Kuo ypatingos burnos chirurgijos procedūros mūsų klinikoje?
Klinikoje „32:Balti” burnos chirurgijos procedūras atlieka aukščiausios kvalifikacijos gydytojas medicinos mokslų daktaras, burnos chirurgas Mindaugas Pranskūnas.
Naudojame vieną pažangiausių diagnostikos įrangų, todėl tiksliai ir greitai nustatome problemas ir pritaikome efektyviausią chirurginį gydymą.
Pacientų patogumui, galimi du skirtingi anestezijos metodai: vietinė nejautra arba sedacija. Sedacija yra negilus sąmonės slopinimas, kurio metu pacientas visiškai atsipalaiduoja.
Pažangių technologijų ir patyrusių gydytojų komandos dėka galime išspręsti net labai sudėtingas chirurgines problemas.
Viskas prasideda nuo konsultacijos. Susipažinus su gydytoju, apžiūrima paciento burnos ertmė, atliekama rentgeno nuotrauka.
Ruošiantis procedūrai, suleidžiama vietinė nejautra, todėl gydymo metu skausmo kentėti neteks.
Suveikus nejautrai, taikomas atitinkamas chirurginis gydymas.
Chirurginio gydymo rezultatas – patikimai apsaugoti dantys ir burnos ertmė.
Delsimo pasekmės
Lokali, vienoje srityje prasidėjusi problema gali išplisti po visą burnos ertmę ir pakenkti aplinkiniams dantims.
Dėl pūlinio, ar danties pažeidimo burnoje prasidėjusi infekcija kraujo keliu gali pasiekti kitus gyvybiškai svarbius organus: inkstus, plaučius, širdį.
Vengiant chirurginio gydymo, susiduriama su estetikos pokyčiais: kamuoja blogas burnos kvapas, pakitusi danties spalva, patinsta dantenos. Neatkūrus dantų, dėl nykstančio žandikaulio kaulo keičiasi veido bruožai.
Burnos chirurgas pataria: kaip pasiruošti procedūrai?
Burnos chirurgijos paslaugos klinikoje „32:Balti“ yra maksimaliai saugios, tačiau turėtų būti vertinamos kaip bet kokia kita invazinė procedūra. Tai reiškia, kad artėjant operacijai, pacientas taip pat turėtų atitinkamai pasiruošti. Štai ką verta žinoti prieš ir po operacijos:
Likus porai valandų iki procedūros, rekomenduojama nesunkiai, bet sočiai pavalgyti: po procedūros kurį laiką jausite nuskausmintos dalies nutirpimą, tad valgymas bus nerekomenduojamas, kad kramtant nepažeisti nuskausmintų vietų.
Vis dėlto, jeigu atliekant procedūrą yra taikoma sedacija, maždaug 6 valandas prieš operaciją turėtumėte nieko nevalgyti ir negerti.
Jeigu rūkote, likus kelioms dienoms iki vizito ir maždaug savaitę po procedūros reikia atsisakyti tabako gaminių. Rūkymas gali stabdyti žaizdų gijimą, sukelti uždegimą, padidinti komplikacijų riziką, pabloginti operacijos rezultatus.
Po daugelio burnos chirurgijos procedūrų paskiriamos priemonės, naudojamos pooperaciniu laikotarpiu. Tai gali būti gydomasis burnos skalavimo skystis, specialūs dantų šepetėliai ir kt. Kad po operacijos netektų keliauti į vaistinę ar parduotuvę, verta iš anksto pasidomėti, kokios priemonės bus reikalingos Jūsų atveju.
Kad išvengtumėte infekcijos pavojaus, turite laikytis visų pooperacinių nurodymų. Praėjus nejautros poveikiui, galite jausti dantų/dantenų jautrumą, gali pasireikšti burnos audinių, patinimas. Visus šiuos nemalonius pojūčius kontroliuokite tik burnos chirurgo paskirtais medikamentais.
Laikantis šių patarimų, burnos chirurgijos procedūros praeis sklandžiai, gijimas bus greitesnis, o komplikacijų tikimybė ženkliai sumažės. Jūsų laukia kvalifikuotas ir patyręs burnos chirurgas, med. dr. Mindaugas Pranskūnas.
Daugeliu atveju chirurginis gydymas yra vienintelė įmanoma išeitis, siekiant apsaugoti Jūsų dantų ir burnos ertmės sveikatą, todėl atidėlioti procedūros nerekomenduojama.
Kada galėsiu valgyti?
Valgyti galėsite praėjus kelioms valandoms po gydymo, išnykus nejautros sukeltam veido tirpimui. Tiesa, pirmomis dienomis po procedūros venkite karštų maisto produktų bei gėrimų, taip pat – alkoholio.
Ar pooperacinis laikotarpis bus sudėtingas?
Dauguma atliekamų procedūrų praeina greitai ir nesudėtingai, o pacientai netrukus gali tęsti kasdieninius darbus. Pirmomis dienomis po procedūros gali tekti apriboti maisto produktus, vengti aktyvios fizinės veiklos, tačiau kiekvienas atvejis – individualus. Sveikimo laikotarpis praeis greičiau, jeigu laikysitės visų gydytojo rekomendacijų.