×

Registracija internetu

Estetinis plombavimas

Kas tai?

Estetinis plombavimas – viena populiariausių estetinės odontologijos procedūrų, leidžianti greitai ir efektyviai pakoreguoti nedidelius ir vidutinius dantų defektus. Estetiškai gali būti plombuojami tiek priekiniai, tiek krūminiai dantys.

Jeigu susiduriate su šiais pojūčiais:

1Pakitusi dantų spalva
2Nudilę, nutrupėję dantys
3Įskilęs dantis
4Netaisyklinga dantų forma
5Tarpai tarp dantų
6Ėduonies pažeisti dantys

Tikėtina, kad Jums reikia apsilankyti pas gydytoją!

Kuo ypatingas estetinis plombavimas mūsų klinikoje?

Puikiai suprantame, kad šiais laikais daugeliui rūpi ne tik burnos ertmės ir dantų sveikata, bet ir nepriekaištinga dantų išvaizda. Estetiška šypsena šiandien laikoma pagrindiniu reprezentatyvios išvaizdos akcentu, todėl estetinį plombavimą atliekame itin kruopščiai, atkurdami danties anatomines struktūras, vageles ir kauburėlius.

Mūsų draugiška ir patyrusi komanda pasirūpins, kad procedūros metu jaustumėtės komfortiškai, o iš odontologo kabineto išeitumėte džiaugdamiesi nauja, estetiška šypsena!

Estetinio plombavimo eiga

Pokalbis Nuskausminimas Pasiruošimas Rezultatas
Viskas prasideda nuo konsultacijos. Susipažinus su gydytoju, išklausius paciento pageidavimus bei lūkesčius planuojama procedūros eiga. Prieš pradedant plombavimą, taikoma nejautra. Jos dėka procedūros metu skausmo nejausite. Kruopščiai išvalomi danties audiniai, o danties paviršius nežymiai šlifuojamas. Naudodamas smulkų teptuką, gydytojas sluoksniuodamas atkuria dantis, tiksliai atkartodamas natūralią danties anatomiją.

Estetinio plombavimo privalumai

Ta odontologijos metodas, vertinamas dėl daugybės privalumų. Aptarkime pačius svarbiausius:

 • Natūrali išvaizda. Plombavimo metu naudojamas kompozitas idealiai atitinka natūralią dantų spalvą ir tekstūrą. Estetinį plombavimą atlieka patyrę gydytojai, kurių pastangų dėka procedūros rezultatas atrodo išties harmoningai.
 • Tausojami danties audiniai. Šiuolaikinės odontologijos principas – saugoti natūralų dantį. Estetinis plombavimas yra gana konservatyvi procedūra. Jos metu danties paviršius šlifuojamas minimaliai, tausojami sveikieji audiniai, todėl nepadidėja dantų jautrumas ir nepasireiškia kiti šalutiniai pojūčiai.
 • Patvarios restauracijos. Kartais pacientai nuogąstauja, kad estetinio plombavimo rezultatai gali būti trumpalaikiai, dantys taps lengviau pažeidžiami. Naudojame aukštos kokybės kompozitą ir kitas medžiagas, kurios tvirtai sukimba su natūralia danties struktūra. Tai užtikrina stabilų rezultatą, padeda sustiprinti danties audinius, sumažinti tolesnių pažeidimų, skilimų, lūžių riziką.
 • Greitas efektas. Vienos estetinio plombavimo procedūros metu galima atkurti visus dantis. Tai reiškia, kad įmanoma pasiekti suplanuotus šypsenos pokyčius vos per vieną apsilankymą.
 • Puikus kainos ir kokybės santykis. Lyginant su kitų populiarių odontologijos procedūrų kainomis, estetinis plombavimas yra prieinama procedūra. Nepaisant žemesnės kainos, plombavimo rezultatai yra natūralūs ir ilgai išliekantys.
 • Jokios sudėtingos priežiūros. Po estetinio plombavimo dantis prižiūrėti reikia taip pat, kaip ir anksčiau. Valykite juos ryte ir vakare, 2 kartus per metus atlikite profesionalią burnos higieną. Jos metu šalinamas kietasis apnašas, dantų akmenys, pigmentinės dėmės, plombos nupoliruojamos.

Dilema: estetinis plombavimas ar laminatės?

Dantų laminatės yra dar viena populiari estetinės odontologijos procedūra. Nors abu dantų restauravimo metodai yra saugūs ir veiksmingi, ne visi pacientai tinkamai informuoti apie jų panašumus ir skirtumus, privalumus ir trūkumus. Štai ką reikėtų žinoti prieš priimant galutinį sprendimą:

 • Lyginant su estetiniu plombavimu, estetinis protezavimas laminatėmis yra ilgaamžiškesnis. Procedūros nereikia kartoti kas 5 - 7 metus.
 • Estetinis dantų plombavimas yra mažiau invazyvi procedūra, kuri puikiai tinka tokiu atveju, kai norima pakoreguoti dantų kraštelius, įvairius minimalius defektus.
 • Tuo tarpu laminatės yra geresnis pasirinkimas, kai dantų defektai didesni, apimantys daugiau danties paviršiaus.
 • Estetinis plombavimas yra labiau prieinama procedūra už laminates dėl mažesnės kainos.
 • Estetinio plombavimo kaina yra gana nedidelė ir daugeliui prieinama, o laminatės yra brangesnės.
 • Estetinis dantų plombavimas suteikia greitą rezultatą (dažnai norimas estetinis efektas pasiekiamas vos per vieną procedūrą), o pasirinkus laminates, dėl pasiruošimo bei gamybos prireiks daugiau vizitų.
 • Atlikus estetinį plombavimą, dantis reikia kas 6-12 mėn. papildomai poliruoti. Priešingu atveju plombos praranda blizgumą.
 • Lyginant su laminatėmis, plombos yra mechaniškai silpnesnė medžiaga, todėl estetinį plombavimą reikia keisti po maždaug 5-7 metų.

Jeigu vis tiek sunku apsispręsti, kviečiame apsilankyti konsultacijai. Patyrę estetinės odontologijos specialistai įvertins Jūsų dantų būklę, išklausys Jūsų lūkesčius ir patars, kuri iš minėtų procedūrų yra Jums tinkamiausia.

Delsimo pasekmės

Ligos Estetika Psichologinės problemos
Nusidėvėjusiems ir pažeistiems dantims nesuteikus priežiūros, didėja dantų ir burnos ertmės ligų rizika. Pažeisti dantys atrodo neestetiškai, gali sukelti blogą burnos kvapą. Dėl prastos estetikos, kenčia emocinė sveikata: pacientai užsisklendžia savyje, vengia bendravimo.

Dantų priežiūra po estetinio plombavimo

Pateikiame atmintinę, kuri padės pasirūpinti restauracijomis ir ilgiau džiaugtis nepriekaištingu rezultatu:

 • Maistas ir gėrimai: 24 valandas po plombavimo susilaikykite nuo ryškių, tamsių, dažančių produktų ir gėrimų (kavos, vyno, vyšnių, burokėlių, pomidorų sulčių ir pan.). Restauracijos yra pakankamai stiprios, tačiau patariama nevalgyti labai kietų produktų (pavyzdžiui, nekąsti, negliaudyti riešutų), kurie gali pažeisti plombas.
 • Dantų priežiūra: po estetinio plombavimo svarbu tausoti restauracijas, apsaugoti jas nuo pažeidimų. Tai padarysite naudodami kuo mažesnio abrazyvumo dantų pastą ir minkštą dantų šepetėlį. Pastos abrazyvumą nurodo RDA indeksas, jis dažniausiai rašomas ant pakuotės. Kuo mažesnis šis indeksas, tuo saugesnė restauracijoms yra pasta. Rekomenduojame rinktis ne didesnio nei 50-70 RDA dantų pastą. Naudokite tarpdančių siūlą arba šepetėlį, galite papildomai įsigyti burnos irigatorių, vieno danties šepetėlį, liežuvio valiklį.
 • Profilaktiniai apsilankymai: kontroliniam vizitui reikės atvykti praėjus maždaug 2 savaitėms po estetinio plombavimo. Taip pat svarbu reguliariai (maždaug 2 kartus per metus) atlikti profesionalią burnos higieną bei nupoliruoti restauracijas, kad šios natūraliai blizgėtų.
 • Griežimas dantimis: estetinis plombavimas yra atliekamas ir pacientams, kuriuos vargina bruksizmas (griežimas dantimis). Kad restauracijos nenukentėtų, miego metu būtina nešioti apsaugines kapas. Jos padės išvengti restauracijų skilimo, trupėjimo, spartaus nusidėvėjimo.
 • Dantų spalva: dalis pacientų domisi, ar atlikus estetinį plombavimą galima balinti dantis. Deja, balinamosios medžiagos veikia tik natūralius dantis, todėl po estetinio plombavimo šios procedūros atlikti nerekomenduojame. Verčiau dantis balinti prieš plombavimą, kad būtų pasiektas norimas baltumas.

Estetinio plombavimo kaina

Estetinis plombavimas €150,00 - 300,00
Plombos poliravimas €12,00
Koferdamo sistema €15,00
Plombavimo gidas €50,00
Nuskausminimas €12,00

 

Estetinio plombavimo kaina odontologijos klinikoje „32:Balti“ – išties prieinama, o kokybė pranoksta lūkesčius!

Turite klausimų? Atsakome!

1. Ar estetinis plombavimas nekenkia dantims?

 
Tai – saugi ir minimaliai invazyvi procedūra, kurios metu dantys pagražinami jiems nepadarant žalos ir nesukeliant jokių nemalonių pojūčių. Ši procedūra leidžia maksimaliai išsaugoti natūralius danties audinius.

2. Ar procedūra skausminga?

 

Estetinis plombavimas nesukelia skausmo ir diskomforto, nes procedūros metu suleidžiama vietinė nejautra.

3. Ko tikėtis po procedūros?

 
Po procedūros kurį laiką galite jausti nedidelį dantų ir dantenų jautrumą. Tai – normalu, šie pojūčiai išnyks netrukus. Nuo valgymo susilaikykite 1–2 valandas po plombavimo (kol praeis nejautros sukeltas veido tirpimas).

Pirmą parą po estetinio plombavimo susilaikykite nuo spalvotų patiekalų ir gėrimų, tokių kaip burokėliai, mėlynės, mėlynieji kopūstai, raudonas vynas, kava, juodoji arbata.

4. Kaip pasiruošti estetiniam plombavimui?

 
Ši procedūra nereikalauja sudėtingo ir brangaus pasiruošimo, tačiau labai svarbu, kad jos metu dantys ir dantenos būtų sveiki. Atlikite profesionalią burnos higieną, kurios metu bus nuvalyti dantų akmenys, pigmentinės dėmės ir kitos susikaupusios apnašos.
Svarbu: jeigu svarstote dantų balinimą, jį atlikite prieš estetinį plombavimą, nes balinimo priemonės plombų nešviesina.

5. Ar po plombavimo dantys netaps jautresni?

 

Ilgalaikio jautrumo dažniausiai nebūna, nes plombavimo metu tausojami natūralūs dantų audiniai, nepažeidžiamas emalis.

 

Vis dėlto, po estetinio plombavimo rekomenduojame naudoti mažo abrazyvumo dantų pastą, skirtą jautriems dantims: ji padės apsisaugoti nuo galimų trumpalaikių nemalonių pojūčių.

6. Kiek metų išliks norimas rezultatas?

 

Vidutiniškai estetinis plombavimas tarnauja apie 5-7 metus. Pastebėjus, kad plomba pakeitė formą, atsirado paviršiaus pažeidimų, būtina susisiekti su gydytoju odontologu, kuris plombavimą atliks pakartotinai.

 

Svarbu pažymėti, kad estetinių plombų tarnavimo trukmę lemia paciento higienos įpročiai, dantų ir burnos priežiūra.

7. Kokius atsiskaitymo būdus siūlote klinikoje?

 
Estetinis dantų plombavimas aktualus ne tik kosmetiniais, bet ir sveikatos tikslais, todėl mūsų tikslas – kad ši procedūra būtų prieinama kiekvienam. Jeigu atidėliojate svarbią procedūrą, nes šiuo metu negalite skirti visos pinigų sumos, kviečiame pasinaudoti atidėto mokėjimo paslauga be jokio pabrangimo.

8. Ar plombos laikysis ilgai?

 
Restauracijos tarnauja ilgus metus, tačiau kartą per metus reikėtų lankytis pas odontologą, kad plombuoti dantys būtų nušlifuoti ir atgautų prarastą blizgesį.

9. Kaip prižiūrėti dantis po estetinio plombavimo?

 
Jūsų dantys po procedūros nereikalaus jokios papildomos priežiūros. Rūpinkitės jais kaip ir sveikaisiais dantimis: valykite bent du kartus per dieną, naudokite skalavimo skystį ir tarpdančių siūlą. Tiesa, atlikus estetinį plombavimą, rekomenduojame rinktis emalio nebraižantį, minkštą dantų šepetėlį ir neabrazyvią, jautrumą mažinančią  dantų pastą.
Taip pat – reguliariai lankykitės pas gydytoją odontologą, 1–2 kartus per metus atlikite profesionalią burnos higieną ir atlikite plombų poliravimą, kad šios išsaugotų natūralų blizgesį.

9. Ar atlikus estetinį plombavimą, galėsiu valgyti visus maisto produktus?

 
Plombos yra pakankamai kietos ir patvarios, tačiau norint išsaugoti pasiektą rezultatą kuo ilgiau, rekomenduojame susilaikyti nuo labai kietų maisto produktų: nekramtykite riešutų, nevalgykite vaisių ir daržovių prieš tai jų nesusmulkinę.

10. Kaip prižiūrėti dantis po estetinio plombavimo?

 
Jūsų dantys po procedūros nereikalaus jokios papildomos priežiūros. Rūpinkitės jais kaip ir sveikaisiais dantimis: valykite bent du kartus per dieną, naudokite skalavimo skystį ir tarpdančių siūlą. Tiesa, atlikus estetinį plombavimą, rekomenduojame rinktis emalio nebraižantį, minkštą dantų šepetėlį ir neabrazyvią, jautrumą mažinančią  dantų pastą.
Taip pat – reguliariai lankykitės pas gydytoją odontologą, 1–2 kartus per metus atlikite profesionalią burnos higieną ir atlikite plombų poliravimą, kad šios išsaugotų natūralų blizgesį.

11. Ar procedūros rezultatai bus individualūs?

 
Taip, kiekvieno žmogaus dantų forma yra unikali. Estetiniam plombavimui naudojamas kompozitas. Tai lengvai formuojama medžiaga, todėl gydytojams pavyksta išgauti tikslius, natūraliai atrodančius dantų kontūrus, atkartoti autentišką danties anatomiją– vageles, kauburėlius. Kiekvienam pacientui pavyksta sukurti individualią restauraciją, kuri suteikia šypsenai dar daugiau harmonijos.

12. Ar estetinis plombavimas gali padėti gydant kariesą (ėduonį)?

Ši procedūra tinka ėduonies pažeistiems dantims: ruošiantis plombavimui, pašalinami pažeisti danties audiniai.

 

Tiesa, nors kompozitas yra gana plačiai pritaikomas, jis rekomenduojamas priekinių dantų atstatymui. Jeigu kariozinė ertmė labai didelė arba pažeidimai yra krūminių dantų zonoje, kur veikia didelė kramtymo jėga, verta rinktis tradicines plombas arba kitas alternatyvas, pavyzdžiui, protezavimą dantų vainikėliais (kai netenkama daug danties audinio).

13. Ar plombas galima balinti?

Jeigu planuojate dantų balinimą, estetinį plombavimą atlikite po šios procedūros. Balinamosios medžiagos veikia tik natūralius dantis, todėl plombų spalva nepašviesės.

13. Ar po estetinio plombavimo dantims reikės specialių priemonių?

Ypatingos priežiūros nereikia. Vis dėlto, nors restauracijos yra patvarios, valantis dantis rekomenduojama naudoti švelnią, mažo abrazyvumo dantų pastą. Rinkitės švelnų dantų šepetėlį, naudokite tarpdančių siūlą.

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros