×

Registracija internetu (Vilnius)

Periodontologija, dantenų recesijų gydymas

Kas tai?

Periodontologija – tai odontologijos šaka, apimanti minkštųjų ir kietųjų periodonto audinių (dantenų, šaknies cemento, alveolinio kaulo, šaknies raiščio) gydymą.

Periodonto ligos – gingivitas, periodontitas, dantenų recesija – yra viena dažniausių dantų praradimo priežasčių. Susidūrus su šiomis ligomis, pagalbos ieškoti reikia nedelsiant.

Jeigu jaučiate šiuos simptomus:

1Paburkusios, sutinusios, kraujuojančios dantenos
2Nuo dantų atsitraukusios dantenos
3Nemalonus burnos kvapas
4Akmenys ant dantų
5Atsiradęs dantų paslankumas
6Dantys vizualiai atrodo pailgėję, didesni tarpai tarp dantų

Tikėtina, kad Jums reikia apsilankyti pas gydytoją!

Periodonto ligos

  • Gingivitas – pirmoji lėtinio dantenų uždegimo stadija. Gingivitas paprastai kyla dėl po ir ant dantenų esančių akmenų. Paveikiami tik minkštieji periodonto audiniai, dantenos.
  • Periodontitas – pažengęs uždegimas pereina į kietuosius periodonto audinius, gali sukelti žandikaulio kaulo irimo procesus.
  • Dantenų recesija – tai sutrikimas, kai dėl mechaninio ar kitokio pažeidimo atsitraukia dantenos ir atsidengia danties šaknies paviršius. Tai kenkia šypsenos estetikai ir didina dantų jautrumą, diskomfortą.

 

Kuo ypatingas periodonto ligų gydymas mūsų klinikoje?

Užtikriname sklandžią gydymo eigą, aukštos kokybės gydymo medžiagas, pažangias technologijas ir profesionalią pagalbą nuo pirmos konsultacijos iki paskutiniojo vizito.

Klinikos „32 Balti“ komanda – tai ne tik patyrę profesionalai, bet ir draugiški, supratingi specialistai. Čia rasite šiltą priėmimą bei nuoširdų rūpestį, todėl mūsų klinikoje jausitės komfortiškai, o iš jos išeisite sveikesni!

Periodonto ligų gydymo eiga

Pokalbis Nuskausminimas Nechirurginis gydymas Chirurginis gydymas
Viskas prasideda nuo konsultacijos. Susipažinus su gydytoju, įvertinama burnos ertmės būklą, nustatoma periodonto ligos stadija. Visos periodonto ligos gydomos taikant vietinę nejautrą, todėl skausmas nejaučiamas. Jei liga nėra pažengusi, gali užtekti profesionalios burnos higienos (PBH) atlikimo. PBH kovoja su apnašomis ir užkerta kelią ligos progresavimui. Sudėtingais atvejais gydoma chirurgiškai: atkeliamos dantenos ir pašalinami po jomis susikaupę akmenys, kurių neįmanoma išvalyti atliekant įprastą burnos higieną.

Dantenų recesijų gydymas

Taikoma panaši eiga, kaip ir periodontito ir gingivito gydymui: dantenų padėtis koreguojama chirurginiu būdu. Jeigu dantenos būna nunykusios, taikomas estetiškas jų pakaitalas.

Delsimo pasekmės

Blogas burnos kvapas, sutinusios, kraujuojančios ar nuo dantų atsitraukusios dantenos atrodo itin neestetiškai. Dėl uždegimo dantenose ir kituose periodonto audiniuose, pacientai jaučia didelį fizinį diskomfortą, mažėja darbingumas, kamuoja prasta viso organizmo savijauta. Uždelsus gydyti ligą, aplink dantis esantis kaulas stipriai sunyksta, dantys pradeda klibėti ir ypatingai sudėtingu atveju juos gali tekti pašalinti.

Turite klausimų? Atsakome!

Ar periodonto ligų gydymas skausmingas?
 
Gydome pasitelkę šiuolaikines nuskausminimo priemones, todėl skausmo nejausite net tokiu atveju, jei bus taikomas chirurginis gydymas.
Ar periodonto ligos tikrai nepraeis savaime?
 
Dalis pacientų iki šiol mano, kad dažnas dantenų kraujavimas ir diskomfortas – nieko tokio ir laukia, kol šie negalavimai praeis. Tačiau tiesa ta, kad negydomos periodonto ligos komplikuojasi ir sukelia dar daugiau nemalonumų. Būtent todėl gydymu rūpintis verta nedelsiant, vos pajutus simptomus.
Ar po procedūros jausiu diskomfortą?
 
Po gydymo su nemaloniais pojūčiais dažniausiai nesusiduriama. Tačiau nedidelė dalis pacientų gali jausti maudimą, padidėjusį dantenų jautrumą. Visi šie pokyčiai išnyksta po kelių dienų. Nepamirškite, kad šio gydymo dėka džiaugsitės gaiviu burnos kvapu, pagražėjusia šypsena ir sveika burnos ertme!

Gydytojai, atliekantys šią procedūrą

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros