×

Registracija internetu

Žandikaulio kaulo priauginimas

Kas tai?

Kaulo augmentacija – chirurginė procedūra, kurios metu, naudojant nuosavą paciento kaulą arba kaulo pakaitalą, atstatomas prarastas žandikaulio kaulo tūris.

Kaulo augmentacijos kaina

  • Kaulo augmentacija, nedidelė – 255,00 eur.
  • Kaulo augmentacija, vidutinė – 300,00 - 450,00 eur.
  • Kaulo augmentacija, didelė – nuo 500,00 eur.

Procedūros eiga

  1. Įvertinama kaulo būklė. Būtina tiksliai nustatyti, kiek kaulo prarasta. Kaulo trūkumas gali būti vertikalus (tokiu atveju yra itin mažas atstumas iki svarbių anatominių struktūrų: sinusų, alveolinio kaulo). Taip pat pasitaiko ir horizontalus kaulo trūkumas: jam būdinga susiaurėjusi žandikaulio atauga.
  2. Nejautra. Kad operacijos metu pacientas nejaustų diskomforto, taikoma vietinė nejautra. Esant poreikiui, gali būti pritaikoma sedacija.
  3. Kaulo priauginimas. Naudojant chirurginius instrumentus, paciento kaulo audinį arba jo pakaitalą, sukuriamas optimalus žandikaulio kaulo aukštis ir plotis, kad ateityje įsriegtas implantas patikimai fiksuotųsi ir suteiktų gerą atramą nuolatiniams dantų protezams.

Kaulo nykimas praradus dantį – neišvengiamas

Biologiškai sutverta, kad nenaudojami, nefunkcionuojantys organai ilgainiui atrofuojasi. Netekus vieno ar daugiau dantų, virš jų esantis žandikaulio kaulas netenka natūralaus krūvio, kuris gaunamas kramtymo metu. Tai lemia žandikaulio kaulo nykimą.

Kodėl nyksta žandikaulio kaulas?

Žandikaulio kaulo nykimas dažniausiai prasideda netekus danties ir laiku nepasirūpinus jo atkūrimu. Tačiau šią būklę gali sąlygoti ir kitos priežastys: patirta danties ar burnos audinių trauma, periodontito ligos, anatominiai veiksniai (per siaura žandikaulio atauga, įvairios kaulinio audinio deformacijos), fiziologinės priežastys (kaulo audinio rezorbcija – tirpimas) ir pan.

Jeigu dėl šių ar kitų priežasčių pasireiškia kaulo nykimas, vienintelis efektyvus problemos sprendimas – kaulo priauginimas.

Kas nutinka nykstant kaului?

Dantų netekimą ir žandikaulio kaulo nykimą lydi nemalonios sveikatos ir estetikos pasekmės. Dažniausios iš jų yra šios:

  • Suprastėjusi kramtymo funkcija;
  • Skausmas, diskomfortas žandikaulio srityje;
  • Dantenų recesija;
  • Fonetikos sutrikimai;
  • Veido bruožų pokyčiai – įdubę skruostikauliai, gilesnės raukšlės aplink lūpas;

Svarbu žinoti

Dėl trūkstamos kaulo masės ir tūrio, negalima iš karto atkurti dantų: kad implantas sėkmingai prigytų, reikalingas pakankamas jį supančio kaulo kiekis. Taigi, kai pasireiškia žandikaulio kaulo nykimas, atliekama atidėta dantų implantacija, šis procesas trunka ilgiau ir būna brangesnis.

Turite klausimų? Atsakome!

Ar tai skausminga procedūra?

 
Kaulo augmentacija atliekama su vietine nejautra, todėl skausmo procedūros metu nejausite.

Kada geriausias laikas atlikti kaulo priauginimą?

 
Kai pradeda nykti žandikaulio kaulas, būtina nedelsiant pasirūpinti jo atkūrimu. Vis dėlto, jeigu sąlygos palankios, tarpusavyje derinamos dvi procedūros: augmentacija ir dantų implantacija. Kai šios procedūros atliekamos viena po kitos, sumažinamas vizitų skaičius, operacijų kiekis. Pacientas atsistato greičiau, o komplikacijų rizika būna mažesnė.

Ar dantų implantus galima sriegti iš karto po augmentacijos?

 
Tai priklauso nuo paciento sveikatos būklės ir konkrečios situacijos. Jeigu prarasta daug žandikaulio kaulo, dantų implantai sriegiami tik kauliniam audiniui pilnai sugijus (maždaug po 3 – 6 mėn.).

Gydytojai, atliekantys šią procedūrą

Užduokite gydytojui klausimą dėl šios procedūros