×

Registracija internetu

Dantų šalinimas

Kas tai?

Dantų šalinimas – greita ir nesudėtinga procedūra, kurios metu pašalinamas numatytas dantis ar dantys.

Jeigu susidūrėte su šiais pokyčiais:

1Patyrėte stiprią danties traumą
2Jūsų dantys negrįžtamai pažeisti
3Įvyko gilus danties skilimas
4Protiniai ar kiti dantys yra netaisyklingai išdygę arba sugedę

Tikėtina, kad Jums reikia apsilankyti pas gydytoją!

 

Kokiais atvejais danties rovimas būtinas?

Trumpai aptarkime, kada ir kodėl dantys turėtų būti pašalinti:

Pieniniai dantys

 • Nustatomi stiprūs karieso pažeidimai ar kitos lėtinės ligos (periodontitas, pulpitas);
 • Pieninio danties vietoje anksčiau laiko kalasi nuolatinis dantis;
 • Pieninis dantis kliba, tačiau neiškrenta ilgą laiką ir vaikas jaučia skausmą, diskomfortą.

Nuolatiniai dantys

 • Dantis negrįžtamai pažeistas ėduonies, pulpito, periodontito;
 • Dantis negrįžtamai pažeistas dėl traumos;
 • Ruošiamasi ortodontiniam gydymui ir esant būtinybei padaryti daugiau vietos žandikaulio lanke;

Protiniai dantys

 • Protiniai dantys tinkamai nefunkcionuoja, nekontaktuoja, nedalyvauja kramtymo procese;
 • Dantys išdygę netinkamai arba nepilnai.
 • Stiprūs ėduonies, periodonto ligų, pulpito pažeidimai;
 • Nustatomas nuolat pasikartojantis dantenų uždegimas (perikoronaritas). Jam būdingos pažeistos, patinusios, skausmingos dantenos aplink protinį dantį.

Kuo ypatingas dantų šalinimas mūsų klinikoje?

 • Klinikoje „32:Balti” yra naudojama itin pažangi rentgeno diagnostikos įranga, kuri padeda tiksliai suplanuoti dantų šalinimo procedūrą.
 • Siūlomi įvairūs anestezijos metodai: ne tik vietinė nejautra, bet ir sedacija. Tai lengvas sąmonės slopinimas, kuris padeda atsipalaiduoti ir pacientas nejaučia jokio diskomforto.
 • Dantų šalinimus atlieka aukščiausios kvalifikacijos gydytojas medicinos mokslų daktaras, burnos chirurgas Mindaugas Pranskūnas.
 • Po danties šalinimo, dažnai reikalinga atlikti papildomas procedūras (pavyzdžiui, danties atkūrimą implantais). Visą reikiamą pagalbą rasite vienoje vietoje! Klinikoje „32:Balti” dirba visų sričių specialistai.

Tikime, kad dantų šalinimas – procedūra, kuri turi praeiti kuo greičiau ir paprasčiau. Būtent todėl klinikoje „32 Balti“ dantų šalinimą atlieka profesionalūs burnos chirurgai, naudojami moderniausi instrumentai ir pažangios skaitmeninės diagnostikos priemonės.

Jūsų laukia draugiškas priėmimas, malonus bendravimas ir itin kokybiškas nuskausminimas, todėl danties šalinimo procedūra praeis komfortiškai ir be skausmo.

Dantų šalinimo eiga

Pokalbis Nuskausminimas Šalinimas Rezultatas
Viskas prasideda nuo konsultacijos. Susipažinus su gydytoju, apžiūrima paciento burnos ertmė, atliekama rentgeno nuotrauka. Ruošiantis danties šalinimui, taikoma vietinė nejautra, kad procedūros metu nepatirtumėte nemalonių pojūčių. Suveikus nuskausminimui, tiksliu judesiu pašalinamas pažeistas dantis. Danties šalinimo rezultatas – išsaugoti sveiki kaimyniniai dantys ir visa burnos ertmė.

Delsimo pasekmės

Nešalinamas dantis gali sukelti skaudžių pasekmių visai burnos ertmei: sąlygoti dantų susigrūdimą, sukelti kaimyninių dantų gedimą ir t.t. Dėl danties gedimo burnoje prasidėjusi infekcija kraujo keliu gali pasiekti kitus gyvybiškai svarbius organus: inkstus, plaučius, širdį. Pažeistas dantis sukelia ir estetinių pasekmių: iš burnos sklinda nemalonus kvapas, dantis pakeičia spalvą, taip pat kelia fizinį skausmą, diskomfortą.

Burnos chirurgas pataria: kaip pasiruošti procedūrai?

Burnos chirurgijos paslaugos klinikoje „32:Balti“ yra maksimaliai saugios, tačiau turėtų būti vertinamos kaip bet kokia kita invazinė procedūra. Tai reiškia, kad artėjant operacijai, pacientas taip pat turėtų atitinkamai pasiruošti. Štai ką verta žinoti prieš ir po operacijos:

 • Likus porai valandų iki procedūros, rekomenduojama nesunkiai, bet sočiai pavalgyti: po procedūros kurį laiką jausite nuskausmintos dalies nutirpimą, tad valgymas bus nerekomenduojamas, kad kramtant nepažeisti nuskausmintų vietų.
 • Vis dėlto, jeigu atliekant procedūrą yra taikoma sedacija arba bendrinė nejautra, maždaug 6 valandas prieš operaciją turėtumėte nieko nevalgyti ir negerti.
 • Jeigu rūkote, likus kelioms dienoms iki vizito ir maždaug savaitę po procedūros reikia atsisakyti tabako gaminių. Rūkymas gali stabdyti žaizdų gijimą, sukelti uždegimą, padidinti komplikacijų riziką, pabloginti operacijos rezultatus.
 • Po daugelio burnos chirurgijos procedūrų paskiriamos priemonės, naudojamos pooperaciniu laikotarpiu. Tai gali būti gydomasis burnos skalavimo skystis, specialūs dantų šepetėliai ir kt. Kad po operacijos netektų keliauti į vaistinę ar parduotuvę, verta iš anksto pasidomėti, kokios priemonės bus reikalingos Jūsų atveju.
 • Kad išvengtumėte infekcijos pavojaus, turite laikytis visų pooperacinių nurodymų. Praėjus nejautros poveikiui, galite jausti dantų/dantenų jautrumą, gali pasireikšti burnos audinių, patinimas. Visus šiuos nemalonius pojūčius kontroliuokite tik burnos chirurgo paskirtais medikamentais.

Laikantis šių patarimų, burnos chirurgijos procedūros praeis sklandžiai, gijimas bus greitesnis, o komplikacijų tikimybė ženkliai sumažės. Jūsų laukia kvalifikuotas ir patyręs burnos chirurgas, med. dr. Mindaugas Pranskūnas.

Po procedūros

 • Kraujavimas: maždaug pusvalandį po danties šalinimo procedūros vietoje, tvirtai sukandę dantis laikykite vatos tamponėlį.
 • Skausmo malšinimas: šalinto danties vietą gali mausti ar skaudėti keletą dienų. Jeigu skausmas stiprus, jį malšinkite gydytojo paskirtais vaistais nuo skausmo. Jeigu skausmas neišnyksta net praėjus keletui dienų, susisiekite su gydytoju.
 • Burnos priežiūra: 24 val. po danties šalinimo neskalaukite operacijos vietos, nedirginkite jos danties šepetėliu. Praėjus šiam laikui, rekomenduojama burną skalauti specialiu antiseptiniu skysčiu. Tai darykite švelniai, atsargiai, kad neišplautumėte susidariusio kraujo krešulio ir nesukeltumėte kraujavimo.
 • Mityba: pirmas kelias valandas po procedūros nevalgykite. Pirmą parą rinkitės ne karštą (šiltą arba vėsų), švelnų ir minkštą maistą, pavyzdžiui košę, trintą sriubą. Nevartokite alkoholinių gėrimų, nerūkykite.

Danties rovimas: ar įmanoma pagreitinti gijimą?

 1. Pailsėkite - dantų rovimas yra chirurginė procedūra, po kurios labai svarbu tinkamai pailsėti. Nesportuokite, venkite įtemptos veiklos ir bet kokių užduočių, dėl kurių reikia pasilenkti ar kelti sunkius daiktus, nes tai gali padidinti kraujospūdį ir sukelti kraujavimą operacijos vietoje.
 2. Vartokite minkštą maistą - sveikstant labai svarbu vengti kieto, traškaus ar sunkiai kramtomo maisto, kad sumažintumėte sudirgimą ir maisto dalelės nedirgintų gyjančios žaizdos. Pirmomis dienomis rinkitės subalansuotą minkšto maisto dietą: trintas sriubas, sultinį, vaisių kokteilius, jogurtą, avižinę košę, plaktą kiaušinienę, minkštą žuvį ir pan.
 3. Naudokite šaldančius kompresus - danties rovimas gali sukelti apatinės veido dalies, skruostų patinimą, kuris gali trukti kelias dienas. Patinimą sumažins ir savijautą palengvins šaldantis kompresas: tai gali būti į audinį suvynioti ledo kubeliai arba vaistinėje įsigyta šaldanti priemonė. Kompresą patariama laikyti apie 15 minučių su pertraukomis. Šią procedūrą reguliariai kartokite pirmąsias 48 valandas po danties šalinimo.
 4. Skausmą malšinkite gydytojo paskirtais medikamentais - nors danties rovimas yra nesudėtinga procedūra, nuslopus nejautros poveikiui, galite jausti skausmą ar diskomfortą operacijos vietoje. Nemalonius simptomus galite malšinti paskirtais vaistais nuo uždegimo. Medikamentus naudokite tik tada, kai jaučiate nemalonius pojūčius ir nevartokite didesnių dozių nei nurodyta informaciniame lapelyje.
 5. Laikykitės nepriekaištingos burnos higienos - nors po procedūros kurį laiką danties šalinimo vietos negalima dirginti šepetėliu, siūlu ir kitomis priemonėmis, būtina skalauti burną gydomuoju skysčiu ir/arba druskos tirpalu (šaukštelį druskos ištirpinti puodelyje drungno vandens). Tai apsaugos operacijos vietą nuo bakterijų. Pirmomis dienomis burną skalaukite atsargiai, švelniai, kad nepašalintumėte susidariusio kraujo krešulio.

A-PRF nauda po danties šalinimo

A-PRF procedūra – tai gijimą skatinanti procedūra, kurios metu pasitelkiamas trombocitais praturtintas fibrinas (biomembrana), išgaunamas iš nedidelio kiekio paciento kraujo, kuris paimamas iš venos, ruošiantis dantų šalinimui.

Kraujas centrifūguojamas specialiame įrenginyje: čia kraujo ląstelės išsiskiria į kelis komponentus – skaidrią kraujo plazmą, baltuosius ir raudonuosius kraujo kūnelius. Išgaunama biomembrana, kuri naudojama po danties šalinimo, operuotai vietai uždengti. Jos sudėtyje yra augimo faktorių, kurie skatina audinių regeneraciją, skatina greitesnį gijimą, mažina skausmą ir komplikacijų riziką.

Danties rovimas vaikams

Kartais manoma, kad pažeisto pieninio danties gydyti neverta. Esą paprasčiau jį pašalinti. Iš tiesų, gera pieninių dantų būklė svarbi nuolatinių dantų vystymuisi, ir šalinimas atliekamas tik tokiu atveju, kai ėduonis, infekcija ar kiti danties pažeidimai yra pažeisti negrįžtamai.

Mūsų odontologijos klinikoje dantų šalinimas mažiesiems pacientams atliekamas greitai ir be skausmo. Patyrę specialistai nuramins vaiką, supažindins su gydymo eiga, kad procedūros metu pacientas nepatirtų nemalonių emocijų.

Pašalinto danties atkūrimas

Dažniausiai dantis šalinamas, kai jo nebeįmanoma išgydyti. Siekiant išvengti žandikaulio kaulo nykimo buvusio danties vietoje, rekomenduojamas greitas ir saugus danties atkūrimas implantu ir fiksuojamu protezu.

Į žandikaulio kaulą sriegiamas implantas, kuris tarnauja kaip danties šaknies pakaitalas ir apsaugo nuo kaulo nykimo. Danties estetiką ir funkcijas atkuria ant implanto tvirtinamas protezas (danties vainikėlis ar kita restauracija).

Odontologijos klinikoje „32:Balti“ dantų atkūrimas atliekamas net sudėtingais atvejais. Kviečiame su dantų implantacijos procedūra susipažinti plačiau.

Burnos chirurgijos ir dantų rovimo kainos

Danties šalinimas nuo €85,00
Pieninio danties šalinimas nuo €75,00
Protinio danties šalinimas €120,00-150,00
Sudėtingas neišdygusio protinio danties šalinimas nuo €150,00
Skubi pagalba / Incizija, perikoronorito gydymas nuo €70,00
Cistos šalinimas / Ertmę pildant PRF - trombocitų gausiu fibrinu nuo €300,00
Šaknies viršūnės rezekcija nuo €220,00
PRF / Trombocitais praturtintas fibrinas €25,00
Bollard skeletinio implanto tvirtinimas €450,00
Bollard skeletinio implanto išėmimas €80,00

Turite klausimų? Atsakome!

1. Ar danties rovimas būtinas

 
Puikiai suprantame, kad danties šalinimas yra nemaloni procedūra, tačiau ją taikome tik tuo atveju, kai danties išsaugoti neįmanoma, taigi tai – vienintelis kelias. Nesijaudinkite: nejautros dėka, procedūros metu skausmo nejausite!

2. Kiek laiko truks procedūra?

 
Daugelis įsivaizduoja, kad danties traukimas daug laiko užimanti chirurginė operacija. Iš tiesų, tai mitas. Vidutinė šios procedūros trukmė – vos 30 minučių, taigi, trumpiau nei danties plombavimas!

3. Kaip jausiuosi po danties šalinimo?

 
Iš karto po procedūros galėsite sugrįžti į įprastą gyvenimo ritmą. Tiesa, kurį laiką po danties šalinimo likusi žaizdelė gali nestipriai kraujuoti. Tai – visiškai normalu. Jeigu pirmomis dienomis po danties šalinimo jausite maudimą ar skausmą, vartokite gydytojo paskirtus medikamentus.

4. Per kiek laiko sugyja žaizda po danties rovimo?

 
Nekomplikuoto danties šalinimo atveju, kai dantis turi vieną šaknį, žaizda nėra plati ir užgyja gana greitai, daugeliu atvejų diskomforto neliks po kelių dienų ar savaitės, o pilnai užgis po dar kelių savaičių. Jeigu traukimas sudėtingesnis, dantis turi kelias šaknis, gijimas gali trukti daugiau nei kelias savaites.

5. Kodėl svarbu laiku pašalinti pažeistą dantį?

 
Danties rovimas dažniausiai yra būtina procedūra, kurios negalima atidėlioti. Nepašalintas sugedęs (o taip pat – netinkamai išaugęs protinis) dantis kelia didelį skausmą, diskomfortą, gali pažeisti kaimyninius dantis, lemti dantų padėties pokyčius ir net netaisyklingą sąkandį. Jeigu dantis pažeistas, infekcija gali plėstis ir pažeisti net gyvybiškai svarbius organus.

6. Ar danties rovimas yra skausminga procedūra?

 
Ruošiantis danties šalinimui, suleidžiama vietinė nejautra, todėl pacientai skausmo nejaučia.

7. Ar paciento sveikatos būklė gali apsunkinti dantų šalinimo procedūrą?

 

Kiekvieno paciento būklė vertinama individualiai. Tam tikrais atvejais (pavyzdžiui, nėštumo metu), (jeigu situacija leidžia) danties šalinimą galima atidėti.

 

Tačiau svarbu pažymėti, kad nepašalintas pažeistas dantis gali sukelti rimtesnių sveikatos komplikacijų. Todėl, jeigu pažeidimai yra išties rimti, dantis turėtų būti raunamas nedelsiant.

8. Kodėl pašalinus dantį, svarbu jį atkurti?

 

Pašalinu dantį, jo vietoje lieka tuščia ertmė, į kurią ilgainiui gali pasislinkti kaimyniniai dantys. Tai gali lemti dantų padėties ir net sąkandžio pokyčius. Negana to, buvusio danties vietoje nelieka kramtymo metu buvusio natūralaus spaudimo. Ši stimuliacija svarbi žandikaulio kaului: jos negaudamas, jis ima atrofuotis.

9. Koks dantų atkūrimo metodas tinkamiausias?

 

Norint pasiekti maksimaliai gerų rezultatų, rekomenduojame rinktis dantų implantaciją. Šis metodas atkuria visas dantų funkcijas bei estetiką ir apsaugo nuo žandikaulio kaulo tirpimo bei kitų komplikacijų.

10. Ar pašalinus dantį, jį visada reikia atstatyti implantu?

 

Nebūtinai. Jeigu pašalintas netinkamai išaugęs arba pažeistas protinis dantis, jo atstatyti įsriegiant implantą nereikės.

11. Ar po danties šalinimo galima valytis dantis?

 
Iš karto po danties šalinimo, pažeistoje vietoje ima formuotis kraujo krešulys, kuris apsaugo žaizdą nuo bakterijų, mikroorganizmų, kurie gali sukelti uždegimą ir infekciją. Norint apsaugoti krešulį, pirmą parą dantų šalia pažeistos vietos valyti negalima. Burną reikia skalauti gydomuoju skysčiu ar druskos tirpalu.

12. Ar protinio danties rovimas visada laikomas sudėtingu?

 
Dažniausiai protinis dantis pašalinamas greitai ir nekomplikuotai. Vis dėlto, jeigu dantis dygsta netaisyklingai, jo padėtis kreiva, danties šaknys susipynusios su kaimyninių dantų šaknimis, danties traukimas laikomas sudėtingu.

13. Ar esant sudėtingam danties šalinimui, patirsiu didesnį skausmą?

 
Ne, visada šalinant dantį taikoma vietinė nejautra. Tai reiškia, kad procedūros metu skausmo nejausite, nepriklausomai nuo šalinimo sudėtingumo.

Gydytojai, atliekantys šią procedūrą

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros