×

Registracija internetu

Profesionali burnos higiena

Kas tai?

Profesionali burnos higiena – procedūra, kurios metu šalinamos kietosios ir minkštosios dantų apnašos bei pigmentinės dėmės.

Laikas sugriauti mitą, kad dantis kruopščiai prižiūrint namuose ir ant jų nepastebint akmenukų, higienos atlikti nebūtina. Norint apsaugoti dantis nuo ligų, būtina 1-2 kartus per metus atlikti profesionalią burnos higieną. Tai – neatsiejama taisyklingos burnos priežiūros dalis!

Profesionalios burnos higienos kaina 32:Balti klinikoje: 70,00€ - 100,00€ (priklauso nuo sudetingumo).

Jeigu jaučiate šiuos simptomus:

1Blogas burnos kvapas
2Kraujuojančios dantenos
3Pigmentinės dėmės ant dantų

Tikėtina, kad Jums reikia apsilankyti pas gydytoją!

Vizitas būtinas ir tokiu atveju, jeigu nuo paskutinio apsilankymo pas burnos higienistą praėjo daugiau kaip 12 mėnesių.

Kodėl reikalingas dantų akmenų valymas?

Profesionali burnos higiena užtikrina dantų ir dantenų sveikatą, padeda apsisaugoti nuo dantų ėduonies ir dantenų ligų, tokių kaip ėduonis, gingivitas, periodontitas.

Dantų akmenų valymas suteikia ir estetinių privalumų, pagerina dantų išvaizdą. Dantų akmenys, mineralizuotos apnašos gali būti geltonos, rudos ar net juodos spalvos, todėl dantų estetinė išvaizda nukenčia. Procedūros metu taip pat šalinamos pigmentinės dėmės nuo vyno, kavos, kitų spalvotų produktų. Profesionalų pagalba atsikračius šių apnašų, šypsena tampa pastebimai gražesnė ir baltesnė.

Galiausiai, reguliari burnos higiena taupo paciento pinigus. Procedūros metu atliekama išsami dantų apžiūra, įvertinama jų būklė. Burnos higienistas gali laiku nustatyti bet kokias besivystančias problemas ir nukreipti pas gydytoją odontologą greitam ir nesudėtingam gydymui. Ėduonį ir kitas dantų problemas paprasčiau ir pigiau gydyti jas diagnozavus anksti, kai dar nepadaryta didelė žala dantims.

Negana to, profilaktiškai atliekama burnos higiena ir odontologinė patikra gali padėti nustatyti dar pavojingesnes sveikatos problemas, tokias kaip burnos vėžys.

Kuo ypatinga profesionali burnos higiena mūsų klinikoje?

 • Švelni higiena. Atliekame burnos higieną, kuri tausoja dantų restauracijas (pavyzdžiui, estetinį plombavimą). Kartais tam tikros burnos higienos priemonės gali pažeisti plombas, lemti įbrėžimus, įskilimus. Valant dantų restauracijas, naudojame švelnias priemones, kurių sudėtyje nėra abrazyvių dalelių, todėl plombos nupoliruojamos, įgauna blizgesį ir vėl atrodo kaip naujos.
 • Pagalba visiems. Teikiame pagalbą ne tik suaugusiesiems, bet ir vaikams. Švelniai, be baimės pasirūpiname vaikų dantukais, nuvalome kietąsias apnašas, atliekame fluoro aplikacijas, primename dantų priežiūros taisykles.
 • Lankstus mokėjimas. Profesionalia pagalba ir sveika šypsena džiaugtis gali kiekvienas. Klinikoje „32:Balti” už dantų higieną ir kitas paslaugas galima atsiskaityti išsimokėtinai.
 • Pagalba be skausmo. Klinikoje „32 Balti“ Jūsų laukia nepriekaištinga priežiūra ir puikūs rezultatai. Burnos higienos procedūrą atliekame ypač kruopščiai: naudojame aukščiausios kokybės medžiagas ir technologijas: ultragarsinį skalerį bei pažangią Air-Flow sistemą. Jų dėka efektyviai pašaliname visas dantų apnašas be jokio skausmo ir diskomforto.
 • Procedūrą atlieka patyrusių gydytojų komanda (Milda Misiūnaitė ir Austėja Gečaitė). Mūsų vertybės – pagarba pacientui, nuoširdus rūpestis, atidi priežiūrą ir ilgai išliekantys rezultatai!

Profesionalios burnos higienos eiga

Pokalbis Apnašų valymas Poliravimas Rezultatas
Viskas prasideda nuo konsultacijos. Susipažinus su gydytoju, vyksta pasiruošimas procedūrai. Veiksmingai nuvalomos pigmentinės dėmės, naikinami ant dantų susikaupę akmenys. Nuvalius apnašas, dantys poliruojami specialia pasta – kad būtų gaivūs ir blizgantys. Atlikus procedūrą, Jus džiugins gaivi, baltesnė šypsena ir nuo ligų apsaugota burnos ertmė.

Delsimo pasekmės

Estetika Ligos Dantų netekimas
Neatliekant burnos higienos, nukenčia šypsenos estetika: kamuoja patamsėję dantys, kraujuojančios dantenos. Laiku neatlikta burnos higienos procedūra tampa dantų ir dantenų ligų priežastimi: gresia ėduonis ar periodontitas. Negydant šių ligų, gresia skaudžiausia pasekmė – dantų netekimas.

Pasiruošimas procedūrai

Nors ypatingo pasiruošimo burnos higienai nėra, pacientams verta laikytis šių rekomendacijų:

 • Po higienos nebus galima valgyti maždaug 1 – 2 valandas, todėl prieš vizitą sočiai, tačiau nesunkiai pavalgykite.
 • Kaip įprasta vykstant pas odontologą, kruopščiai išsivalykite dantis šepetėliu su dantų pasta, išskalaukite burną skalavimo skysčiu. Dėmesingai valykite tarpdančius siūlu arba specialiu šepetėliu. Taip pat verta pasinaudoti burnos irigatoriumi.
 • Jeigu turite nusiskundimų/klausimų dėl savo dantų ar burnos ertmės būklės (pavyzdžiui, neramina dažnas dantenų kraujavimas), galite juos pasižymėti, kad nepamirštumėte jų įvardinti specialistui.

Dantų priežiūra namuose

Nors reguliariai atliekama profesionali higiena būtina gerai dantų ir burnos ertmės sveikatai, ne mažiau svarbi kasdienė dantų priežiūra namuose. Primename, kad:

 • 2 – 3 kartus per dieną dantis būtina valyti šepetėliu minkštais šereliais;
 • Valantis dantis patariama naudoti mažesnio abrazyvumo dantų pastą, kuri tausoja emalį;
 • Po kiekvieno valgio rekomenduojama naudoti tarpdančių siūlą, kad pašalintumėte tarpdančiuose įstrigusius maisto likučius;
 • Į dantų priežiūros rutiną rekomenduojame įtraukti burnos irigatorių, vieno danties šepetėlį, tarpdančių šepetėlius.

Svarbu: jeigu nešiojate breketus, naudokite ortodontinį dantų šepetėlį ir specialų tarpdančių siūlą, kuris leis geriau pasiekti ir išvalyti tarpdančius, pašalinti nešvarumus aplink breketus.

Profesionali burnos higiena ir ortodontinis gydymas

Nešiojant breketus ar kitus ortodontinius aparatus, nepriekaištinga burnos higiena yra būtina. Ortodontinį gydymą pradėjusiems pacientams ši procedūra neretai atliekama kiek dažniau, lyginant su žmonėmis, kurie breketų neturi. Štai kodėl:

 • Apnašos kaupiasi sparčiau: breketai – tai papildomas paviršius, ant kurio lengvai kaupiasi apnašos. Taigi, pradėjus gydymą, potencialiai išauga dantų ėduonies ir dantenų ligų rizika. Dėl breketų ir juos jungiančios vielutės daugeliui žmonių sunku efektyviai išvalyti dantis vien tik įprastu dantų šepetėliu ir siūlu, todėl prireikia papildomų priemonių. Tame tarpe – ir dažniau atliekamos burnos higienos.
 • Nenuvalius apnašų, gresia dantenų sudirginimas: netinkama dantų priežiūra nešiojant breketus gali pakenkti dantenoms ir periodonto audiniams. Minkštasis apnašas ilgainiui virsta kietais dantų akmenimis, kurie kaupiasi ant dantų paviršiaus ir po dantenomis. Nenuvalius dantų akmenų, gali pasireikšti gingivitas ar net periodontitas.
 • Komplikacijų prevencija: burnos higienisto kabinete atliekamas dantų ir dantenų valymas padeda išvengti tokių komplikacijų kaip dantų ėduonis, dantenų uždegimas. Taip pat higiena padeda palaikyti gaivų burnos kvapą ir padeda išsaugoti tolygią dantų spalvą.

Akivaizdu: nepriekaištinga burnos higiena yra svarbi ortodontinio gydymo sėkmei!

Burnos higiena: kaina

Profesionali burnos higiena €70,00-100,00
Asmeninės burnos higienos mokymas €20,00
Fluoro lako aplikacija / Vieno danties €7,00
Fluoro lako aplikacija / Visos burnos €45,00–55,00
Dantų nupūtimas soda €45,00

 

Burnos higienos kaina odontologijos klinikoje „32:Balti“ yra draugiška kišenei, o kokybės ir kainos santykis išties puikus!

Turite klausimų? Atsakome!

1. Ar procedūra skausminga?

 
Burnos higiena – saugi ir beskausmė procedūra, paprastai nesukelianti didelio diskomforto. Tačiau jeigu pacientas ypač jautrus, galime taikyti vietinę nejautrą: jos dėka procedūros metu nieko nejausite!

2. Kaip dažnai turi būti atliekama burnos higiena?

 

Siekiant apsaugoti savo burnos ertmę, ši procedūra turi būti atliekama reguliariai, 1-2 kartus per metus.

 

Tiesa, kartais yra papildomų indikacijų, dėl kurių higiena turi būti atliekama dažniau. Tai gali būti ortodontinis gydymas (dantų tiesinimas breketais arba ortodontinėmis kapomis), dantenų ligos (gingivitas, periodontitas ir pan.), taip pat kitos lėtinės ligos, kaip cukrinis diabetas.

3. Kaip prižiūrėti vaikų dantukus?

 

Vaikams dantis valyti būtina vos pasirodžius pirmųjų dantukų užuomazgoms. Iki 6 – 7 metų amžiaus dantis valyti turėtų tėvai.

 

Nepaisant priežiūros namuose, vaikams, kaip ir suaugusiems, svarbu atlikti profesionalią burnos higieną. Klinikoje „32:Balti“ šią paslaugą teikiame net patiems mažiausiems pacientams. Švelniai pašaliname apnašas, supažindiname vaikus ir tėvelius su svarbiausiomis dantų ir burnos priežiūros taisyklėmis.

4. Kiek trunka burnos higiena?

 

Trukmė priklauso nuo apnašų kiekio. Dažniausiai ji trunka apie 45 minutes, tačiau jeigu yra didesnis dantų akmenų, mineralizuotų apnašų kiekis, gali trukti valandą ar dar ilgiau.

5. Ar ši procedūra nekenkia emaliui?

 
Tai – visiškai saugi ir labai svarbi procedūra, kurios metu niekaip nepažeidžiami dantų paviršiai.

6. Ar valgyti galima iš karto po procedūros?

 
Maistu mėgautis galima iš karto, tačiau parą po profesionalios burnos higienos būtina susilaikyti nuo dažančio maisto ir gėrimų (pvz., dažančių daržovių, uogų, juodos arbatos, kavos, raudono vyno ir pan.).

7. Kokius atsiskaitymo būdus siūlote klinikoje?

 
Tikime, kad burnos higiena yra ypač svarbi burnos ertmės ir dantų sveikatai, todėl ši ir kitos procedūros „32:Balti“ klinikoje prieinama kiekvienam! Jeigu atidėliojate būtiną gydymą, nes negalite skirti visos pinigų sumos vienu metu, kviečiame pasinaudoti atidėto mokėjimo paslauga be jokio pabrangimo.

8. Ar higiena gali išbalinti mano dantis?

 

Daugelis pacientų pastebi, kad po procedūros dantys iš tiesų pašviesėja. Burnos higienos metu šalinamos pigmentinės dėmės, nuo dažančių maisto produktų atsiradę spalviniai pokyčiai, tačiau higiena nėra lygi balinimo procedūrai.

 

Jeigu Jūsų netenkina dantų spalva, verta išmėginti profesionalų dantų balinimą kapomis namuose arba gydytojo kabinete.

9. Kiek laiko galėsiu džiaugtis procedūros rezultatais?

 

Tai priklauso nuo dantų priežiūros įgūdžių ir atsižvelgimo į gydytojų rekomendacijas. Po burnos higienos porą dienų venkite dažančių maisto produktų ir gėrimų, rūpinkitės dantų ir burnos ertmės higiena. Tai padės ilgiau išlaikyti dantų baltumą, išvengti dantų akmenų ir apsisaugoti nuo ėduonies.

10. Ar atlikus burnos higienos procedūrą, nepasireikš šalutinis poveikis?

 

Tai saugi procedūra, kuri neturi nemalonaus šalutinio poveikio (išskyrus itin retus, išimtinius atvejus). Tačiau, jeigu burnos higiena atliekama retai, yra daug apnašo, dantų akmenų arba paciento dantys yra ypač jautrūs, po procedūros gali būti jaučiamas dantų ir dantenų jautrumas, ypač mėgaujantis šaltu ar karštu maistu.

 

Jei nerimaujate dėl galimo šalutinio poveikio, esate alergiški odontologiniams preparatams, prieš procedūrą informuokite burnos higienistą.

11. Ar atliekant ortodontinį gydymą, profesionali higiena turi būti atliekama dažniau?

 

Nešiojantiems ortodontinius dantų tiesinimo aparatus (breketus, kapas) pacientams profesionali burnos higiena atliekama kiek dažniau, maždaug kas 3-4 mėnesius. Kiekvieno paciento atvejis yra individualus, todėl svarbu atsižvelgti į gydytojo rekomendacijas.

 

Geriausiems rezultatams rinkitės tik profesionalią pagalbą. Burnos higienos paslaugas odontologijos klinikoje „32:Balti“ teikia patyrusi, pacientų mylimos burnos higienos specialistės Austėja Gečaitė bei Milda Misiūnaitė. Kviečiame kreiptis!

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros