat atliekame skaitmeninį šypsenos „pamatavimą“, kad galėtumėte iš anksto įvertinti būsimus dantų protezus.

Kodėl būtina įsitikinti, kad dantų protezai yra kokybiški?

Patirtis rodo, kad nekokybiškas gydymas gali atnešti daugybę kitų problemų. Dantų protezavimas turi tiesioginę įtaka smilkininio apatinio žandikaulio sąnariui (SAŽS). Apie SAŽS svarbą sveikatai ir savijautai susimąsto nedaugelis, todėl svarbu šia tema pakalbėti plačiau.

Iš tiesų SAŽS yra du smilkininio apatinio žandikaulio sąnariai, išsidėstę tarp skruostų ir ausų. Tinkamai funkcionuojantys, geros būklės sąnariai padeda palaikyti tinkamą kramtymo, fonetikos ir net kvėpavimo funkciją.

Kas lemia SAŽS sutrikimus?

Netinkamai atliktas protezavimas gali pabloginti šių sąnarių būklę. Tai sukelia žandikaulio raumenų skausmus, sąnarių įtampą, gali būti patiriamas visiškas žandikaulio „surakinimas“. Dėl raumenų įtampos, neretai pasireiškia bruksizmas, arba griežimas dantimis: dantys ir jų restauracijos nevalingai kontaktuoja, todėl greičiau dėvisi, gali pasireikšti dantų traumos, giluminiai pažeidimai.

Pasireiškus SAŽS sutrikimams, patiriamas nuolatinis fizinis diskomfortas, todėl ilgalaikėje perspektyvoje gali prireikti ne tik pakartotinai atlikti dantų protezavimą, bet ir suteikti žandikaulio sąnario gydymą. Šis procesas užtruks, pareikalaus nemažai išlaidų, todėl verta užbėgti problemai už akių ir dantų protezavimą patikėti tik šios srities specialistams.

Delsimo pasekmės

Virškinimo sutrikimai Dantų ligų rizika Prasta estetika Psichologiniai kompleksai
Dėl dantų būklės sunku atsikąsti ir susmulkinti maistą. Blogai sukramtytas maistas sukelia virškinamojo trakto ligas. Burnos priežiūros sunkumai: maisto likučiai užsilieka prarastų dantų ertmėse, juos sunku išvalyti, todėl kyla burnos, dantų ligų rizika. Nusidėvėję ar prarasti dantys atrodo neestetiškai. Netekus vieno ar daugiau dantų, dėl žandikaulio kaulo tirpimo, keičiasi net veido bruožai! Pacientas ima vengti bendravimo su aplinkiniais, nukenčia asmeninis ir profesinis gyvenimas.

Rezultatai

Kokia dantų protezavimo kaina?

Pirminė dokumentacija / KT, foto dokumentacija, dantų skenavimas €150,00
Šypsenos vizualizacija ir gydymo plano pristatymas €250,00
Galutinis dizainas / Vieno žandikaulio €300,00
Kois deprogrammer €150,00
Gidas dantenų plastikai €170,00
Dantenų plastika / Vieno žandikaulio €450,00
Silikoninis gidas €50,00
Danties ribos iškėlimas / Deep margin elevation €50,00
Centriko registras €70,00
Centriko registravimo plokštelė €25,00
Veido lankas €50,00
Sąnarius stabilizuojanti kapa / Įskaitant 1 kontrolinį vizitą €500,00
Kapos kontrolė €30,00
Estetinė kapa / vieno ar daugiau dantų €150,00
Vainikėlio nuėmimas / Štampuoto €35,00
Vainikėlio nuėmimas / Metalo keramikos, cirkonio keramikos €35,00
Alginatinis atspaudas €30,00
Silikoninis atspaudas €50,00
Skaitmeninis atspaudas €50,00
Sukandimo fiksavimas €10,00
Danties atstatymas prieš protezavimą / Stiklo pluoštu, sutvirtinti kompozitu €170,00
Kultinis kaištinis įklotas / Metalinis lietas €120,00
Cirkonio oksido kultinis kaištinis įklotas €220,00
Pavaškavimas / Vieno danties €40,00
Laikinas vainikėlis €80,00
Vainikėlio perbazavimas €30,00
Cirkonio keramikos vainikėlis €550,00
Bemetalės keramikos restauracija €550,00
Bemetalės keramikos laminatė / Premium €800,00
€1000,00
Pilno kontūro cirkonio vainikėlis €550,00
Protezavimas ant implanto pilno kontūro cirkonio restauracija (su atrama) €600,00
Ličio fuzintas vainikėlis ant implanto €800,00
Ličio disilikato fuzintas vainikėlis / tarpinė tilto dalis €800,00
Ličio disilikato fuzinto vainikėlio ant implanto priekinių dantų sritis €950,00
Protezavimas ant implanto cirkonio keramikos restauracija (su atrama) €680,00
Plokštelinis išimamas protezas / Dalinis €650,00
Plokštelinis išimamas protezas / Pilnas €650,00
Dalinė termoplastinė dantų plokštelė €900,00
Termoplastinė dantų plokštelė  €900,00
Išimamas protezas ant lokatorių / 4vnt. €2000,00
Išimamas protezas ant lokatorių / 2vnt. €1800,00
Laikinas frezuotas (monolitinis) protezas ant 4 implantų €1300,00
Laikinas frezuotas (monolitinis) protezas ant 6 implantų €1500,00
Tarpinė detalė tarp implanto ir atramos (Multi unit) €155,00
Nuolatinis Hibridinis protezas su titanine sija ant 4 implantų €3300,00
Nuolatinis Hibridinis protezas su titanine sija ant 6 implantų €3600,00
Nuolatinis cirkonio oksido protezas ant 4 implantų €5200,00
Nuolatinis cirkonio oksido protezas ant 6 implantų €5400,00
Nuolatinis cirkonio oksido su titanine sija protezas ant 4 implantų €6700,00
Nuolatinis cirkonio oksido su titanine sija protezas ant 6 implantų €6800,00

 

Geriausiems rezultatams rinkitės tik profesionalią pagalbą. Jeigu Jums rūpi patikimas, saugus dantų protezavimas Vilniuje, pagalbą suteiks odontologijos klinika „32:Balti“ ir patyrusių specialistų komanda. Čia Jūsų laukia nedidelė dantų protezavimo kaina, aukštos kokybės paslaugos ir draugiškas aptarnavimas. Susisiekite ir pasiūlysime gydymo sprendimą!

Turite klausimų? Atsakome!

Ar dantų protezavimas – skausminga procedūra?

 

Tai saugi ir beskausmė procedūra: jos metu taikome vietinę nejautrą, todėl išvengsite visų nemalonių pojūčių!

Kaip prižiūrėti protezuotus dantis?

 

Protezuotiems dantims reikalinga ne mažiau atidi priežiūra, kaip ir sveikiesiems. Užtikrinkite kasdienę burnos ertmės ir dantų higieną, naudokite tarpdančių siūlą ir reguliariai lankykitės pas gydytoją odontologą.

Mano organizmas – itin jautrus. Ar dantų protezai tikrai nealergizuos?

 

Protezai – restauracija, kuri turės nuolatinį kontaktą su sveikaisiais dantimis ir visa burnos ertme, todėl labai svarbu pasirinkti Jūsų sveikatai tinkamą protezavimo medžiagą. Metalo protezai gali alergizuoti jautrius pacientus, todėl verčiau rinkitės cirkonio oksido ar bemetalės keramikos dantų protezus.

Kaip jausiuosi po protezavimo?

 

Iš karto po procedūros galite jausti nedidelį diskomfortą: kol priprasite prie restauracijų, gali praeiti nuo kelių dienų iki savaitės. Jeigu procedūra atlikta tinkamai, ilgainiui protezai nesukels jokių nemalonių pojūčių ir niekuo nesiskirs nuo natūralių dantų.

Kokią protezų medžiagą rinktis?

 

Geriausių rezultatų pavyks pasiekti pasirinktus cirkonio arba stiklo keramikos protezus. Abi šios medžiagos yra tvirtos, pralaidžios šviesai, todėl restauracijos atrodo labai natūraliai. Tiek cirkonis, tiek stiklo keramika yra maksimaliai saugios medžiagos: jos nealergizuoja organizmo.

Kas geriau – fiksuoti ar išimami dantų protezai?

 

Išimami dantų protezai yra pigesnis variantas, tačiau ties tuo jų privalumai ir baigiasi. Šie protezai dažnai kelia diskomfortą, prastai fiksuojasi, dirgina dantenas, atrodo nenatūraliai, greitai dėvisi ir nestabdo žandikaulio kaulo tirpimo.

 

Fiksuoti dantų protezai gali būti tvirtinami ant išlikusių danties audinių (pavyzdžiui, danties vainikėlis ar užklotas), taip pat – kaip nuolatinės restauracijos ant implantų. Fiksuojami protezai nesukelia nemalonių pojūčių burnoje, tarnauja ir atrodo kaip natūralūs dantys: padeda susigrąžinti kramtymo funkciją, fonetiką ir kt. Jie gaminami iš patvarių, kokybiškų medžiagų, todėl gerokai lėčiau dėvisi. Taigi, praktiškai visais atvejais fiksuoti dantų protezai yra geresnis pasirinkimas nei išimami.

Ar protezavimo procedūrą ateityje reikės kartoti?

 

Net ir geriausios restauracijos bėgant laikui dėvisi: ateityje dantų protezavimas gali būti atliktas pakartotinai, pakeičiant pažeistą ar nusidėvėjusią restauraciją nauja.

 

Net jei neturite nusiskundimų, svarbu reguliariai stebėti dantų būklę, pas gydytoją odontologą lankytis 1–2 kartus per metus. Profilaktinės apžiūros metu gydytojas pastebės net menkus pažeidimus ir suteiks pagalbą.

Ar atliekant protezavimą laminatėmis, nebus kenkiama dantims?

 

Estetinis dantų protezavimas yra saugi procedūra, kuriai reikalingas minimalus pasiruošimas: dantys švelniai šlifuojami, kad būtų vietos laminatėms tvirtinti. Tai nėra pavojinga dantų emaliui, išsaugomas danties tvirtumas ir atsparumas. Tad nesijaudinkite: kokybiškos laminatės tikrai nekenkia dantims ir padeda išsaugoti daugiau natūralių danties audinių.

 

Svarbu paminėti, kad tobulėjant odontologijos technologijoms, dantų šlifavimas reikalingas ne visais atvejais.

Ar dantų protezai pensininkams gali būti su nuolaida?

 

Esame sudarę sutartį su teritorine ligonių kasa (TLK), todėl dantų protezavimas pensininkams senjorams mūsų klinikoje yra nemokamas!

Kokius atsiskaitymo būdus siūlote klinikoje?

 

Mūsų tikslas – kad dantų protezavimas Vilniuje, „32:Balti“ odontologijos klinikoje būtų prieinamas daugeliui. Jeigu atidėliojate būtiną gydymą, nes negalite skirti visos pinigų sumos vienu metu, kviečiame pasinaudoti atidėto mokėjimo paslauga be jokio pabrangimo.

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros