×

Registracija internetu (Vilnius)

Endodontinis gydymas

Kas tai?

Endodontija – tai odontologijos šaka, apimanti dantų šaknų kanalų gydymą.

Jeigu danties paviršiuje atsiradęs ėduonis laiku negydomas, jis skverbiasi į giliuosius danties sluoksnius, kol pasiekia danties šaknį. Tokiu atveju bakterijos pasiekia pulpos (minkštosios danties dalies) nervinį audinį ir ji tampa uždegiminė.

Jeigu jaučiate šiuos simptomus:

1Stiprus, ilgai trunkantis dantų skausmas
2Dantys jautrūs karštam/šaltam dirgikliui
3Pakinta danties spalva
4Dantenos yra sutinusios

Tikėtina, kad Jums reikia apsilankyti pas gydytoją!

 

Kuo ypatingas endodontinis gydymas mūsų klinikoje?

Orientuojamės tik į sėkmingus, ilgalaikius rezultatus, todėl gydant šaknų kanalus naudojame tik aukštos kokybės medžiagas bei technologijas: pasitelkiame mikroskopą.

Didelės raiškos mikroskopas priartina ir apšviečia vaizdą daugybę kartų. Tokiu būdu aptinkami net ir patys smulkiausi kanalai, pastebimos ir išgydomos net ir minimaliai pažeistos vietos, išvengiama netikslumų gydymo eigoje ir užtikrinami ilgalaikiai rezultatai.

Endodontinio gydymo eiga

Pokalbis Nuskausminimas Valymas Rezultatas
Viskas prasideda nuo konsultacijos. Susipažinus su gydytoju, vyksta burnos ertmės apžiūra, atliekama danties rentgeno nuotrauka. Kanalų gydymas atliekamas taikant vietinę nejautrą, todėl skausmas nejaučiamas. Mikroskopo pagalba surandami ir išvalomi dantų kanalai, sunaikinami juose esantys mikroorganizmai. Dantis ir aplinkiniai audiniai apsaugomi nuo infekcijos ir užplombuojami.

Delsimo pasekmės

Dėl danties uždegiminių procesų pacientai jaučia didelį fizinį diskomfortą, mažėja darbingumas, kamuoja prasta viso organizmo savijauta. Bakterijos pro šaknies viršūnę gali pasiekti gilesnius audinius ir sukelti infekciją, kuri kraujo keliu pasiekia kitus svarbius kūno organus. Laiku negydant dantų šaknų kanalų, dantis gali būti pažeistas negrįžtamai.

Turite klausimų? Atsakome!

Kaip išvengti infekcijos danties šaknies kanaluose?
 
Norint dantis išsaugoti sveikus, užtikrinkite atidžią priežiūrą bei sveiką mitybą. Valykite dantis šepetėliu ir tarpdančių siūlu 2 kartus per dieną. Saldumynus valgykite išlaikydami saiką, nes angliavandeniai bei cukrūs sukuria palankią terpę bakterijų dauginimuisi ir ėduonies plitimui.
Kiek trunka endodontinis gydymas?
 
Kiekvieno atvejo trukmė individuali, tačiau sėkmingam gydymui dažniausiai prireikia 1-2 procedūrų.
Kaip jausiuosi po gydymo?
 
Po šaknų kanalo gydymo dalis pacientų jaučia nedidelį maudimą, padidėjusį danties jautrumą. Nemalonūs pojūčiai išnyks jau netrukus, o gydymo dėka būsite apsaugoti nuo ilgalaikio skausmo, diskomforto ir danties netekimo.

Gydytojai, atliekantys šią procedūrą

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros