×

Registracija internetu

Periodontologija, dantenų recesijų gydymas

Kas tai?

Periodontologija – tai odontologijos šaka, apimanti minkštųjų ir kietųjų periodonto audinių (dantenų, šaknies cemento, alveolinio kaulo, šaknies raiščio) gydymą.

Periodonto ligos – gingivitas, periodontitas, dantenų recesija – yra viena dažniausių dantų praradimo priežasčių. Susidūrus su šiomis ligomis, pagalbos ieškoti reikia nedelsiant.

Jeigu jaučiate šiuos simptomus:

1Paburkusios, paraudusios, sutinusios, kraujuojančios, jautrios dantenos
2Nuo dantų atsitraukusios dantenos
3Nemalonus burnos kvapas
4Akmenys ant dantų
5Atsiradęs dantų paslankumas
6Dantys vizualiai atrodo pailgėję, didesni tarpai tarp dantų

Tikėtina, kad Jums reikia apsilankyti pas gydytoją!

Periodonto ligos

  • Gingivitas – pirmoji lėtinio dantenų uždegimo stadija. Gingivitas paprastai kyla dėl po ir ant dantenų esančių akmenų. Paveikiami tik minkštieji periodonto audiniai, dantenos.
  • Periodontitas – pažengęs uždegimas pereina giliau į kietuosius periodonto audinius, sukelia skirtingo laipsnio žandikaulio kaulo irimo procesus.
  • Dantenų recesija – tai sutrikimas, kai dėl mechaninio ar kitokio pažeidimo, netaisyklingos dantų padėties arba atlikto ortodontinio gydymo atsitraukia dantenos ir atsidengia danties šaknies paviršius (kakleliai). Tai kenkia šypsenos estetikai ir didina dantų jautrumą, diskomfortą.

Kuo ypatingas periodonto ligų gydymas mūsų klinikoje?

  • Operacijas atlieka aukščiausios kvalifikacijos gydytoja periodontologė, doktorantė Laura Žiūkaitė.
  • Regeneracijai naudojamas tik aukščiausios kokybės, Premium segmento medžiagos, todėl užtikrinami geriausi gydymo rezultatai.
  • Išgydžius periodonto audinius, dažnai reikalinga atlikti papildomus darbus (estetinis plombavimas, implantacija ir t.t.). Jūsų patogumui, šių paslaugų neprireiks ieškoti niekur kitur, viską rasite vienoje vietoje! Klinikoje „32:Balti” dirba visų sričių specialistai.
  • Periodonto ligų gydymas mūsų klinikoje yra prieinamas kiekvienam pacientui, nes už šias ir kitas paslaugas galite atsiskaityti išsimokėtinai!

Klinikos „32:Balti“ komanda – tai ne tik patyrę profesionalai, bet ir draugiški, supratingi specialistai. Čia rasite šiltą priėmimą bei nuoširdų rūpestį, todėl mūsų klinikoje jausitės komfortiškai, o iš jos išeisite sveikesni!

Periodonto ligų gydymo eiga

Pokalbis Nuskausminimas Nechirurginis gydymas Chirurginis gydymas
Viskas prasideda nuo konsultacijos. Susipažinus su gydytoju, įvertinama burnos ertmės būklė, nustatoma periodonto ligos stadija. Visos periodonto ligos gydomos taikant vietinę nejautrą, todėl skausmas nejaučiamas. Jei liga nėra pažengusi, gali užtekti profesionalios burnos higienos (PBH) atlikimo. PBH metu pašalinamos apnašomis ir taip užkertamas kelias ligos progresavimui. Sudėtingais ligos atvejais gydoma chirurgiškai: atkeliamos dantenos ir pašalinami po jomis susikaupę akmenys, kurių neįmanoma išvalyti atliekant įprastą burnos higieną.

Dantenų recesijų gydymas

Taikoma panaši eiga, kaip ir periodontito ir gingivito gydymui: dantenų padėtis koreguojama chirurginiu būdu. Jeigu dantenos būna nunykusios, jas regeneruojant panaudojami savi arba dirbtiniai audiniai.

Delsimo pasekmės

Blogas burnos kvapas, jautrios, sutinusios, paraudusios, kraujuojančios ar kartais nuo dantų atsitraukusios dantenos atrodo itin neestetiškai.

Šalia paminėtų simptomų, pacientai kartais jaučia fizinį diskomfortą, mažėja darbingumas, kamuoja prasta viso organizmo savijauta.

Vis dėlto, itin didelė pacientų dalis jokių nusiskundimų neturi, kadangi uždegimo procesas vyksta po dantenomis – vietoje, kuri sunkiai pasiekiama valantis dantis, tarpdančius, ar net atliekant profesionalią burnos higieną.

Uždelsus gydyti ligą, aplink dantis esantis kaulas stipriai sunyksta, dantenos atsitraukia, dantys pradeda klibėti ir ypatingai sudėtingu ligos atveju, kuomet laiku nepradedama gydyti, juos gali tekti pašalinti.

Periodontologija: faktai, kuriuos svarbu žinoti

1

Gingivito gydymas nesudėtingas, tačiau reikalauja paciento įsitraukimo

Gingivitas yra pradinė uždegimo forma, todėl jo gydymui dažniausiai užtenka profesionalios burnos higienos, kurios metu išvalomi susikaupę akmenys ir bakterinės apnašos. Vis dėlto, tai tęstinis procesas: siekiant, kad liga nepasikartotų, pacientas turi skirti ypatingą dėmesį dantų ir dantenų priežiūrai, laikytis visų burnos higienisto ir gydytojo nurodymų.

2

Periodontito gydymas nėra skausmingas

Periodonto gydymas atliekamas su vietine nejautra, todėl pacientai gydymo metu nejaučia skausmo. Tiesa, pirmąsias dienas po procedūros, nuslopus nejautros poveikiui, gali pasireikšti diskomfortas, maudimas, dantenų jautrumas ir sudirgimas, nedidelis kraujavimas. Šie pojūčiai yra įprasti ir išnyksta dantenoms gyjant. Svarbu sekti gydytojo periodontologo patarimus dėl nuskausminamųjų medikamentų vartojimo dėl geros savijautos po gydymo.

3

Periodonto ligų ir dantenų recesijų galima išvengti

Bene dažniausia priežastis, kodėl kyla periodontologiniai susirgimai – apnašo kaupimasis ties dantenų linija. Šis apnašas sudaro palankią terpę bakterijų dauginimuisi: būtent jos sukelia periodonto ligas.

Apnašo kaupimosi galima išvengti tinkamai pasirūpinus dantų ir dantenų priežiūra: dantis valyti praėjus valandai po valgio, naudojant kokybišką dantų šepetėlį ir tarpdančių šepetėlį bei siūlą. Pasitaiko, kad dantenos dirginamos ir pažeidžiamos dėl netinkamai parinkto dantų šepetėlio: jis gali būti per kietas. Todėl atkreipkite dėmesį į jo minkštumą. Taip pat svarbu reguliariai lankytis profilaktinei apžiūrai pas gydytoją odontologą, kuris gali laiku pastebėti pirmuosius gingivito, periodontito ar dantenų recesijos požymius ir pritaikyti būtent jums tinkantį gydymą.

Svarbu paminėti, jog periodonto audinių būklė yra įtakojama netinkamų įpročių bei gyvenimo būdo: nesubalansuotos mitybos, streso, alkoholio, tabako gaminių vartojimo. Dėl minėtų veiksnių nusilpsta organizmas ir imuninė sistema, o dantenų audiniai tampa labiau pažeidžiami įvairioms bakterijoms ir mikroorganizmams. Taigi, subalansavus mitybą, pašalinus streso ir įtampos šaltinius, pagerinus imunitetą, galima gerokai sumažinti periodonto ligų atsiradimo riziką.

Periodontologinio gydymo kaina

Periodontologo konsultacija €49
Periodontologinės būklės nustatymas, kišenių matavimas, gydymo plano sudarymas ir pristatymas €59
Periodontologo burnos higienos mokymas €29
Konservatyvus / Uždaras vieno danties periodontito gydymas, kiuretažas (atliekamas periodontologo) €70
Lopo operacija / Vienas sekstantas €390
Danties šaknies amputacija €100
Siūlų išėmimas €15
Kontrolė po operacinio gydymo, poliravimas €50
Periodontologinio paciento palaikomoji podanteninė higiena €99
Kaulo regeneracija apie dantį / Su medžiagomis €400-790
Prisitvirtinusių dantenų padidinimas / Nesudėtingas €360
Prisitvirtinusių dantenų padidinimas / Sudėtingas €390
Prisitvirtinusių dantenų padidinimas / Labai sudėtingas €490
Prieangio plastika viename ketvirtyje / Be medžiagų €380
Dantų grupės sutvirtinimas stiklo pluošto juostele / Vieno danties €169
Sunkaus periodontologinio paciento gydymas atliekamas periodontologo / 1h 30min. €400
Dantenų plastika €110
Vieno danties gingivektomija / Be kaulo korekcijos/su kaulo korekcija nuo €60,00
Lūpos ar liežuvio pasaitėlio plastika €80-180
Lopo operacija / Atviras vieno danties periodontito gydymas, kiuretažas €95
Klinikinis vainiko prailginimas nuo €110
Siuvimas €20

 

Patikima periodontologija, profesionalus periodontito, gingivito gydymas ir kitos paslaugos Jūsų laukia odontologijos klinikoje „32:Balti“. Ir visa tai – už itin palankią kainą!

Turite klausimų? Atsakome!

Ar periodonto ligų gydymas skausmingas?

 
Gydome pasitelkę šiuolaikines nuskausminimo priemones, todėl skausmo nejausite net tokiu atveju, jei bus taikomas chirurginis gydymas.

Ar periodonto ligos tikrai nepraeis savaime?

 
Dalis pacientų iki šiol mano, kad dažnas dantenų kraujavimas ir diskomfortas – nieko tokio ir laukia, kol šie negalavimai praeis. Tačiau tiesa ta, kad negydomos periodonto ligos komplikuojasi ir sukelia dar daugiau nemalonumų ir ilgainiui veda prie dantų netekimo. Būtent todėl gydymu rūpintis verta nedelsiant, vos pajutus simptomus.

Ar po procedūros jausiu diskomfortą?

 
Pirmąją savaitę po procedūros yra normalu jausti maudimą, padidėjusį dantenų jautrumą. Visi šie pokyčiai išnyksta dantenoms gyjant. Nepamirškite, kad šio gydymo dėka džiaugsitės gaiviu burnos kvapu, pagražėjusia šypsena ir sveika burnos ertme!

Ar periodontitas/gingivitas yra paveldimas?

 
Kai kurie žmonės yra išties jautresni periodontito vystymuisi, nei kiti. Suvaldžius individualius paciento rizikos veiksnius, genetinį jautrumą galima „sumažinti“. Šalia to, prie periodonto ligų vystymosi gali prisidėti iš tėvų „paveldėti” dantų ir dantenų priežiūros įgūdžiai, nesirūpinimas burnos ertmės būkle ar požiūris, jog „man vis tiek niekas nepadės“. Periodonto ligos gana paprastai išgydomos, tačiau svarbu jas pastebėti laiku. Jos nepasikartoja, jeigu pacientas po gydymo stebi savo situaciją ir griežtai laikosi gydytojo nurodymų.

Kiek trunka periodontito ar gingivito gydymas?

 
Gydymas yra individualus procesas, todėl kiekvienu atveju jo trukmė individuali, ji priklauso nuo atvejo sudėtingumo. Vis dėlto, gingivitas yra ankstyvesnė uždegimo stadija, todėl jo gydymas yra trumpesnis, paprastai nereikalauja chirurginės intervencijos. Tuo tarpu periodontito gydymas gali pareikalauti chirurginių priemonių ir trunka kiek ilgiau.

Ar prieš gydymą reikėtų specialiai pasiruošti?

 
Ypatingo pasiruošimo procedūroms nereikia, tačiau svarbu atlikti profesionalią burnos higieną. Jeigu planuojamas chirurginis periodontito ar dantenų recesijų gydymas, 24 valandas prieš operaciją rekomenduojama nenaudoti kraują skystinančių vaistų, nerūkyti, nevartoti alkoholio.

Ar dantenų recesija yra tik estetinė problema?

 
Kartais manoma, kad ši būklė yra viso labo estetinė problema, mat atsitraukusios dantenos apnuogina danties šaknies paviršių, o dantys vizualiai pailgėja. Vis dėlto, negydoma dantenų recesija gali sukelti kitas rimtas burnos sveikatos problemas, tokias kaip žandikaulio kaulo nykimas, dantų paslankumas ar net dantų praradimas.
Jei pastebėjote tokius simptomus, kaip dantų skausmas, dantenų jautrumas, tekstūros ar spalvos pakitimai, atsidengė danties šaknų paviršius, dantenos atrodo atsitraukusios, gali būti, kad Jums pasireiškė dantenų recesija. Nedelsiant kreipkitės į gydytoją periodontologą.

Kokius atsiskaitymo būdus siūlote klinikoje?

 
Mūsų tikslas – kad periodontologinis gydymas būtų prieinamas kiekvienam pacientui. Jeigu atidėliojate šią procedūrą, nes gydymui šiuo metu negalite skirti visos pinigų sumos vienu metu, pasinaudokite atidėto mokėjimo paslauga be jokio pabrangimo.
Jeigu domina patikimas gingivito, periodontito gydymas ir patyręs periodontologas Vilniuje, Jums padės klinikos „32:Balti“ specialistai. Kreipkitės ir gaukite patį efektyviausią gydymą!

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros