×

Registracija internetu

Žandikaulio sąnario gydymas

Kas tai?

Du smilkininio apatinio žandikaulio sąnariai svarbūs kiekvienam iš mūsų: šie, tarp skruostų ir ausų išsidėstę sąnariai būtini taisyklingai kramtymo funkcijai, taip pat ir fonetikai.

Tokie veiksniai kaip dantų traumos, stresas ir įtampa, netaisyklingas sąkandis, neurologiniai sutrikimai sukelia žandikaulio sąnario ligas.

Jeigu jaučiate šiuos simptomus:

1Maudimas ar skausmas žandikaulio srityje
2Skausmas galvos, kaklo, nugaros srityje
3Diskomfortas (skausmas, tempimas, strigimas) žiojantis, kramtant maistą
4Pakitusi dantų estetinė išvaizda: aptrupėję, nudilę, formą praradę dantys

Tikėtina, kad Jums reikia apsilankyti pas gydytoją!

Vienkartinis ar pasikartojantis trakštelėjimas/spragtelėjimas, trumpalaikis diskomfortas smilkininio apatinio žandikaulio sąnario srityje paprastai nekelia susirūpinimo. Tačiau jeigu šie pojūčiai kartojasi ir trunka ilgai, reikalinga gydytojo odontologo, burnos, veido ir žandikaulių chirurgo bei kineziterapeuto pagalba.

Kuo ypatingas smilkininio apatinio žandikaulio sąnario sutrikimų gydymas mūsų klinikoje?

  • Taikome kompleksinį smilkininio apatinio žandikaulio sąnario gydymą: nuo fizinės terapijos iki chirurginio gydymo!
  • Klinikoje „32:Balti” dirba patyręs, pacientų mylimas kineziterapeutas Kęstutis Slušinskas, kuris specializuojasi smilkininio apatinio žandikaulio sąnario bei kramtomųjų raumenų patologijų gydyme.
  • Slušinskas glaudžiai bendradarbiauja su daugybe specialistų Lietuvoje bei užsienyje, todėl išsprendžia ar padeda išspręsti net ir pačias sudėtingiausias klinikines situacijas.
  • Išsprendus kamavusias smilkininio apatinio žandikaulio sąnario problemas, dažnai reikia papildomų procedūrų (pavyzdžiui, estetinio dantų atkūrimo). Odontologijos klinikoje „32:Balti” dirba visų sričių specialistai, todėl visą reikiamą pagalbą rasite pas mus!

Žandikaulio sąnario gydymo galimybės

 Fizinė terapija/kineziterapija Sukandiminės kapos Ortodontinis gydymas Chirurginis gydymas Kombinuotas gydymas
Veido raumenis, sąnarių judesius kokybiškai atpalaiduoja individualiai parinktos mankštos, fiziniai pratimai. Žandikaulio sąnario sutrikimai glaudžiai susiję su bruksizmu arba griežimu dantimis. Tokiu atveju taikomos individualiai pagamintos kapos. Jos saugo dantis nuo kontaktavimo tarpusavyje. Žandikaulio sąnario ligas gali sukelti netaisyklingai augantys dantys ar netaisyklingas sąkandis. Tokiu atveju padeda ortodontinis gydymas. Pasitaiko, kad žandikaulio sąnario sutrikimai būna labai pažengę ir prireikia chirurginio gydymo. Neretai vienu metu derinami skirtingi gydymo metodai: ortodontija, dantų atkūrimas, fizioterapija ir kt.

Kaip SAŽS susiję su galvos skausmu?

Mūsų dantys, burnos ertmė, žandikaulis yra neatsiejami nuo viso organizmo. Deja, žandikaulio srityje pasireiškę sutrikimai gali lemti kitų kūno sričių negalavimą. Dažnas simptomas, siejamas su SAŽS disfunkcija, yra ne tik žandikaulio traškėjimas, griežimas dantimis, bet ir galvos skausmai.

Nemažai žmonių yra susidūrę su stipresniais ar silpnesniais galvos skausmais, maudimu. Tai gali būti aštrus arba bukas, tvinksintis skausmas, kurį jaučiame smilkiniuose, už akių, apatinėje galvos dalyje ir pan. Daugelis galvos skausmo nesieja su žandikaulio sąnario sutrikimais ar dantų problemomis. Vis dėlto, mokslinė statistika rodo, kad beveik 50 proc. pacientų, kuriems nustatyti SAŽS sutrikimai, taip pat kenčia nuo migreninių ir kito tipo galvos skausmų!

Taigi, jeigu dažnai patiriate galvos, kaklo, pečių juostos skausmą, apie tai informuokite savo gydytoją odontologą: gali būti, kad diskomfortas išduoda SAŽS problemas ir reikalingas žandikaulio sąnario gydymas.

Delsimo pasekmės

Dantų ir dantenų ligos Žandikaulio sąnario ligos Brangesnis gydymas
Sutrikimai žandikaulio sąnaryje kenkia dantims. Pakinta sąkandis ir kramtymo funkcija, todėl dantys smarkiai dėvisi, išauga ėduonies ir kitų ligų rizika. Žandikaulio sąnario ligos kelia skausmą ir diskomfortą, mažina koncentraciją ir darbingumą. Ilgainiui būklė komplikuojasi, o gydymas brangsta: prireikia chirurginio gydymo, estetinio dantų atkūrimo ir kitų procedūrų.

Specialistai, kuriais verta pasitikėti

Jeigu jaučiamas žandikaulio skausmas, galvos maudimas, pasireiškė bruksizmas, tikėtina, kad susidūrėte su smilkininio apatinio žandikaulio sąnario problemomis. Svarbu nedelsti ir kreiptis į profesionalų komandą. Odontologijos klinikoje 32:Balti dirba profesionalai, kurie padės pacientui išspręsti SAŽS sutrikimus ir susigrąžinti kasdienybės komfortą.

Jūsų žandikaulio sąnario būkle pasirūpins kineziterapeutas K. Slušinskas. Tai patyręs, kompetentingas specialistas, kuris savo žinias tobulina dalyvaudamas tarptautinėse konferencijose bei seminaruose. K. Slušinskas specializuojasi veido-žandikaulių, kaklo, pečių srityse, todėl tiksliai diagnozuoja SAŽS sutrikimus ir pritaiko greitą, efektyvų gydymą.

Pamirškite nemalonius pojūčius: kreipkitės į 32:Balti specialistus, kurie pritaikys efektyviausią gydymą už gerą kainą!

Turite klausimų? Atsakome!

Ar žandikaulio sąnario ligų gydymas skausmingas?

 
Užtikriname, kad gydymo metu nejausite jokių nemalonių pojūčių. Jeigu prireiks chirurginės intervencijos, taikysime nejautrą, todėl skausmo kentėti tikrai nereikės.

Kiek trunka žandikaulio sąnario sutrikimų gydymas?

 

Kiekvieno atvejo trukmė individuali. Siekiame kuo operatyvesnio gydymo, tačiau gydant žandikaulio sąnario sutrikimus, būtina išsiaiškinti ir įveikti šiuos sutrikimus sukėlusią priežastį. Kartais prireikia ilgesnio, kombinuoto gydymo, kuris gali trukti kelias savaites ar mėnesius.

 

Kitu atveju problema nedings, dantys dėvėsis ir toliau.

Kaip jausiuosi po gydymo?

 
Užtikriname efektyvų gydymą, todėl po procedūros galėsite džiaugtis įprasta kasdienybe ir sugrįžusiomis žandikaulio sąnario funkcijomis.

Kaip pasiruošti SAŽS gydymui?

 
Ši procedūra nereikalauja išankstinio paciento pasiruošimo, tačiau svarbu, kad pacientas būtų motyvuotas: priklausomai nuo atvejo sudėtingumo, gydymas gali trukti kelias savaites ar mėnesius.

Girdėjau, kad netinkamai atlikti protezavimo ar plombavimo darbai gali sukelti SAŽS problemas. Ar tai tiesa?

 
Tikrai taip. Jeigu dantis suplombuotas nekokybiškai, nepasirūpinus, kad plomba ar kita restauracija atitiktų natūralų sąkandžio aukštį, pasireiškia kramtomųjų raumenų įtampą. Netinkama plombos ar kitos restauracijos anatomija gali lemti įvairias kitas komplikacijas, siejamas su SAŽS: tai griežimas dantimis (bruksizmas), žandikaulio traškėjimas ir/ar žandikaulio skausmas.
Dėl bruksizmo dantys stipriai sukandami: tai traumuoja žandikaulio sąnarį, pažeidžia sveikus dantis ir esamas restauracijas, todėl kyla dvi problemos: būtinybė atlikti SAŽS gydymą ir pakartoti dantų protezavimą ar plombavimą.

Ar žandikaulio sąnario gydymas bus individualus?

 
Kiekvienas klinikinis atvejis yra skirtingas, todėl mūsų specialistai su pacientais dirba individualiai. Tai padeda greičiau ir efektyviau gydyti SAŽS sutrikimus ir išspręsti su jais susijusius sveikatos iššūkius!

Kokius atsiskaitymo būdus siūlote klinikoje?

 
Mūsų tikslas – kad SAŽS sutrikimų gydymas būtų prieinamas kiekvienam pacientui. Jeigu atidėliojate būtiną pagalbą, nes gydymui šiuo metu negalite skirti visos pinigų sumos vienu metu, turime sprendimą. Pasinaudokite atidėto mokėjimo paslauga be jokio pabrangimo ir gaukite efektyvų, kompleksinį SAŽS gydymą!

Gydytojai, atliekantys šią procedūrą

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros