×

Registracija internetu

Ortodontinis gydymas

Kas tai?

Ortodontija yra odontologijos sritis, kurios dėka pacientai gali pamiršti problemas dėl kreivų, susigrūdusių, netaisyklingai dantų lanke išsidėsčiusių dantų, netaisyklingo sąkandžio. Tai gydymas, kuris padeda sukurti dailią, harmoningą šypseną ir sugrąžina gyvenimo kokybę bei pasitikėjimą savimi!

Ortodontinis gydymas Vilniuje įsikūrusioje odontologijos klinikoje „32:Balti“ atliekamas pacientams nepriklausomai nuo jų amžiaus ar atvejo sudėtingumo. Klinikoje naudojamos visos ortodontinės priemonės ir aparatai: dantų breketai, ortodontinės dantų tiesinimo kapos, plokštelės ir dar daugiau.

Jeigu susiduriate su šiais pojūčiais:

1Susigrūdę dantys
2Netaisyklingai išaugę dantys
3Bloga dantų padėtis
4Netaisyklingas sąkandis

Jums gali padėti gydytojas ortodontas!

Kuo ypatingas ortodontinis gydymas mūsų klinikoje?

 • Klinikoje „32:Balti” naudojama pažangi diagnostika ir efektyviausi gydymo metodai, todėl pavyksta sėkmingai išspręsti net itin sudėtingas ortodontines problemas vaikams, paaugliams ir suaugusiesiems.
 • Pacientams siūlomi įvairūs dantų tiesinimo sprendimai: nuo metalinių breketų iki nematomų dantų tiesinimo kapų.
 • Pacientais rūpinasi itin kompetentinga gydytoja ortodontė Eglė Lapėnaitė, kuri specializuojasi dantų tiesinimo ir sąkandžio anomalijų srityje, nuolat tobulina savo žinias tarptautiniuose mokymuose ir seminaruose.
 • Puikiais dantų tiesinimo rezultatais džiaugtis gali kiekvienas pacientas: klinikoje „32:Balti” už ortodontinį gydymą galite atsiskaityti išsimokėtinai.

Tikime, kad dantų tiesinimas turi būti ne tik veiksmingas, bet ir komfortiškas.

Ortodontinio gydymo galimybės:

Trumpai aptarkime dažniausiai taikomus gydymo būdus:

Dantų breketai

Tai bene populiariausia ortodontinė sistema, naudojama ne vieną dešimtmetį. Tai ekonomiškas ir efektyvus gydymo metodas, tinkantis tiek paaugliams, tiek suaugusiesiems. Breketais sėkmingai koreguojami tiek paprasti, tiek sudėtingi atvejai. Esminis šio metodo trūkumas – breketų sistema yra pastebima iš tolo, todėl gali atrodyti neestetiškai. Breketų negalima nusiimti valgant ir valantis dantis, todėl gali tekti šiek tiek apriboti savo racioną ir dantis valyti dar uoliau, naudojant papildomas burnos priežiūros priemones. Klinikoje atliekamas gydymas metaliniais ir mažiau pastebimais keramikiniais breketais.

Siūlome dantų tiesinimą, naudojant metalinius ir keramikinius breketus:

Metaliniai breketai – klasikinė breketų sistema, kuri tinka įvairaus sudėtingumo sąkandžio anomalijų gydymui, dantų tiesinimui. Metaliniai breketai, lyginant su keramikiniais, yra labiau pastebimi, tačiau užtikrinti rezultatai ir ekonomiška gydymo kaina šiuos breketus daro itin populiariu pasirinkimu. Plačiau apie metalinius breketus.

Keramikiniai breketai – atkartoja natūralią paciento dantų spalvą, todėl yra mažiau matomi ir estetiškesni. Užtikrintai padeda išspręsti paprastas ir sudėtingas ortodontines problemas. Plačiau apie keramikinius breketus.

Dantų tiesinimo kapos

gana naujas, tačiau sparčiai populiarėjantis metodas, kuris taip pat leidžia išspręsti beveik visas ortodontines problemas. Lyginant su breketais, kapos yra estetiškesnės, beveik nepastebimos. Negana to, valgant, valantis dantis kapas reikia išsiimti, todėl gydymo metu valgymo ir burnos priežiūros rutina išliks nepakitusi. Klinikoje atliekamas gydymas Ordoline ir Invisalign kapomis. Plačiau apie dantų tiesinimą kapomis.

Kaip žinoti, koks ortodontinis gydymas man tinkamiausias?

Specialistai atsižvelgia į kelis faktorius:

 1. Paciento dantų ir sąkandžio patologija/būklė – svarbu įvertinti, kiek pažengusi situacija, ar ji labai komplikuota.
 2. Paciento amžius – kai kurie gydymo metodai tinka vaikams ir paaugliams, kurių žandikaulis dar auga ir keičiasi. Kiti, pavyzdžiui, dantų tiesinimas kapomis, taikomi vyresniems pacientams, kurių žandikaulis pilnai susiformavęs, jau turintiems visus nuolatinius dantis.
 3. Paciento galimybės – galime pasiūlyti skirtingus ortodontinio gydymo metodus ir aparatus, priklausomai nuo paciento biudžeto ir poreikių.

 

Tinkamiausią dantų tiesinimo metodą parinks patyrę odontologijos klinikos „32:Balti“ gydytojai ortodontai.

 

Ortodontinio gydymo eiga

Pokalbis Gydymo plano sudarymas Gydymas Rezultatas ir palaikymas
Gydymas prasideda nuo pokalbio. Susitikimo metu pacientas išsako savo poreikius, o ortodontas įvertina situaciją, atsako į kylančius klausimus. Atidžiai įvertinama dantų padėtis, žandikaulių būklė. Pagal paciento situaciją parenkamas gydymas, sudaromas ir pristatomas būsimo gydymo planas. Pradedamas ortodontinis gydymas naudojant breketus, nematomas ortodontines kapas, plokšteles ar kitus aparatus. Efektyvaus ortodontinio gydymo rezultatas – taisyklingas sąkandis, tiesūs ir sveiki dantys. Užbaigus gydymą, pacientas kurį laiką turi nešioti palaikomuosius (retencinius) aparatus.

Apžiūra ir ortodontinis gydymas svarbus ankstyvame amžiuje

Laiku aptikus sąkandžio ar dantų padėties problemas, gydymas būna pigesnis ir greitesnis. Dėl šios priežasties vaiką nuvesti į profilaktinę konsultaciją pas gydytoją ortodontą verta net nepastebėjus rimtesnių problemų – tai rekomenduojama padaryti, kai vaikas sulaukia 6–8 metų amžiaus.

Tokio amžiaus vaikai dažniausiai turi dalį nuolatinių dantų ir patyręs gydytojas pastebės pirmąsias problemas, kurias galės išspręsti. Dažniausiai tai būna netaisyklingas žandikaulio augimas, dėl kurio neretai atsiranda sąkandžio anomalijų. Taip pat dantų lankai gali būti per siauri – ši problema ateityje lemia dantų susigrūdimą.

Delsimo pasekmės

 Brangesnis gydymas Ėduonies ir kitų ligų rizika Prasta estetika
Uždelsus gydyti, dantų padėtis ir sąkandžio būklė gali labiau komplikuotis. Tokiu atveju gydymas ateityje truks ilgiau ir kainuos daugiau. Esant netaisyklingai dantų padėčiai, susigrūdimui, dantų priežiūra yra sudėtingesnė. Sunkiau pasiekti ir tinkamai nuvalyti dantis, todėl atsiranda ėduonis, kitos dantų ir dantenų ligos. Netaisyklinga dantų ir sąkandžio padėtis atrodo neestetiškai, todėl gali sukelti kompleksų dėl išvaizdos. Nuo pažengusių ortodontinių problemų kenčiantys žmonės dažnai užsisklendžia savyje, vengia bendravimo.

Patarimai nešiojant breketus:

Jeigu pasirinkote dantų tiesinimą breketais, yra keli aspektai, į kuriuos turite atsižvelgti:

 • Dantų priežiūra: Dantis valykite po kiekvieno valgio, naudojant specialias priemones: ortodontinį šepetėlį, tarpdančių siūlą, burnos irigatorių. Išgėrus arbatos ar sulčių, praskalaukite burną vandeniu.
 • Mityba: gydymo metu svarbu vengti kietų ir lipnių produktų, tokių kaip riešutai, kepta duona, kieti saldainiai ir pan.: jos gali pažeisti breketus. Kadangi gydymo metu dantys jautresni, o jų valymas sudėtingesnis, nešiojant breketus rekomenduojama susilaikyti nuo saldžių vaisvandenių, cukraus prisotintų gazuotų gėrimų.
 • Profesionali burnos higiena: būtina net rūpestingai prižiūrint dantis. Jos metu nuvalomos apnašos, kurių neįveikia įprastas dantų šepetėlis ir tarpdančių siūlas: tai dantų akmenys, pigmentinės dėmės ir kitos sunkiai pašalinamos apnašos. Nešiojant breketus, burnos higiena turėtų būti atliekama dažniau, 2 – 3 kartus per metus (pagal gydytojo ortodonto rekomendacijas). Vengimas reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną, gali prisidėti prie dantų ėduonies atsiradimo, sukelti dantenų uždegimą, padidinti dantų paslankumą ir kitas sveikatos problemas, kurios gali pakenkti dantų tiesinimo procesui.

Patarimai nešiojant dantų kapas:

Nors skaidrios dantų tiesinimo kapos yra saugus ir veiksmingas metodas, kuris nesukelia daug nepatogumų, štai ką verta žinoti prieš pradedant gydymą:

 • Ortodontinių kapų nešiojimas: norint pasiekti maksimalių rezultatų, dantų tiesinimo kapas reikia nešioti 22 val. per parą. Valgant, vartojant gėrimus (išskyrus vandenį), valant dantis, kapas reikia išsiimti.
 • Dantų priežiūra: dantis ir burnos ertmę prižiūrėkite įprastai, naudojant dantų pastą, šepetėlį ir tarpdančių siūlą.
 • Profesionali burnos higiena: nešiojant kapas, apnašos, dantų akmenys gali kauptis greičiau nei neatliekant ortodontinio gydymo. Todėl verta dažniau lankytis pas burnos higienistą, kuris įvertins dantų būklę ir, esant būtinybei, pašalins mineralizuotas dantų apnašas, pigmentines dėmes.
 • Ortodontinių kapų priežiūra: kapas būtina prižiūrėti viso gydymo metu. Tyrimai rodo, kad nevalant kapų, jose kaupiasi bakterijos, mikroorganizmai, kurie gali pažeisti dantis, sukelti dantenų ligas. Nevalant kapų, jos gali prarasti skaidrumą ir atrodyti neestetiškai. Kapas rekomenduojame valyti vieno danties šepetėliu naudojant dantų pastą. Taip pat galima išbandyti papildomas priemones, pavyzdžiui, antibakterinį valiklį, specialius valymo kristalus ar tabletes (jie taip pat naudojami prižiūrint išimamus dantų protezus).

Ką būtina žinoti užbaigus gydymą?

Net užbaigus dantų tiesinimą, pacientas ir toliau nustatytą laiką turės nešioti specialius retencinius aparatus. Jie padeda užfiksuoti pasiektus dantų tiesinimo rezultatus ir išvengti grįžimo į netaisyklingą padėtį. Retenciniai aparatai gali būti įvairus, tačiau dažniausiai tai ant vidinės dantų pusės klijuojamas nenuimamas lankelis arba išimamos kapos/plokštelė, kurias reikia nešioti tik miegant.

Svarbu: po kapų ar breketų nešiojimo, yra minimali tikimybė, kad dantys šiek tiek susikreivins. Dažniausia to priežastis – gydytojo paskirti retenciniai aparatai nenešiojami reguliariai. Jeigu pastebėjote bent kokius pokyčius, nedelsiant kreipkitės į gydytoją ortodontą, kuris įvertins Jūsų situaciją ir pasiūlys gydymo sprendimą.

Kokia ortodontinio gydymo kaina?

Ortodonto konsultacija €49,00
Gydymo plano sudarymas, pakartotinės apžiūros €25,00-35,00
Skaitmeninio gydymo plano sudarymas tiesinimo kapoms / Gydymo plano keitimas €400,00
Invisalign ir SPARK tiesinančios kapos €2000,00-5400,00
Ordoline tiesinančios kapos (rinkinys ir 12 priežiūros vizitų) €1200,00-4900,00
Papildomi vizitai su kapomis €50,00-170,00
Ortodontinė plokštelė €250,00-350,00
Išimamas funkcinis aparatas €480,00
Plokštelės pataisa laboratorijoje €50,00-120,00
Kapų užsilaikymo elementų fiksacija €20,00-60,00
Tarpdančių emalio redukcija €25,00-60,00
Vieno žandikaulio metalinių breketų fiksacija €720,00
Vieno žandikaulio keramikinių breketų fiksacija €1100,00
Kombinuoti (keramikiniai 3-3) breketai €950,00
Forsus tipo aparatas sąkandžio korekcijai €610,00
Vietos užlaikymo aparatas atspausdintas 3D €150,00
Atlenkimo spyruoklė €150,00
Herbsto aparatas €880,00
Greito plėtimo aparatas ant dantų €390,00
Hibridinis greito plėtimo aparatas (implantai neįskaičiuoti) €590,00
Ortodontinis miniimplantas €150,00
Vieno breketo fiksacija €50,00-90,00
Ortodontinės sagutės fiksacija €30,00-50,00
Retencinio lankelio pataisa (1 danties nesudėtinga) €35,00
Breketų lanko keitimas/aktyvacija (1 žandikaulis) €30,00-150,00
Retencinė kapa €120,00
Retencinė plokštelė €200,00
Fiksuotas reteineris €50,00-80,00

 

Turite klausimų? Atsakome!

1. Kiek truks gydymas?

 
Kiekvienu atveju dantų tiesinimo trukmė individuali, ji priklauso nuo atvejo sudėtingumo. Vis dėlto, vidutiniškai gydymas trunka apie 18 – 24 mėnesius. Tikslią trukmę Jūsų atveju nurodys gydytojas ortodontas.

2. Ar dantų tiesinimas bus skausmingas?

 
Bendrai kalbant, nei dantų breketai, nei kapos ar kiti ortodontiniai aparatai nesukelia skausmo, tačiau pirmomis dienomis pradėjus gydymą, dažnai jaučiamas nedidelis dantų maudimas, spaudimo jausmas, gali pasireikšti dantenų sudirgimas. Šie pojūčiai išnyksta netrukus: prisitaikius prie ortodontinio aparato, jokio diskomforto ir skausmo nejausite.

3. Ar prieš gydymą reikėtų specialiai pasiruošti?

 
Ypatingo pasiruošimo nereikia, tačiau pradedant dantų tiesinimą, burnos ertmė ir dantys turi būti sveiki. Todėl reikia atlikti profesionalią burnos higieną, esant reikalui – terapinį dantų gydymą ir kitas gydymo procedūras.

4. Ar gydymas nesukels šveplavimo?

 
Pirmomis dienomis pradėjus gydymą gali būti kiek sunkiau raiškiai kalbėti, aiškiai artikuliuoti žodžius, tačiau pripratus prie dantų tiesinimo aparatų, nepasireiškia šveplavimas ar kiti fonetikos sutrikimai.

5. Kas geriau: dantų tiesinimo kapos ar breketai?

 

Vieno teisingo atsakymo nėra. Ortodontinis gydymas naudojant abu šiuos metodus yra veiksmingas ir leidžia pasiekti gerų rezultatų. Vis dėlto, breketai yra ekonomiškesnis dantų tiesinimo būdas. Jie labiau krenta į akis, jų negalima išsiimti, todėl pasunkėja dantų priežiūra, kartais tenka keisti mitybos įpročius.

 

Tuo tarpu dantų tiesinimas kapomis yra patogesnis: jos beveik nematomos, valgant ir valantis dantis kapas galima išsiimti. Tiesa, lyginant su breketais, kapos kainuoja daugiau. Jos gali netikti, jeigu reikalingas itin sudėtingas ortodontinis gydymas.

6. Kiek laiko galima būti nusiėmus ortodontines kapas?

 

Nors kapos yra išimamos, tuo piktnaudžiauti nereikėtų: per ilgai išsiėmus kapas, neigiamai paveikiama dantų padėtis, gali būti pažeistos dantų šaknys. Norint išvengti šių nemalonumų, kapas rekomenduojame nešioti 22 val. per parą.

7. Ar su kapomis galima valgyti?

 

Valgant ir geriant (išskyrus vandenį) kapas būtina išsiimti, kad šios nebūtų pažeistos.

8. Kodėl dantų breketų kaina mažesnė nei ortodontinių kapų?

 
Dažnai manoma, kad gydymas kapomis yra brangesnis nei breketais. Vis dėlto, taip atrodo tik iš pirmo žvilgsnio. Iš tiesų, tiesinant dantis breketais, pacientų laukia gana dažni, reguliarūs vizitai, kurių metu gydytojas vertina situaciją, paveržia breketus, keičia lanką/vielutę ir atlieka kitas būtinas korekcijas. Kiekvienas toks apsilankymas kainuos papildomai.
Tuo tarpu dantų tiesinimas kapomis gydymo eigoje nekainuos papildomai: net jeigu reikės atlikti korekcijas, už jas atskirai mokėti nereikės. Tai reiškia, kad ilgalaikėje perspektyvoje, ortodontinių kapų, kaip ir dantų breketų kaina, yra labai panaši.

9. Kas yra retenciniai aparatai ir kodėl jie reikalingi?

 
Užbaigus gydymą, išlieka rizika, kad dantys ilgainiui grįš į pirminę, netaisyklingą padėtį. Siekiant to išvengti, pirmus kelerius metus po gydymo dažnai tenka naudoti specialius retencinius aparatus: tai gali būti dantų vidinėje pusėje priklijuotas lankelis, išimama plokštelė arba kapos, nešiojamos nakties metu.

10. Ar gydymas Jūsų klinikoje vyksta individualiai?

 
Savo pacientams norime suteikti maksimalią gydymo kokybę ir geriausius rezultatus. Dėl šios priežasties klinikoje kiekvieną atvejį vertiname individualiai, sudarome atskirą gydymo planą ir aptariame jį su pacientu.

11. Kokius atsiskaitymo būdus siūlote klinikoje?

 
Mūsų tikslas – kad dantų tiesinimas Vilniuje, „32:Balti“ odontologijos klinikoje, būtų prieinamas daugeliui. Jeigu atidėliojate būtiną gydymą, nes negalite skirti visos pinigų sumos vienu metu, kviečiame pasinaudoti atidėto mokėjimo paslauga be jokio pabrangimo.
Jeigu domina aukšto lygio gydymas ir patyręs ortodontas Vilniuje, Jums padės klinikos „32:Balti“ specialistai. Kreipkitės, o mes įvertinsime Jūsų situaciją ir pasiūlysime efektyviausią gydymą!

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros